Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Képes lesz megváltozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képes lesz megváltozni a segítségemmel? Vagy ez az alaptermészete?

Figyelt kérdés

A barátom alapjában véve egy rendes fiú, 4 és fél hónap után ütközött ki az a nagyon rossz tulajdonsága, amiről már beszélt nekem korábban, csak el sem tudtam képzelni hogy ő ilyen is lehet. Mondta, hogy bántja hogy rosszul beszél néha a szüleivel, türelmetlen, hamar felkapja a vizet és bunkón szól. Eddig visszafogta magát, mert (idézem) "elijesztettelek volna".

Engem is megbántott már egy párszor. Meggondolatlan. Utána egyből leesik neki, megbánja, bocsánatot kér, beismeri hogy bunkó volt és hogy fél, el fogom hagyni egy pár húzása után, mert megunom hogy ilyen. Tényleg látom rajta az igyekezetet.

Én hiszek abban hogy megváltozhat, ha nagyon akar. Nem durván sért meg, nem mond csúnya dolgokat, a stílussal van a baj, kioktató, lekezelő. Én úgy érzem, az apukájától vette a mintát, neki ilyen a mentalitása.

Eddig megsértődtem, ha ilyen volt, legutóbbi eset óta keményen megvédem a véleményem. Elmondtam, hogy nem tűröm hogy ilyen stílusban beszéljen velem mert én is szépen szólok hozzá.

Barátnőm azt tanácsolta, adjak neki időt, mert ha szeret akkor képes megváltozni.

Egyébként nagyon sok órája van, 2 szakot visz, plusz még egy külön vizsgára is készül, sokszor fáradt de megértem. Mégis ha végez az az első, hogy szól, találkozzunk.

Arra is gondoltam, hogy talán az sem könnyíti meg a dolgát hogy én vagyok az első kapcsolata (22 éves)

De nagyon rendes, tisztelettudó fiú, nem iszik, nem cigizik, tanul becsületesen és korrekt. Meg törődik velem.

Ti tapasztaltatok ehhez hasonlót? Mi lett a vége?


2011. febr. 17. 21:50
 1/9 A kérdező kommentje:

Még egy esetet elmesélnék. Én nagy horror-rajongó vagyok, ő ki nem állhatja, szó szerint hányingere van tőlük:S

Mikor együtt voltunk, átkapcsoltam egy horrorra, mikor nem figyelt. Aztán mikor meghallotta a nem épp étvágygerjesztő hangokat, kiakadt teljesen, hogy most direkt szívatom mikor tudom hogy nem szereti? Meg nekem vágta hogy ez nem normális dolog...

De basszus nekem meg a kedvencem:S

Jó, ebben én is hibás voltam, lehet hogy nem volt szép.

De ezért kiakadni...mikor én meg millió egy dolgot tolerálok neki...

2011. febr. 17. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nem lehet senkitsem megváltoztatni, ha ő nem akarja. Ha annyira igyekezett volna, és akarta volna akkor már rég nem lenne ilyen. 22évesen már nem kisfiú, szóval tudnia kéne viselkedni.
2011. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Túl van a nevelhető koron, és az sem jó jel, hogy az ő korában nem volt még kapcsolata. Mondom ezt úgy, hogy hasonló helyzetben vagyok.
2011. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kapcsolata azért nem volt, mert nem az a nagy vagány, macsó típus, akikre a lányok többsége bukik. Szépen közeledik, nem nyomul, visszafogott és nagyon félénk...mikor iserkedtünk eléggé tesze-tosza volt a lelkem:)

Én azért hiszek benne, hogy változnak az emberek. A szerelem nagy dolgokra képes...remélem sikerül

2011. febr. 17. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a legfontosabb, hogy szeresd úgy ahogy van. Amiket leírtál, annál még mindig vannak 1000szer súlyosabb dolgok. Ha mégsem sikerülne megváltoznia, és igazán szereted, akkor szerintem simán el tudod fogadni, a hibáival együtt is.
2011. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Szia

hallod én is hasonló mentalitásu vagyok csak vagányabb kivitelben.

szar a stílusa és akkor mi van megváltozni már nemfog legalábbis nem gyorsan és látványosan.

Legalább nem döglik othon b@ssza el a pénzt üt vág megcsal drogozik hazudik stb.

ez legyen a legnagyobb bajod szolj vissza neki ha bunkó mer a szád nem csak ARRA való. szerintem nincs a barátoddal semmi baj.

2011. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, igen, ez bennem is felmerült...alapvetően jó ember. Azt mondtam neki hogy amíg hűséges, addig mellette maradok.

Nem tudom mire gondolsz ARRA alatt, de inkább nem is gondolok bele, nehogy alpárinak minősítselek:)

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 17. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Olvasd végig mielőtt tovább lépsz!


Az emberek teljesen sosem fognak megváltozni.

Ha odafigyel magára akkor minden oké.

De ha stresszes, vagy dühös vagy zaklatott valamiért nehezebben tudja magát kontrollálni, ENNYI!


Ez nem válóok amíg látod, hogy próbálkozik.

Ha már nagyon zavar a viselkedése szólj vissza, tedd szóvá.

2011. febr. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Négy és fél hónapig vissza tudta fogni magát, de most azt a pár másodpercet sem bírja ki, amíg kicsúszik a száján és megbánja? Kicsit furcsa.
2011. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!