Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 17 éves vagyok, több, mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves vagyok, több, mint fél éve van egy 24 éves barátom. 300km a közöttünk lévő távolság, de mivel ő már egyetemista, így általában minden 2. héten jön hozzám. Vajon kibírom? Van esélyünk a boldogságra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, több, mint fél éve van egy 24 éves barátom. Imádom őt. Túlságosan is, ez a probléma. 300km a közöttünk lévő távolság, de mivel ő már egyetemista, így általában minden 2. héten jön hozzám szerdán és csak vasárnap megy el. Decemberben 3 hetet is együtt tudtunk tölteni, csodálatos volt. Aztán jan. 2.-án el kellett válnunk a vizsgái miatt és majd csak 30.-án jön hozzám. Teljesen kikészültem. Állandóan sírok, mindenhol őt látom, mindenhol az ő hangját hallom. Mindennap beszélünk telefonon és csak az ad erőt, amikor mondja, hogy értem csinálja az egészet. Egyszerűen nem találom a helyemet, olyan tökéletes az összehang közöttünk, hogy semmi jót nem látok abban, ha nincs velem. Az összes barátnőm azt mondja, hogy nekik ez már sok lenne, ők meg pont azt nem bírnák, hogy reggeltől-estig együtt legyenek a barátjukkal. Valószínűleg jövőre abba a városba tudok menni továbbtanulni, ahol ő lakik. És abban is reménykedünk, hogy júliustól többet tudunk együtt lenni, hiszen szeptembertől már csak vizsgái lesznek, órákra nem kell bejárnia. De az még messze van és én most itt vagyok egyedül. Annyira hiányzik!!!! Együtt szoktunk fürödni, enni, aludni…mindent együtt csinálunk…..és most bármit csinálok egyszerűen üvölt a csend és majd beleőrülök a hiányába. Tudja, hogy szomorú vagyok, de nem szoktam panaszkodni, mert ekkor mindig bűntudata van, hogy nem lehet velem….persze tudom, hogy nem ő tehet róla. Mit kéne csinálnom, hogy jobb legyen? Szívesen e-maileznék olyan emberekkel is, akik hasonló cipőben járnak, illetve jártak.
2009. jan. 13. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem hasonló helyzetben vagyunk.

Mondjuk köztem és a párom között nincs ekkora távolság,de mi is kéthetente találkozunk. Ő a munkálya miatt nem tuf gyakrabban jönni. Nálatok valamennyivel jobb a helyzet, mert szerdától vasárnapig együtt vagytok. Mi viszont két hét után mikor talizunk, akkor eljön hozzánk szombaton és vasárnap már mennie is kell haza.

Már 2 éve vagyunk együtt.

Eleinte nekem is nagyon rossz volt, sokat sírtam, de aztán ahogy telt az idő megszoktam, hogy ennek így kell lennie, és attól h nem lehetünk minden nap együtt, a szerelem ami bennünk van, és egymás iránt érzünk éltetni tudja ezt a kapcsolatot, és bíznunk kell egymásban, mert ez nagyon fontos. Mi is szinte minden nap beszélünk telefonon, msn-en, és hát az sms-ekből is van elég:).

Mi csak akkor tudunk több napot együtt tölteni ha én megyek náluk, és az csak szünetekben van, mert én még tanulok.

Merj belevágni, és meglátod, hogy a távkapcsolat is lehet sikeres, főleg ha van szerelem is!

2009. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Srapnel ***** válasza:
100%

Azért a hurrá-optimizmus és a rózsaszín köd mögé nézve kijelenthetjük azt, hogy


1. Nem biztos, hogy jó lenne akkor is, ha már együtt lennétek, mert hát "lakva ismerkszik meg a másik". Nem véletlenül van ez a mondás. Más az, hogy néha, hétvégente találkozol valakivel, ami inkább ünnep-szagú. Aztán hét közben meg a fejedben építgetsz valami képet, ami nem is biztos, hogy valós. Az dönti majd el, hogy mennyire van összhang, hogy hogyan szervezitek meg a közös mindennapokat (postán befizetés, ki mosogat, ki takarít, mit mondasz, ha fáradt munka után, stb.).


2. Szerintem kifejezetten rossz ötlet azért választani hivatást/iskolát/karriert, hogy a másik mellett legyél. Mi lesz, ha szakítotok? Ej. Nagyon nem szabad keverni a szezont a fazonnal. Lehet, ez a fiú pár év múlva már nem lesz az életed része, de az, hogy hol végeztél és mit/hogy tanultál örökre a Tiéd marad.


3. A homo sapienst nem arra találták ki (nem olyanná fejlődött az evolúció során), hogy elektronikus eszközökön keresztül kapcsolatot ápoljon több száz km-re lévő fajtársával.


Tudom, hogy nem segített a válaszom és nem túl szívderítő, de a masszív lepontozás ellenére is vallom, hogy ezt az oldalát is látni kell a dolgoknak, mert neked is csak egy életed van. Amit persze úgy rontasz el, vagy teljesítesz ki, ahogy neked tetszik.

