Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri erőlködni, vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri erőlködni, vagy inkább ne erőltessük?

Figyelt kérdés

Szóval. 15 éves vagyok, a barátnőm 14. Már két éve együtt vagyunk, mind a ketten elég felnőttes életfelfogással rendelkezünk. Jól elvagyunk, és van köztünk vonzalom és szerelem is. A helyzet viszont az, hogy semmi sincs, amit közösen tudnánk csinálni. Egy-egy séta még elmegy, de utána nincs ötletünk, hogy mit kéne csinálni.


Leginkább azért kellene valami, mert.... nos, nem tudunk beszélgetni. Egyszerűen nincs közös témánk, elég sok mindenben különbözik a véleményünk és az életről alkotott sajátos képünk is ütközik. Viszont ezt elfogadjuk, és tudjuk, hogy ez van, el kell ezt fogadni. Ugyan sokszor győzködjük a másikat a saját igazunkról, de eddig egyikőnknek sem sikerült sajátos eredményt elérni.

Lassan ott tartunk, hogy nem is találkozunk, mert nem tudunk miről beszélni, nézünk el egymás feje mellett, és eltelik 20 perc így, aztán egyikőnk lelép, mert tudjuk, hogy ez így nem jó.


Ha lenne közös program, közös hobbi, akármi, máris sokkal könnyebb lenne beszélgetni. Főleg olyan dologról, ami nem egy konkrét, adott, keretek közt lévő foglalkozás (pl. sakk), hanem olyan, ami naponta, hetente újul, új dolgok kapcsolódnak hozzá és ezekről aztán lehetne beszélni.


A barátnőm nagyon félénk lány, ezért pl. a tánc és hasonló közös tevékenységek alapból ki vannak lőve. Én még a meditációra és a jógára gondoltam, mert az még össze is kovácsolna minket, de sajnos Ő nem hajlandó belemenni. Nem fér bele a személyes életképébe. A túrát szerintem sokan javasolnák, azzal viszont az a gond, hogy Ő a város szívében lakik, és az anyja nem engedi el őt messzire (még nálunk sem járt, mert 20-30 percre lakom tőlük).

Szeretjük egymást, nagyon is, de egy kapcsolat nem kapcsolat úgy, hogy ülünk és hülyén nézünk kifelé a fejünkből, egymással szemben, ha van szerelem, ha nincs. Úgy érzem hogy mind a ketten kezdjük megelégelni ezt a helyzetet, és már kb. 5-6 hónapja minden nap gondolkozunk azon, miről tudnánk beszélni és mit csinálhatnánk közösen. Sajnos úgy gondolom, hogy nem vesszük elég komolyan ezt a dolgot, és félvállról vesszük az egészet, ezért nem tudjuk a helyzet súlyát felfogni, így aztán nem vagyunk érdekeltek abban, hogy erőlködjünk közös témán.


Van valami ötletetek? A hosszú kérdések általában "elrettentik" azokat, akik hülyeséget akarnak válaszolni, hisz nem húzzák az idejüket percekig olvasással. De azért megkérlek titeket, értelmeset válaszoljatok (bár aki értelmeset akar, az azt is fog, aki nem, azt felesleges kérni).


2011. márc. 3. 18:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%

Te tényleg 15 éves vagy? Csak mert a fogalmazókészséged és a helyesírásod szinte hibátlan.

Kíváncsi lennék, hogy a szóban forgó lány milyen értelmi színvonalon mozog.

2011. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Norb66 ***** válasza:
Úgyis a szívedre fogsz hallgatni, ami azt mondja hogy ne add fel, pedig sajnos nincs értelme. Itt nem azzal van a baj hogy nem tudtok elmenni máshova, hanem azzal hogy nem tudtok beszélgetni, nincs miről.
2011. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

hm...érdekes amit írsz...de tényleg semmiben nem egyeztek ? mit szeretsz benne ? honnan tudod, hogy szerelmes vagy, mikor alig csináltok együtt valamit ?:) de nem mindig kell beszélgetni, mi a barátnőmmel sokszor órákig tudunk úgy "beszélgetni" hogy meg sem szólalunk...:)

a közös programhoz; szerintem valamit sportolnotok kéne együtt. azt lehet a városban is, pl tenisz,pingpong.. vagy úszás,,spinning,....stb...ezekben mindig lehet újítani..fejlődni...:)

2011. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalok vagytok még, tudom felnőtten gondolkodtok és tényleg ahogy írtál nem egy hasonló korodbelihez hasonlít.

De ez így nem kapcsolat szerintem,nem mondom szakitsatok mert ez a ti dolgotok, de hidd el ,hogy találsz még az életben jó pár olyan lányt akivel rengeteg lesz a közös témátok vagy akár a semmiről is fogsz tudni vele beszélgetni.

