Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 21 éves lány vagyok teherbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 éves lány vagyok teherbe estem, a barátom pedig lelépett a volt csajával. Segítség! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 hónapja jöttem össze vele, beszélt ő a volt barátnőjéről,de előadta,hogy sosem szerette stb...

Természetesen védekeztünk,de kiderült terhes vagyok. A barátomnak ezt gyakorlatilag el sem tudtam még mondani,mivel miután megtudtam,h. kibékült a volt csajával nem beszél velem. Teljesen véletlenül tudtam meg,h. együtt vannak. Persze megkérdeztem a pasimtól igaz e a sztori,de ő letagadta,majd lerakta a telefont,hogy visszahív. Nos 1hete volt. Azóta sem hívott. Nem reagál semmire, magyarul kiiktatott. Kérdés ezek után mit tegyek?hogy közöljem vele,h. terhes vagyok?


2010. nov. 26. 10:46
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Van egy nagyon jó nőgyógyász ismerősöm és vasárnap voltam nála.Gumival védekeztünk, viszont későn vette fel, szal valószínű,hogy az előváladék lehetett a gond... Igen,tudom felelőtlenek voltunk, Hibáztunk. Nem azért írtam ide, hogy a válaszadók döntsék el mi legyen. Senki nem tud erről rajtam, a barátnőmön és most már a "pasimon" kívül.(még nem reagált semmit) Anyagi gondjaim nincsenek, a barátom túlságosan is jó anyagi helyzetben van...ezzel nincs probléma. Viszont egyetemre járok. Jelenleg még mindig nem tudom hogyan tovább.
2010. nov. 26. 15:40
 32/44 anonim ***** válasza:
62%

Hát márpedig ezt magadban kell lerendezned.

Azért 21 évesen már nem vagy annyira fiatal, hogy tényleg nagy butaság legyen megtartani a babát. (Pl. egy 15 évesnek nem tanácsolnám, hogy tartsa meg..).

Azt is végig kell gondolnod, hogy tudnád-e szeretni úgy, hogy az apját nem szereted.

Meg mered-e kockáztatni, hogy esetleg az abortusz után soha nem lehet saját babád.

Hogy el tudsz-e számolni a lelkiismereteddel, ha megölöd a gyereked.

Hogy egyáltalán milyen egyetemre jársz...két évet lehet passziváltatni úgy tudom. É azért vannak olyan szakok, amik gyerek mellett is végezhetők, ha van családi segítség.

Ha nincs önálló kereseted, a szüleiddel is meg kell beszélned, hogy segítenek-e, számíthatsz-e rájuk, mert valószínűleg a pasi le fog lépni.

Nehéz döntés, az biztos.

Akkor is nehéz lenne egy "becsúszott" baba sorsáról dönteni, ha stabil párkapcsolatban lennél. Így meg még rosszabb.

Alaposan gondold végig. De remélem tanulsz belőle, és máskor időben felkerül a gumi.

2010. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van. Jogra járok, ezért elég húzós, nem érné meg halasztani. Még mindig nem reagált az üzenetemre, gondoljátok fog jelentkezni?
2010. nov. 26. 17:33
 34/44 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul fog esni, amit mondok, de: Ne reménykedj.

Ha nem szó nélkül lép le, akkor valószínűleg azt fogja mondani, hogy vetesd el. Talán még felajánlja azt is, hogy kifizeti.

Ha meg akarod tartani, akkor meg közli, hogy ő ebben nem vesz részt. A tartásdíj nem tudom hogy megy, de szerintem azt köteles fizetni.

Igen csak kis esélyt látok arra, hogy felhív, és azt mondja neveljétek fel együtt a közös gyereketeket.

Bár lehet nem kellene pesszimistának lennem. De így a sztoriból nekem ez nem tűnik valószínűnek.


Szerintem itt az a kérdés, hogy egyedül, a családod segítségével megtartod a babát, vagy elveteted.

2010. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Nos, a következő módon reagált a "barátom" a dologra. Felhívott,de nem tudtam felvenni, mert pont nem volt nálam a telefon. Majd hagyott egy üzenetet,hogy holnap azaz ma délután felhív.....gondolom egész este a csajával volt,ezért még ideje sem volt beszélni velem. Komolyan mondom ekkora szemétládát...
2010. nov. 27. 11:07
 36/44 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt!
2010. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

De amúgy mit akarsz vele? Mármint számít a véleménye abban, hogy mi legyen a babával? Csak csak az abortuszra akarod tőle elkérni a pénzt? Vagy reméled, hogy visszamegy hozzád?

Vagy tulajdonképpen mit szeretnél?

2010. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Én nem fogok tőle pénzt kérni, nem azért szóltam neki.Lehet sok mindenkinek hihetetlen,de bántotta a lelkiismeretem,h. nem mondtam el neki. Nem tudom mit várok, bele estem kicsit az a gond. Talán jó lenne ha együttérző lenne, vagy legalább meg tudnánk beszélni. Magam sem tudom mit várok...de jobb,hogy elmondtam neki.
2010. nov. 27. 14:29
 39/44 anonim ***** válasza:
89%

Ha biztosan eldöntötted, hogy nem tartod meg, akkor az abortuszt kezdd el intézni, ne a pasason agyalj, különben kifutsz az időből, ugyanis minimum 2 hetes procedúra, míg konkrétan ott fekszel majd a műtőben (tudom, mert nekem is volt abortuszom). Írj a görénynek egy sms-t, hogy terhes vagy és elveteted, aztán szard rá nagy ívben a továbbiakban. Ezentúl pedig válogasd meg jobban, kivel állsz le és válassz hatékonyabb védekezési módszert, amennyiben nem akarsz gyereket.

24 N

2010. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó döntés volt, hogy elmondtad, nem ezért kérdeztem. Csak olyan furcsa. Mármint szerintem ha én ilyen helyzetben lennék, inkább azon gondolkodnék, mi legyen a babával. Ha meg már a pasi úgy is otthagy (mert hát valljuk be igen csak valószínű, hogy emiatt nem megy vissza hozzád), akkor magasról szarnék a véleményére. Ha meg akarnám tartani, akkor is megtartanám, ha neki nem tetszene, ha el akarnám vetetni, akkor meg akkor is elvetetném, ha ő nem akarná..

Viszont az utolsónak tökéletesen igaza van.

Az abortusz nem annyiból áll, hogy odamész és megcsinálják, hanem előtte rohangálni kell ide-oda. És 12 hetes korig lehet elvetetni.

Hanyadik hétben vagy?

2010. nov. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!