Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri erőlködni, vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri erőlködni, vagy inkább ne erőltessük?

Figyelt kérdés

Szóval. 15 éves vagyok, a barátnőm 14. Már két éve együtt vagyunk, mind a ketten elég felnőttes életfelfogással rendelkezünk. Jól elvagyunk, és van köztünk vonzalom és szerelem is. A helyzet viszont az, hogy semmi sincs, amit közösen tudnánk csinálni. Egy-egy séta még elmegy, de utána nincs ötletünk, hogy mit kéne csinálni.


Leginkább azért kellene valami, mert.... nos, nem tudunk beszélgetni. Egyszerűen nincs közös témánk, elég sok mindenben különbözik a véleményünk és az életről alkotott sajátos képünk is ütközik. Viszont ezt elfogadjuk, és tudjuk, hogy ez van, el kell ezt fogadni. Ugyan sokszor győzködjük a másikat a saját igazunkról, de eddig egyikőnknek sem sikerült sajátos eredményt elérni.

Lassan ott tartunk, hogy nem is találkozunk, mert nem tudunk miről beszélni, nézünk el egymás feje mellett, és eltelik 20 perc így, aztán egyikőnk lelép, mert tudjuk, hogy ez így nem jó.


Ha lenne közös program, közös hobbi, akármi, máris sokkal könnyebb lenne beszélgetni. Főleg olyan dologról, ami nem egy konkrét, adott, keretek közt lévő foglalkozás (pl. sakk), hanem olyan, ami naponta, hetente újul, új dolgok kapcsolódnak hozzá és ezekről aztán lehetne beszélni.


A barátnőm nagyon félénk lány, ezért pl. a tánc és hasonló közös tevékenységek alapból ki vannak lőve. Én még a meditációra és a jógára gondoltam, mert az még össze is kovácsolna minket, de sajnos Ő nem hajlandó belemenni. Nem fér bele a személyes életképébe. A túrát szerintem sokan javasolnák, azzal viszont az a gond, hogy Ő a város szívében lakik, és az anyja nem engedi el őt messzire (még nálunk sem járt, mert 20-30 percre lakom tőlük).

Szeretjük egymást, nagyon is, de egy kapcsolat nem kapcsolat úgy, hogy ülünk és hülyén nézünk kifelé a fejünkből, egymással szemben, ha van szerelem, ha nincs. Úgy érzem hogy mind a ketten kezdjük megelégelni ezt a helyzetet, és már kb. 5-6 hónapja minden nap gondolkozunk azon, miről tudnánk beszélni és mit csinálhatnánk közösen. Sajnos úgy gondolom, hogy nem vesszük elég komolyan ezt a dolgot, és félvállról vesszük az egészet, ezért nem tudjuk a helyzet súlyát felfogni, így aztán nem vagyunk érdekeltek abban, hogy erőlködjünk közös témán.


Van valami ötletetek? A hosszú kérdések általában "elrettentik" azokat, akik hülyeséget akarnak válaszolni, hisz nem húzzák az idejüket percekig olvasással. De azért megkérlek titeket, értelmeset válaszoljatok (bár aki értelmeset akar, az azt is fog, aki nem, azt felesleges kérni).


2011. márc. 3. 18:10
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
A WoW-ban személy szerint benne lennék, de egy félénk lány nem megy ebbe bele. Már én is felvetettem neki az ötletet, többször is, és mindig az jött ki, hogy Ő nem akarja.
2011. márc. 3. 18:31
 12/40 anonim ***** válasza:
Nézetek sorozatotokat, néha közösen máskor külön. Arról mindig lehet beszélni mert jönnek ki új részek. Ajánlom pl: Így jártam anyátokkal, Odaát, Kés alatt, Született feleségek, stb. Nézz utána ha érdekel. Vagy pedig szertessél meg vele egy sportot kézilabda, foci, kosárlabda, hockey, Vagy ha semmi akkor meg szerelmeskedjetek.
2011. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Szerelmeskedés kilőve, a testi kontaktus eléggé... ritka nálunk, hogy úgy fogalmazzak. A sorozatokra én is gondoltam :) a felsorolt sorozatok közül a legtöbbet én folyamatosan nézem, Ő azonban abból is csak a vámpíros true blood-ot nézi. Nagyon nehéz az esetünk, de nem tudok mit tenni, muszáj itt kérdeznem.
2011. márc. 3. 19:23
 14/40 anonim ***** válasza:

