Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek hogy legyőzzem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy legyőzzem a félelmem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Szeretném ha segítenétek.Párkapcsolatban élek lassan egy éve.A problémám a féltékenység:Magam is nevetségesnek tartom ezt a helyzetet.Szóval nem merek a párom társaságába engedni egy nőt se főleg magukra hagyni nem ha a nő jól nézz ki vagy ha érzem hogy a páromnak bejön.Lehet,hogy az önbizalmammal van a gond?!Tudom hogy ez nem jó dolog de rettenetesen félek hogy a párom megcsal.Szerintetek mit tegyek hogy ezt a félelmet leküzdjem?Utólag eddig nem volt rá alkalom hogy megcsalt volna.Kérlek segítsetek.

Köszönöm: Egy megoldást kereső nő


2011. febr. 10. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Paul Hauck- Féltékenység c. könyve. Minden nagyobb könyvesboltban beszerezhető. Nekem segített anno.
2011. febr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a féltékenység nagyrészt önbizalom hiányra vezethető vissza.


De gondold csak végig, MIÉRT félsz? Nem vagy biztos benne, hogy meg tudod tartani? Úgy érzed, más nők jobbak, szebbek, kívánatosabbak nálad? Miért gondolod, hogy a párodnak nem te vagy a legkívánatosabb? Hiszen veled él, és mint írtad, hűséges is. Nem mondja elégszer, hogy szeret? Mi az oka az alaptalan félelmednek?


Ha ezt tisztázod magadban, akkor sokkal könnyebb leküzdeni magát a féltékenységet. És érdemes is, mert az oktalan féltékenykedés bizony tönkre tud tenni egy kapcsolatot.


Sok szerencsét!


Pedro

2011. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia kedves Pedro!

Nem nagyon tudom meg fogalmazni mitől tartok talán mindattól amit te felsoroltál az imént.De nem értem mert az intim kapcsolatunk elég jó/mindennapos/.De viszont a páromnál néha előfordul hogy egy bevásárlóközpontba a szemem látára elég feltűnően megnézz egy nőt,vagy pl. az utcán mellettem szemez egy másikkal.Vagy a munkahelyen kacér mosollyal próbálja jelezni a csinos,fiatal lánynak hogy tetszik neki.Ezek mind előfordultak.És lehet hogy ettől tartok ha én nem lennék ott akkor biztos félre lépne ha adódna egy olyan alkalom amikor ezt megtehetné.

Kérlek segítsetek mert így csak vesződök magammal és a kapcsolatommal is.Egyedül nem találom a megoldást.

Köszi sziasztok

2011. febr. 10. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:

"...a szemem látára elég feltűnően megnézz egy nőt,vagy pl. az utcán mellettem szemez egy másikkal."

- Ez bevallom velem is elő szokott fordulni... :-) De ebből ne vonj le SEMMILYEN messzemenő következtetést. Képzeld, nekem a párom még mutogatni is szokta a jobb csajokat, ilyenkor azt mondja: "Nézd azt a tramplit!" És PONTOSAN tudja, hogy egy olyan "trampliért" nem adnám őt oda :-)


Hozzá tartozik, hogy mi nagyon egy nevezőn vagyunk. Bár a "politikai hovatartozásunk" ellentétes, ezen szoktunk is néha morogni ("nem látod, hogy ez így nem jó?" "már megint mit csinált az a szemétláda!"), de az EMBERI értékrendünk igen hasonló. Ráadásul eléggé egyformán is jár az agyunk, gyakran egyszerre kezdjük el mondani ugyanazt a mondatot, majd abbahagyjuk, és röhögünk, hogy nekünk már beszélgetni sem kell... Tudod az ilyen apróságokból látszik, hogy mi nagyon "össze vagyunk nőve".


Nem tudom, ez nálatok hogyan működik, de hidd el, ha ehhez hasonló dolgoknak csak kis része is megvan közöttetek, az igen nagy összetartó erő!


"...biztos félre lépne ha adódna egy olyan alkalom amikor ezt megtehetné."

