Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Üdv mindenkinek! Nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv mindenkinek! Nem tudom jó kategóriába írok-e. Párom abba hagyta az ivást. Viszont nagyon távolság tartó lett velem. Ez mennyire normális és meddig tart?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom akik ezen már keresztül mentek, mindkét nézőpontból. Próbáltam utána olvasni, de nem találtam családi kapcsolatok helyzetéről leszokás alatt semmit. Segítséget szeretnék kérni, mert vele most sajnos nehéz a kommunikáció, egyébként sem volt az a nagy lelkizős fajta, most aztán végképp nem. Nem agresszív, csak velem olyan, mintha a háta közepére sem kívánna. Nincs intimitás, itt azt értem, se ölelés, puszit is nagy ritkán ad, nem beszélgetünk szinte semmit, csak a gyerekekről vagy az ő napjáról. Sokszor ingerülten beszél velem, flegmán.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



tegnap 08:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, elnézést. 15-ös voltam.
tegnap 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

“Nagyon féltem, hogy ez lesz. Amíg ivott, addig többet beszéltünk, több volt az intimitás, sőt nagyon igényelte.”


Tudnod kellene hogy az alkohol oldja a gatlasokat es lazabba tesz. Olyan mentalis blokok , szorongas lehet benne amit csak az ital tudott feloldani. A masik hogy minden leszokas komoly elvonasi tunetekkel jar, ebben a faradtsag, depresszio, harag mind bele tartozik.. van akinek kell egy 3-4 honap mire nyugodtabb lesz, de azt a lelkizos embert nem kapod mar vissza.

tegnap 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Most a könnyeimmel küszködök, de nagyin szépen köszönöm, hogy legalább olvashatok arról, hogy milyen ez.

Egyébként edzeni jár, úgyhogy igyekszik nagyon.

tegnap 13:51
 24/26 anonim ***** válasza:
23. Az segít neki a depresszióban és a feszültség oldásában.
tegnap 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én függőként írok neked.

Először is azt kell megérteni, hogy egy függőnek mindig a függősége tárgy lesz a világának a középpontja. Ha ezt "elveszíti" az neki olyan, mintha kihúzták volna a lába alól a talajt.

Nyilván nem tud magával most mit kezdeni (és veled sem), mert van egy iszonyatosan nagy hiány az életében.

Nyilván vannak olyan emberek, akik maguktól is képesek leszokni, de a legtöbbeknek igenis szakszerű segítségre van hozzá szüksége (és még így is iszonyú nehéz).

Keressetek egy jó addiktológust/pszichiátert/pszichológust, hogy át tudjon lendülni ezen a mostani állapoton. Egyébként az már önmagában is hatalmas dolog, hogy belátta, hogy problémája van és le kell állnia, plusz le is állt.

Emellett vannak hozzátartozói csoportok, oda meg neked lenne érdemes elmenni, hogy tudd, hogyan kell ilyenkor kezelni a másikat.

Sok sikert kívánok nektek, remélem sikerül.

tegnap 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Ismét csak köszönni tudom a válaszokat.

Igyekszek rávenni, hogy vegyen igénybe segítséget. Keresek hozzátartozói csoportot, megérte ideírni, kicsit könnyebb így, hogy van már kiindulási pontom.

Egy másik valaszolónak írnék most, nem tudom hanyadik volt, így megszólítani sem tudom. Nem szeretném feltétlen azt az alkalmankénti lelkizős páromat visszakapni, de jelen helyzetben jobb lett volna, ha tőle tudtam volna tájékozódni, mit tudok segíteni neki és a távolságtartás okáról többet tudni. Hálás vagyok a sok válaszért és tapasztalat megosztásért, így kicsit könnyebb, hogy tudom, van ennek vége is és lehet pozitív eredménye is.

tegnap 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!