18:16os vagyok..

hmm....ez nagyon érdekes...szerintem beszélgess el vele arról, hogy mit érez irántad. és ne hagyd,hogy elhülyéskedje, hanem írja le teljesen az érzéseit. Esetleg próbáld te is megfogalmazni, hogy te mit érzel.talán az segíteni fog ebben a "kapcsolatban". bár szerintem ez nem nevezhető együttlétnek.Valamit kéne kezdeni a pesszimizmusával,mert az nem megy, hogy te küzdesz érte, ő meg nem képes feladni az életét, ill.az életének egy részét érted, értetek, a boldogságotokért.nem depressziós ez a lány? ( amúgy te fiú vagy ?) vagy nincs valami szorongásos betegsége ? nekem ezekből nem tűnik valami boldognak. olyan érzés mintha elnyomná őt valaki, a szülei, vagy a suliban a gyerekek... ilyesmire lehet ki kéne vele térned, hogy megérthesd miért ellenez mindent, és segíteni neki "helyreállni", ill. kicsit kimozdulni a saját "bezárt" világából..

2011. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
előző vagyok megint, annyi jutott eszembe hogy szerintem megéri próbálkozni ha tényleg szereted, és megéri neked a "fáradozást". Legalábbis egy próbát megér, de csak ha ő is úgy áll hozzá. és legyél vele türelmes, bár úgy érzem az vagy :))
2011. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Huuuu komolyan le a kalappal előtted,már írtam hozzászólást neked, de még egy iylen fiút aki ennyi idős, és így gondolkodik, hogy mindent meg akarsz tenni hogy ne veszítsd el... hát le a kalappal :)

De nem akarok beleszólni, de nem lehet hogy a lány nem szeret annyira téged,mint ahogyan Te őt, csak csupán jól esik neki a törődésed már 2 éve?

Semmit nem szeretne csinálni veled,nem szólal meg , csendbe van, persze biztos aranyos, de az olyan egyoldalú kapcsolat.

Nem ér semmit , ha a másik fél nem ad bele semmit :(

Tegyük fel együtt lesztek még 2-3 évig vagy tovább,de egyre nehezebb lesz az elválás :(

2011. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
100%

Szerény véleményem szerint semmi értelme latolgatni meg ilyenek. Tudom, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de ez a ti kapcsolatotokban már... hogy is mondjam... talán nem ez a megfelelő kifejezésmódja ennek, de ez már "beteges". Úgy értem, szerintem mindketten szenvedtek, semmi értelme ezt így tovább folytatni. Inkább finoman add a tudatára, hogy szakítani szeretnél vele. Sokkal jobban járnál, ha inkább körülnéznél a baráti körödben. Ott igazi gyémántokra, rejtett kincsekre lehet bukkanni 8D. Ki tudja, talán ha elszakadnátok egymástól, mindketten megkönnyebbülnétek. Mindkettőtöknek vannak barátai, akik szerintem nem bánják -már ha igaz barátok- ha egy egész éjszakát a vállukon sírhattok át.

Szóval én a szakítás mellett teszem le a voksom.

2011. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

igen, fiú vagyok, sajnos azt lefelejtettem a kérdésből :)

A húga iránt érez ellenszenvet, úgy érzi, ő sokkal jobb nála, és hogy mindenki őt szereti, és Őt, mint nővért mindenki lenézi, és kiközösíti. Nem mondom, a húga sokszorosan jobb a kommunikációban, és karizmatikus egyén, de attól még nem kellene ennyire leamortizálnia önmagát, pláne hogy ezzel a kapcsolatunkat veszélyezteti.


Már kb. 3 hete megállás nélkül az érzéseinkről beszélünk (nem mintha maradna más téma) és nagyon azt veszem észre, hogy fél tőlem, mintha úgy érezné hogy nem felel meg nekem. Próbáltam erről lebeszélni, de azt mondja, hogy nem hiszi hogy meg fog változni...

2011. márc. 3. 19:32
 19/40 anonim ***** válasza:
(18:16) ez nehéz nagyon... hogy ismerkedtetek meg?
2011. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Még interneten mutatott be az egyik ismerősünk egymásnak.
2011. márc. 3. 19:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!