Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Üdv mindenkinek! Nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv mindenkinek! Nem tudom jó kategóriába írok-e. Párom abba hagyta az ivást. Viszont nagyon távolság tartó lett velem. Ez mennyire normális és meddig tart?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom akik ezen már keresztül mentek, mindkét nézőpontból. Próbáltam utána olvasni, de nem találtam családi kapcsolatok helyzetéről leszokás alatt semmit. Segítséget szeretnék kérni, mert vele most sajnos nehéz a kommunikáció, egyébként sem volt az a nagy lelkizős fajta, most aztán végképp nem. Nem agresszív, csak velem olyan, mintha a háta közepére sem kívánna. Nincs intimitás, itt azt értem, se ölelés, puszit is nagy ritkán ad, nem beszélgetünk szinte semmit, csak a gyerekekről vagy az ő napjáról. Sokszor ingerülten beszél velem, flegmán.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



tegnap 08:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a rengeteg választ.

Én mindig kedveskedek felé, kérdezem a napjáról, ölelem, puszilom stb ezért merült fel bennem, hogy lehet sok neki most a jelenlegi helyzetben. És arra is gondoltam már, hogy csak piával tudott elviselni, tehát valószínűleg tényleg csak púp vagyok a hátán. Pszichológusról és addiktológusról is volt szó köztünk, de az is csak egy nagyon mély pontnál. Én örülnék neki ha elmenne, mert tudom, hogy gondjai vannak és velem ezeket nem tudja megbeszélni. Arról is beszéltünk, hogy együtt is mehetnénk, de szerintem az nem lenne olyan. Ha esetleg külön eljár és úgy látszik alakul a helyzet, akkor persze ha kéri, mehetnénk párban is, a köztünk lévő dolgokról beszélni vagy az életvitele hatásairól vagy akármiről. A szakítás is felmerült részemről, mert azt láttam, hogy pia nélkül neki nem jó és kértem, hogy menjen el, keresse meg magának azt a boldogságot és párt aki mellett így élhet, ahogy neki jó, de hallani se akart róla. Többször beszélgettünk erről, akkor mikor ivott, mert akkor nyíltabb volt sokkal.

tegnap 10:41
 12/26 anonim ***** válasza:
22%
Nem akarja, hogy elhagyd mert akkor tényleg egyedül lenne, nem tudná kin levezetni, hogy neki rossz, de ez csak kapcsolatfuggoseget jelent. Kérlek szépen szedd magad össze és dobd ki a picsába! Csúnyán, flegmán beszél veled, nincs puszi, ölelés, normális társalgás, szex. Csak egy boxzsák vagy neki. Nem fog téged attól jobban szeretni, hogy kinyalod a seggét kérdező. Szakíts!
tegnap 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg ivott, addig többet beszéltünk, több volt az intimitás, sőt nagyon igényelte."


Az ittas emberekre ez jellemző.

Pszichológus kéne neki, hogy a józan életben is megtalálja önmagát, az új személyiségét. A pia erősen befolyásolja a hangulatot. Az addiktologus a fizikai függőséget szünteti meg, de utána is van munka bőven, hogy megtalálja a helyét egy pia nélküli életben.

tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem akar szakemberhez menni, vagy fölösleges akkor hiába minden. Szakítani kell.
tegnap 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Én azt tudom nektek tanácsolni, hogy menjen el, menjetek el mindenképpen addiktológushoz, ő menjen el AA csoportba. Nem azért mert jelenleg iszik, hanem hogy ne igyon a jövőben. Szakember segítsége nélkül nagyon nehéz lesz, a csoport pedig adhat neki erőt, ahol “hasonszőrű” társaival tudja megbeszélni az érzéseit, amit csak olyan ért meg igazán, aki már volt ilyen élethelyzetben. Nem ismerem a kapcsolatotokat, de ha amúgy rendben volt minden a függőséget leszámítva, akkor most adj neki egy kis időt. Ne ölelgesd, ne közeledj felé, ha úgy érzed, hogy távolságtartó. Nem tudom mennyit és milyen rendszerességgel ivott, de ha már alig volt józan pillanata és folyamatosan “szinten tartotta magát”, akkor most nagyon mélyen van mentálisan és fizikálisan is. Nem véletlenül mondják, hogy az alkohol és a depresszió kezén fogva járnak. Most, hogy lejött a szerről amitől bújós, beszédes és jókedélyű volt, nem érez semmit, csak tompultságot és ürességet és ingerültséget. Valószínűleg újra meg kell ismernie magát, lehet már azt sem tudja, milyen ember valójában alkoholos befolyásoltság nélkül. Az a jó hírem van, hogy ez az állapot nem tart örökké, ha ő is tenni akar magáért, értetek, hamarosan elkezdi ő is érezni a száraz lét előnyeit, amikor már nem is lesz rosszul az elvonás miatt. A kérdés az, hogy mennyi bizalmad és idegrendszered van vele végig csinálni az egészet. Hidd el, nem a levegőbe beszélek hanem a saját tapasztalataimat írom sajnos, voltam már ugyanebben a helyzetben, mint a férjed. Addiktológus, AA csoport és a szerető párom támogatása nélkül nem tudom élnék-e egyáltalán ma.
tegnap 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
48%
#11 Viszont hogyha nem tesz a javulás és a saját lelki egészségéért semmit, illetve elutasítja ezeket és ő beletörődött ebbe az állapotba akkor legyen ez az ő döntése. De emiatt nem kell neked is ebben élned és persze hogy hallani sem akar arról, hogy keressen mást. Hisz kinek kéne ő így? Valószínűleg egy hasonló alkesz nőnek esetleg. És ne hibáztasd magad, hogy csak a piával tud téged elviselni, a saját életet csak azzal tudta elviselni.
tegnap 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ismét a hozzászólásokat. Az utolsónak meg még jobban.

Ilyen válaszokat szerettem volna, vagyis pontosabban tapasztalatokról olvasni. Igyekszek rávenni majd, hogy magához hasonlóakkal találkozzon, beszéljen, mert én ide nagyon kevés vagyok. Idegrendszerem és bizalmam is van hozzá, bár a bizalom az kicsit csökkent, mert az alkohol miatt sokat hazudott az évek során. Szeretnék kitartani mellette, és támogatni. Van mögöttünk pár év, közös életet terveztünk, ha a függőségében nem mondtam le róla, most sem szeretnék, ha van még értelme az ő részéről is. Az aggodalmam legjobban az érzelmeire irányul. Tartok tőle, hogy csak ebben a mámoros állapotában szeret és ragaszkodik hozzám, ami a mostani helyzetben úgy érzem igazam is lesz. Ezért szerettem volna tapasztalatokról olvasni. Tudom, hogy nem lehet könnyű és vívódással jár önmagában jócskán. Szeretném egy kicsit jobban érteni mi zajlik le benne. Lefoglalja magát, tesz vesz otthon, segít. Csak ez az érzelmi rész.

tegnap 12:36
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én kívánom, hogy elmenjen merjen segítséget kérni és sikerüljön megtalálni így is ital nélkül a boldogságot. De ha mégsem úgy alakul, akkor te nem mondtál le róla, kitartottál mellette nagyon sokáig és mellette voltál. Mindent megtettél, de azért időközben magad se felejtsd el, te is számítasz mit érzel, hogy vagy. Hisz azért ez neked is nagyon megterhelő lehet lelkileg is
tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
64%
16-os vagyok. Az nagyon jó, ha segít és hasznos dolgokat csinál, ez már egy jó út! Le akarja magát kötni valamivel, mert hirtelen sok energiája lett, nem csak bódultan tesped. Teljesen érthető, hogy hiányolod azt az érzelmi részt, amit most megvon tőled. De a viselkedése most “normális”, az is, hogy magába temetkezik és nem vágyik intimitásra. Nem tudom hogy a függőségtől függetlenül hogy érez irántad, de teljesen szokványos az ő állapotában az, ahogy jelenleg viselkedik. Esetleg valami sport is segítene, ha hajlandó rá. Én elkezdtem este kocogni, később amikor már fittebb lettem, akkor futni. Levezeti az energiát amit eddig a piával tompított, csinál is valamit, mert azt is fontos megemlíteni, hogy aki lerakja a függőséget okozó szert, rájön, hogy mennyi ideje lett hirtelen és nem tud mit kezdeni magával. Őszintén kívánom nektek a legjobbakat! Csodálatos vagy, hogy megérteni akarod őt és nem csak ítélkezel. Ha érzi a támogatásod, biztos vagyok benne hogy ez nem el taszít titeket egymástól, hanem megerősíti a kapcsolatotokat. Én is voltam a párommal pont ilyen, mint amiket írtál és ma már házasok vagyunk.
tegnap 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
9%
Már bocsánat, de a 16-os választ én írtam kedves előző válaszoló.
tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!