2009. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Utsónak: teljesen egyet értek Veled, de a válaszodból az derül ki számomra, hogy nem 17 év körüli vagy. Én 30 vagyok és emlékszem hogy tini koromban bele akartam halni minden szerelembe!!!

Van olyan mondás is, hogy "a tanulópénzt meg kell fizetni", " mindenki a saját kárán tanul", bla-bla. De tizenévesen nem igazán a józan ész döntött nálam sem!

Az mondjuk fura, hogy a szüleid tárt karokkal fogadnak egy 24 éves fiút... Persze lehet, hogy én vagyok túl konzervatív, úgy látszik ez meg a korral jár! :-)

2009. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az elején nagyon féltettek, de mivel már ismerik a páromat, így tudják, hogy mennyire megbízható. Nagyon művelt, mindenhez hozzá tud szólni, illemtudó, nem alkoholista, mint a fiatalok nagy része stb....

Abban egyeztünk meg a szüleimmel, ha nem romlik a tanulmányi eredményem, akkor ők áldását adják a kapcsolatunkra. Nos...amióta vele vagyok, azóta még javítottam is, hiszen matekból mindig csak 4-es voltam , de hála a barátom magyarázásainak, ma már ez is simán 5-ös. És ezt a szüleim is látják...

Abban igaza van a 2. válaszolónak, hogy nem szabadna csak miatta odamennem továbbtanulni, de az a kar, amire szeretnék menni, nos csak az ottani egyetemen van és még Budapesten. Tőlünk Pest is 3 órányi buszozásra van, szóval ezzel nem veszítenék sokat...

2009. jan. 13. 15:52
 5/11 Srapnel ***** válasza:

Előző válaszoló: én is 30 vagyok.

A tanulópénzes dologgal egyetértek, ezért én csak egy dologra "esketném" meg a szülők helyében a kérdezőt, hogy az életének egyéb más fontos döntéseit a leírt problémától független döntésként hozza meg. Együtt lehet a fiúval, a 24 év sem probléma, aranyosak, kedvesek, de én többször is figyelmeztetném, hogy nem jó ötlet úgy iskolát/hivatást választani, hogy a srác meglétének puszta ténye bármi befolyással van rá. Egy esetben lenne kivétel, ha végül is valahány egyenlő esélyes eset közül kell választani és amúgy is pénzt dobna föl, hogy eldöntse. Akkor lehet a döntésben azt is mérlegelni, hogy a sráccal többet legyen együtt.

2009. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Köztünk 160 km van. Fél éve vagyunk együtt. Ált. hetente/kéthetente/3hetente talizunk. Legtöbbször 1 napra, de van, hogy még 24 óra sincs. Ha én megyek hozzá, akkor 4-5 nap is együtt tudunk lenni.

Szerintem az MSN egy csoda a távkapcsolatokban. Legalábbis a webkamos része. Nekem sokat jelent, hogy láthatom és úgy beszélgethetünk. Az írogatós része meg többször vezet félreértéshez, mert nehezebb objektíven értékelni az olvasottakat. Könnyebben félreértheted, mert lehet azt is komolyan veszed, amit a másik mosolyogva írt le, csak te épp nem láttad a mimikáját, gesztusait...Nálunk pl. lényegesen többször megy a vita MSN-en, mint élőben. Pont amiatt, hogy elbeszélünk egymás mellett...SZóval nekem a webkamozás a legmegnyugtatóbb érzés, ha nagyon hiányzik a párom.

2009. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Srapnel ***** válasza:
Egyébként az is eszembe jutott a fentieken kívül, hogy fél évet azért ki lehet így bírni. Meg talán nem szomorkodni kell, hanem vágyakozni, mint amikor a suliban arra gondolsz, hogy de jó, este palacsintát süt a nagyi és de jó lesz (most mondtam egy példát). De az, hogy sírdogálsz, egy kicsit azt jelzi, hogy nem biztos, hogy való neked a távkapcsolat.
2009. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Srapnel ***** válasza:
A mai fiatalok kezdenek hasonlítani a hetvenes és nyolcvanas évek (anti-)utopisztikus scifijeiben jósolt "szép új" világokra. Akármilyen jó is msn-ezni, meg pótolhat sokmindent, de pont a lényeget nem pótolja. A másik bőrének szagának megszokása, a másik minden apró rezdülésének megismerése, a rigolyákkal és idegesítő vonásokkal való szembesülés, stb. Ez és nem más a "lakva ismerkszik meg a másik mondás" alapja.
2009. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igaza van az utolsó előtti válaszolónak abban, hogy nem nekem találták ki a távkapcsolatot, de inkább vállalom, minthogy lemondjak arról, akit tiszta szívemből, igazán szeretek....
2009. jan. 13. 16:23
 10/11 Srapnel ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de ez amolyan romantikus regényes/brazil sorozatos, hogy "tiszta szívemből, őszintén szeretek". Így csak filmekben és regényekben fogalmaznak és egy kicsit megjátszás/mesterkélt szagú, ha élőben találkozol vele.
2009. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!