- Persze. Én is biztosan félrelépnék, ha... Ha alkalom lenne rá, meg annyira hiányozna már a szex, meg ha nem jutna eszembe a párom, meg ha utána bele tudnék nézni a tükörbe... Nem ismerem a párodat, nem tudom, mennyire "becsületes" ember (itt most nem arra gondolok, hogy jár-e lopni), de az ilyenek ELSŐSORBAN belül dőlnek el. Azaz NEM attól függenek, hogy van-e rá lehetőség. Ha valakit meg akarok csalni, akkor megteremtem rá a lehetőséget. Ha pedig nem akarom, akkor hiába van lehetőség.


Az, hogy tetszenek neki a csinos csajok, természetes dolog. Nekem is tetszenek. Minden férfinak tetszenek. Tudod én már vénember vagyok (legalábbis hozzátok képest, azt hiszem), néha szoktam cukkolni a páromat, hogy már ideje lenne lecserélnem őt két 20 évesre... Mire vissza szokott kérdezni, hogy és mit kezdenék én két 20 évessel, túl se élném... Szerintem valahogy így kell hozzáállni, nem görcsölni rajta - azzal úgy sem tudsz megakadályozni semmit, főleg, ha nem is kell!


Tudom, az ember azt félti, ami fontos neki. Ez így is van jól, ez teljesen helyénvaló dolog. De a TÚLZOTT féltés már nem jó. Tessék felmérni magad reálisan. Ronda vagy? Ugye hogy nem. Buta vagy? Az sem. Érsz annyit, mint BÁRMELYIK másik nő? Hát persze. Téged szeret a párod? Ezt neked kell érezned, de gondolom igen. Tudjátok közösen jól érezni magatokat? Ha igen, akkor jó. Körülbelül azonos az értékrendetek? Ha igen, akkor jó. Meg tudjátok beszélni egymással ami körülöttetek zajlik? Ha igen, akkor jó. Van igényetek egymásra (most nem a szexről van szó)? Ha igen, akkor jó. Sok ilyen kis banális kérdést fel lehet tenni, és az ezekre adott válaszokból kiderül, hogy mennyire is kötődtök egymáshoz...


"...így csak vesződök magammal és a kapcsolatommal is."

- Ha az előző kérdésekre az előző válaszokat adtad, akkor nincsen semmi baj. Akkor NE VESZŐDJ magaddal :-) Nem, nem akarom elbagatellizálni a dolgot, csak rá szeretném nyitni a szemedet, hogy itt az a probléma, hogy problémát csinálsz... Tehát NEM az, hogy van valami baj, és arra nem találod a megoldást, hanem TE MAGAD csinálsz problémát a dologból, majd ijedten állsz előtte, hogy nem tudod megoldani. Próbáld meg megbeszélni magaddal, hogy nincs igazad, mert hiszen a párod SZERET téged, és ESZE ÁGÁBAN NINCS megcsalni téged! Gondold végig ismét a feltett kérdéseket és válaszokat, magad is fogod látni, hogy alaptalanok a félelmeid!


Jaj, mostmár biztosan nagyon eleged van belőlem...

(Ha idáig elolvastad, kapsz egy jópontot! :-D)


Pedro

2011. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.Sokat segítettél és igazad van!!

:))

2011. febr. 10. 21:31
 6/10 anonim válasza:
szerintem beszéld meg vele a dolgot. Ha megígéri h nem teszi meg és érzed hogy téged szeret akkor biztos nem fog megcsalni. főleg ha nincs is rá okod hogy féltékeny legyél.
2011. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha eddig nem csalt meg, ezután sem fog, ne aggódj! Ha vannak erre utaló jelek, akkor az más, de mivel nincsenek, ahogy írtad, akkor nem kell aggódni! Ha Téged szeret, akkor úgyis Téged tart a legszebbnek, hiába van mellettetek ott egy "jó nő". Szerintem is ez önbizalomhiány, ami nekem is van, meg szerintem a nők 50%-ának :s

Beszélj vele erről szépen, finoman, mondd, hogy neked ezzel van problémád, csak ne ronts rá, hanem türelmesen, okosan:)

Sok szerencsét:)

21/L

2011. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pedig szeretnék egy olyan lányt aki ennyire féltékeny.

Köszönöm: Egy izgalmakat kereső fiú

-.-

2011. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Sokat segített nekem!!

Az utolsó válaszoló meg kíméljen meg a nem ide illő válaszával ugyanis ez nem egy társkereső ha nem tűnt volna fel eddig!!

2011. febr. 12. 17:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is akartam társat keresni :D
2011. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!