Ez így ahogy irtad nekem kényszernek tünik, nem szeretnéd leveszteni, de nem vagytok együtt boldogok. Nekem ez jött le ...Sajnálom :(

2011. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Egészen komoly felfogásod van, ahhoz képest, hogy még csak 14 éves vagy.. Talán ez furán hangzik, de beszélgethettek iskoláról, egy könyvről, amit esetleg mindketten olvastatok, ha nem ajánlj neki egy jó könyvet amit már te is olvastál.. Járjatok el együtt sportolni, ha nem is táncra, meg jógára, akkor futni vagy hívd el biciklizni a környékre.. Esetleg kutyasétáltatás?
2011. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

15 leszek két-három hét múlva. A fogalmazókészségem és a helyesírásom örökletes, ezt kihasználva két könyvet is írtam, igaz, nem árusításra, hanem személyes barátoknak, családnak.


Ő nagyon tart az emberek véleményeitől, a legutolsó találkánknál rám sem nézett, attól félt, hogy már kiábrándultam belőle. Ez persze nem igaz, de ha így folytatódik a dolog, és egy találkánál semmilyen testi kontaktust nem létesítünk, ott azért már van valami baljós köd, ami csak fokozza a fent leírt dolgokat.


Én nagyon sok dolgot kipróbálok az életben (drogokon, cigin, stb...-n kívül), Ő viszont fél újítani. Úgy fogalmazta, hogy "aki almát eszik, az egyen is csak almát, ne keressen más ételt". Már a hasonlatból is látszik, hogy pl. aki csak almát eszik egész életében, nagyon hamar súlyosan megbetegszik és lassan meg is hal. Tehát a hasonlatban önmagának mondott ellent, és szinte kijelentette, hogy rossz döntés így élni, Ő mégis így tesz. Ez ellen nem tudok mit tenni, próbáltam segíteni neki, próbáltam rávilágítani dolgokra, de nem enged a saját gondolataiból, és nehezen fogadja el az én világképemet, ha egyáltalán elfogadja.

2011. márc. 3. 18:21
 7/40 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: egy próbát megér, elvégre mégiscsak egy 2 éves kapcsolatról van szó :D


Tuti nem lesztek örökké együtt hiszen ha már most ilyesmi gondotok támadt akkor mi lesz X év múlva...


Közös program kéne. Városban lakik a lány? Nem tudom mekkora a város, de tuti elvinném jégkorcsojázni vagy állatkertbe. Vagy pizzázni! Vagy egy jó humoros mozi is nagyon jó tud lenni :D Máris közös élmények, ingerek érnek titeket.

Ezeket újíthatjátok hetente.

2011. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

A sport nem jó, egyedül a futás az, ami érdekli őt. Viszont az orvosa nem engedi futni. Én konditerembe járok, oda pedig nem hívhatom el magammal, hogy eddzen erőre.


Egyedül nekem van kutyám, ugyanis én kertes házban, ő egy panellakásban lakik. A kutyámat pedig nem vihetem be a városba, egy nagytestű bobtail-ről van szó. A mi környékünkön lehetne csak sétáltatni, de Őt az anyukája nem engedi el idáig.


jól látták többen is, hogy elég erőltetett a dolog. De személy szerint szeretem Őt (valaki kérdezte itt, hogy mégis miért szeretem? Nem tudom, az is lehet, hogy csak megszokás, mindenesetre fontos szerepet tölt be az életemben). Ezért aztán mindent megpróbálok és nem akarom úgy lezárni a dolgot, hogy a tudatomban üljön a parányi, apró gondolat, hogy esetleg még többet is megtehettem volna ezért a kapcsolatért.

2011. márc. 3. 18:26
 9/40 anonim ***** válasza:
Wowozzatok>D (nem poenbol irtam, azzal ilyen korban biztos ellennetek... meg az percenkent megujul. De csak igy tovabb, pozitiv csalodas volt, h nem azzal kezdted, h lefekudtetek.)
2011. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki tanácsát :) De a mozi sem jó megoldás. Nem szeretjük a filmeket, én pedig nagyon finnyás vagyok a könyvekre, és nem tudok csak úgy, akármit elolvasni. Ő is vámpírmániás, mint sok korabeli lány, és nekem nincs kedvem vámpíros filmeket nézni és könyveket olvasni.


A pizzázó... Már próbáltuk, fagyizóval is. Elmentünk, és végig csend volt, nem szólalt meg, nem nézett nagyon rám, meg volt szeppenve. Nem kért semmit, hát én sem kértem, hisz milyen lett volna, hogy Ő nézi, miközben eszem a pizzámat.

2011. márc. 3. 18:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!