Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Üdv mindenkinek! Nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv mindenkinek! Nem tudom jó kategóriába írok-e. Párom abba hagyta az ivást. Viszont nagyon távolság tartó lett velem. Ez mennyire normális és meddig tart?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom akik ezen már keresztül mentek, mindkét nézőpontból. Próbáltam utána olvasni, de nem találtam családi kapcsolatok helyzetéről leszokás alatt semmit. Segítséget szeretnék kérni, mert vele most sajnos nehéz a kommunikáció, egyébként sem volt az a nagy lelkizős fajta, most aztán végképp nem. Nem agresszív, csak velem olyan, mintha a háta közepére sem kívánna. Nincs intimitás, itt azt értem, se ölelés, puszit is nagy ritkán ad, nem beszélgetünk szinte semmit, csak a gyerekekről vagy az ő napjáról. Sokszor ingerülten beszél velem, flegmán.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



tegnap 08:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Téged büntet mert abba kellett hagynia az ivást? Vagy ő döntött így? Amúgy sok szakember mondja, hogy a feleségek azt mondják, jobb volt míg ivott, annyira más ember lett mióta nem iszik. Pedig nem lett más, ő ilyen csak az itallal "kezelte" magát. Pszichológushoz menj el vagy addiktológushoz, hogy segítsen neked gondolkodni erről.
tegnap 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Többször kértem, viták is voltak belőle, de mindig ő hozta elő a témát. Eddig nem volt elég akarat ereje. Az utóbbi időben megcsúszott és ez váltotta ki nála, hogy most elég és befejezi. Én támogattam és azóta is támogatom ebben, de nehéz ez a helyzet így. Kérdeztem tőle, zavarom-e, túl sok vagyok-e esetleg, de a válasz mindig az, hogy nem és hogy fáradt. Nagyon féltem, hogy ez lesz. Amíg ivott, addig többet beszéltünk, több volt az intimitás, sőt nagyon igényelte.
tegnap 09:15
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Neki kellene szakemberhez fordulnia, hogy megkeressék az okát, miért kellene mindig zsibbasztania magát. Te is tudod, nem fog. Ezért ajánlottam, hogy menj el te, ha nem teszed, magadat teszed tönkre. Egyre inkább láthatatlanná akarsz majd válni, látod, már most is kérdezgeted, hogy zavarod-e, sok vagy-e. Olyan szorongó embert csinálsz magadból, hogy rettentő nehéz lesz kimásznod belőle.
tegnap 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Próbálkozz te kedveskedéssel, ölelésekkel, lehet csak arra van szüksége, határozottabb közeledésre. Abból kiderülhet hogy tényleg veled van e baja, vagy inkább csak önmagával, amit segíthetsz feloldani.
tegnap 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Hát igen, a részegek oldottabbak. Sajnos most úgymond eltűnt az élete "boldogsága" az "öröme", ami feldobta, segített túlélni egy napot. Most ismered meg az igazi énjét. :/
tegnap 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Vagy visszaszokik vagy felköti magát, mert az életben nincs boldogsága. Ez a baj, a függőségek nem poénból alakulnak ki, hanem mert az élet egy elég szürke, unalmas, rideg valami és a többség keresi a mankót, "kell, hogy legyen valami boldogság". Ő most erről mondott le. Ezt lehet bírni, de vagy másik függőséggel pótolja, vagy sunyiban elkezd megint inni. Esetleg elege lesz és a kötél lesz az utolsó függősége.
tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Nem voltam még ilyen helyzetben, de valószínűleg alkohol nélkül nem érzi a boldogságot, nem szeret élni, egyszerűen megszokta, hogy az alkohol adta neki a jó kedvet, meg arra amire neki szüksége volt. Most lehet nem találja a helyét, várnék 1-2 hónapot, ha továbbra sem változik akkor próbálj meg vele beszélni menjen el szakemberhez, találja meg pia nélkül is az élet szépséget. Ha nem együttműködő, akkor sajnos fontolóra kell venned a szakítás gondolatát is. Legalábbis én így tennék, hisz így magaddal ránt ebbe a depresszió szerű semmilyen állapotba. Erre még rájön amit az első is ír, hogy úgy érezheti elvetted tőle a boldogságát, ami megint csak nem jó rátok nézve
tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%
csak alkohollal viselt el téged, meg az együttélést, amúgy terhére van az élet.
tegnap 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Egy dolgot egy pillanatig se higgy, azt, hogy ez rólad vagy a családról szól. Ez csak és kizárólag róla szól. Neki vannak problémái, legtöbb nem is tudja önállóan megfejteni. Ezért kell nekik segítség.
tegnap 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pszichológus tudna rajta segíteni. Annak okai voltak miért kezdett el inni, abba menekült és most nem tud egyelőre.
tegnap 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!