Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komolyan ennyire nem jelent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan ennyire nem jelent semmit ma már egy eljegyzés?

Figyelt kérdés
Nap, mint nap megdöbbenek az itt feltett kérdéseken.. Pl:Igent, mondam neki, de szerintme megcsal.. Igent mondtam neki, de nem érzem biztonságban magam a kapcsolatban...Igent, mondtam neki, de szerintem nem is szeret.. Igent mondtam neki, de én nem szeretem..Igent mondtam, de hülye stb.. Én alig várom, hogy a párom eljegyezzen és igent fogok mondani, mert vele akarok megöregedni, neki akarok gyerekeket szülni..stb..Csak én gondolom úgy, hogy az eljegyzés azt jelenti, hozzá megyek feleségül, ergo vele élem le az életemet?..Ma már tényleg annyi az alapja egy eljegyzésnek, hogy régóta járunk?..
2011. jan. 22. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Jaj haggyad már, nők, mindig problémáznak valami baromságon. Még akkor is kételkednének, ha levágnád a fél karod, odaadnád neki, akkor is problémázna hogy ez nem a te karod, pedig látja hogy le van vágva.
2011. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted az eljegyzés baromság?
2011. jan. 22. 22:47
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem, én csak érzékeltetni próbáltam, hogy a legkisebb hülyeségtől, a legkomolyabb dolgokig mindenen csak problémáznak, aggódnak, vagy bármi ilyesmi.
2011. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Habár megjegyzem, erről szólt az egyik Német kiselőadás az órán, és ott azt mondták hogy egyre többen élik le úgy az életüket, hogy nem kötnek házasságot, mert minek. Ha 2 ember ragaszkodik egymáshoz, akkor minek egy gyűrű, meg egy pap?
2011. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze, megértem azokat akik nem akarnak összeházasodni.. A kérdés arra vonatkozik (sajnos nem sikerült elég egyértelműre), hogy minek mond igent az, akinek mellette minden baja van a párjával és még abban is bizonytalan hogy a következő héten együtt lesznek-e..Hogyan tudják az emberek ilyen félválról kezelni az eljegyzésüket?
2011. jan. 22. 22:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha 2 ember ragaszkodik egymáshoz, akkor minek egy gyűrű, meg egy pap?



Bizony ott a pont az utolsónál!Egy nagy büdös fa.szság az egész!Egy ku.rva gyürü és semmi más!Plussz egy papír.Én sok olyat ismerek akik együtt voltak 10 éve,összeházasodtak elváltak 1 év múlva!Marha sok értelme van!Azaz semmi!Attól még lehet gyerek és lehet család!Sokan bele élik magukat a férj feleség szerepben,túlságossan is és ott van elku.rva!

2011. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

És én arra is válaszoltam, hogy a nők sosem tudnak 100%-osan megbízni párjukban.

Ja és lehet hogy kicsit himsovinisztartartiszktakkrsaktai (tudod, az a nagyon férfi párti xd)-nak hangzik amit mondok itt, de én még eddig nem láttam panaszkodni egyetlen egy hímneműt sem ezen a honlapon. lehet elkerülte a figyelmemet, de én még nem láttam. (Ja és ha azt vesszük alapul hogy általában a férfi jegyez el, ő biztos azért teszi mert tényleg megbízik a párjában...)

Úgy hogy én azt mondom, az eljegyzés csak egy gyűrűt jelent sokaknak, bizalmat nem.

2011. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem a boldogsághoz kell, mert két ember házasság nélkül is boldog, ha őszintén szeretik egymást. De akkor is...:) Én úgy vagyok vele, hogy nem fontos, a lényeg, hogy mindig úgy szeressük egymást párommal, mint eddig, de ha egyszer megkérné a kezemet, az sokat jelentene.

L

2011. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Ma már semmi nem jelent semmit és ez elég szomorú.
2011. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én értem, miről beszélsz. A környezetemben az elmúlt évben 7 jegyespár lett, ezekből CSAK azok maradtak együtt, akik neki is álltak szervezni az esküvőt- vagyis ahol a lány úgy mondott igent, hogy az a házasságra való igenlés volt, nem csupán egy gyűrű hordására. Magam is meglepődtem, mikor a többi párnál érdeklődtem, főként a fiútól, hogy miért is jegyezte el a lányt (mivel volt olyan is, ahol a fiú 19 volt, a lány 18 éves...). Pár válasz: "Mert gondoltam miért ne, úgy szeretem" "Mert már úgyis 5 éve együtt vagyunk, gondoltam ez jó évfordulós ajándék lesz, majd házasodunk, ha mindketten befejeztük az egyetemet". A lányok persze igent mondtak, azért, mert szeretik a párjukat, szívesen mentek együtt karikagyűrűt csináltatni, és gondolták úgyis örökre együtt maradnak, és majd egyszer összeházasodnak. Én sem látom semmi értelmét ennek. Gyűrűt én is kaptam már a barátomtól, de nem jegygyűrűként, csak úgy készítette nekem. mert tudja, hogy szívesen hordok gyűrűt, hát miért ne legyen egy tőle is. Ezt csak azért mondom, mert már olyat is hallottam, hogy valaki azért VÁRTA, hogy a párja eljegyezze, mert akkor hordhatja az ujján a gyűrűt...

Ha engem egyszer megkér a párom, akkor arra kér, hogy menjek hozzá feleségül- mert nálunk mindkettőnk szemében fontos a házasság intézménye- nekem főleg vallási okokból (vagyis nekem nem a papír számít, hanem hogy Isten előtt össze legyen kötve az életünk), míg Neki főleg a jövendőbeli gyermekeink és nem utolsó sorban a jogi biztonság miatt lenne fontos (mert bizony van sok jogi előny is abban, ha két ember házas...). Úgyhogy mi szerencsére hasonlóan gondolkodunk, és tudom, hogy akkor kér majd meg a párom, ha utána neki is állhatunk tervezni az esküvőt.

Sajnos tényleg azt tapasztaltuk, hogy a baráti körben MINDEN olyan pár EGY ÉVEN BELÜL szakított, aki már jegyesek voltak.

Nagyon sajnálom, hogy ma már tényleg nem számít sokaknak, ahogy már egy válást is egy sima szakításnak élnek meg... :( De igyekszem nem foglalkozni vele, örülök, hogy találtam olyan párt, akivel ugyanúgy gondolkodunk a dologról. Szerintem kár ezen rágódni és vitatkozni, manapság sok embernek nem számítanak ezek a dolgok, de a fontos, hogy mindenki megtalálja maga mellé azt, akinek ugyanolyan fontos az ilyesmi, mint neki. :) 20/L

2011. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!