Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy megbuktam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy megbuktam a házasságomban és a gyermeknevelésben, mióta megműtöttek és elkezdtem ismét tanulni, valaki járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Fogorvosként dolgozom 12 éve, saját rendelőm 7 éve van. Nagyon páciensközpontú hozzáállásom van, ha épp arra van szükség, akkor nagyon korán vagy egészen késő este is ellátom a betegeimet. Nagyon ritka az, amikor 8-9 órát dolgozom csak egy nap.

Tavasszal kiderült, hogy elkerülhetetlenné vált a bokasérülésem megműtése, korábban hetekig injekcióval kezelték, de sajnos nem volt elegendő. A műtét után 4 hetet teljesen pihentetnem kellett, mankóval tudtam csak közlekedni, így 4 hetet nem tudtam dolgozni. Arra az időszakra a korábban bejelentkezett páciensemnek ajánlottam egy kolléganőmet, illetve azt az opciót, hogy tegyük át az időpontjukat későbbre. Legtöbben nagyon ragaszkodnak hozzám, így elképesztő módon feltorlódtak a pácienseim a gyógyulásom utáni időszakra.

Úgy terveztük a férjemmel, hogy nyáron elmegyünk egy hétre Párizsba a 6 éves lányunkkal, valamint mindenképp útba ejtjük Disneylandet is, ami a gyerekünk nagy álma volt. Lett jó néhány új betegem is, nem akartam, hogy ismét ne érjem magam utol, ezért mondtam a férjemnek, hogy inkább a nyaraláson csúsztassunk, majd az őszi szünetben menjünk el, most úgyis elég költségünk van az iskolakezdés miatt. Nem a várt reakciót kaptam, teljesen kiakadt, hogy még a nyaralás lehetőségét is elvenném a lányunktól, így végül elmentek ketten nélkülem.

A műtétem után otthon kellett pihenjek, ami rendkívül szokatlan volt, nem is emlékszem, hogy volt-e már olyan korábban, hogy ennyit otthon töltöttem volna. Volt időm tehát gondolkodni, arra jutottam, hogy érdemes lenne tanulnom még valami olyat, amit a munkám során is tudok hasznosítani. A férjem ezt rám bízta, abban maradtunk, hogy ha tudok időt szakítani rá a rengeteg munkám mellett, akkor próbáljam meg. Szeptemberben elkezdtem a választott képzést, az óráim szombatonként vannak, de sok otthoni munkám is van vele. Azóta értelemszerűen még kevesebb időm jut a férjemre és lányomra, amiért mardos a bűntudat. Lehetetlennek érzem, hogy ennyi helyen egyszerre álljak helyt.


ma 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj meg rám, de nem normális, hogy képes voltál estig dolgozni és inkább lemondtad a kirándulást amit együtt terveztettek. Teljes egészében igazat adok a férjednek. Neked többet ér a siker, pénz mint a saját családod. Most is nem azon vagy, hogy együtt töltsetek el időt hanem még pluszban tanulni akarsz amikor így is le vagy strapálva. Ebből adódóan egyszer meg fogja unni a férjed és elvál tőled, vagy keress más nőt. A lányod pedig abban nő fel, hogy hatodrangú szintén mert te célok, munka nélkül nem bírsz élni. Rendben van, hogy valaki szereti a munkáját, szereti magát motiválni, DE az nincs, hogy a családi és házassági élet rovására megy. Te azt csinálod szóval ne lepődj meg ha legvégül csak a karriered marad...
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Mi ez a megbukás duma?

Egy gyerek igy is úgyis 2 emberes. Nem zárhatja ki azt hogy attol az egyik masiknak ne lehessen karriere.


Anya es apa mellettünk 2-2 céget is kiépített, es mindkettő ugy kezdte pedig hogy szegény családbol szakmunkásként származnak es gyerekek mellett párhutamban 4 cégük is van ma, hatalmas ház, es a mi taníttatásunkba vagy álmainkba is(ha pl sminktanfolyamra akartam menni csak ugy brahibol még azokat is)finanszírozták es voltunk nyaralni is majdnem minden évben.



De olyan hogy egyik szülő elvitt volna külön magával soha nem volt. Sztem nekem rosszul is esett volna hogy anya vagy apa nem lehet itt velünk..

Soha ilyet nem tettek.

ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
1 es az ápolók orvosok. Bakker nem egy helyen van még ejszakai ugyelet is!
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Nagyon páciensközpontú hozzáállásom van, ha épp arra van szükség, akkor nagyon korán vagy egészen késő este is ellátom a betegeimet. Nagyon ritka az, amikor 8-9 órát dolgozom csak egy nap."


Meg érti az ember, hogy túlórázni muszáj, de itt arról Van szó, hogy te kérdező előbbre tartod a pácienseket mint a családod. Karrierista vagy, mert nem elég a munka a rendelőben, a háztartás te meg többet vállalnál be. Pluszbana kiránduláson sem vettél részt.


"Nem a várt reakciót kaptam, teljesen kiakadt, hogy még a nyaralás lehetőségét is elvenném a lányunktól, így végül elmentek ketten nélkülem."


Én azon csodálkozom, hogy mégcsak most fejezte ki a nemtetszését, az meg még jobban meglepőbb, hogy neked egyáltalán nem esik le, hogy nem minden a karrier. Nem azon vagy, hogy tartalmasabb legyen a családi élet hanem azon agyalsz hogyan fogod behúzni a tanulást, munkát, háztartást. Rendkívül szomorú, hogy neked a prioritás a munka és nem a család.

ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha egyik szülő el is viszi a masik nélkül a gyerekeket annak nem lehet olyan felhangja a gyerekek elott hogy látod anyád ilyen sz.r munkamaniás fontosabb neki a paciense mint a gyereke, és olyan felhangja se hogy a férj elott legyél te a sz.r hogy neki kell menni egyedul.


Egy családba csaladi összetartásba ez nem fér bele!


Es hogy a gyerekek elott is ilyet jelentenék ki magamrol hogy nem szeretlek a munkát szeretem sz.ranya vagyok, soha ilyet nem okoznék nekik!

A gyerekeim megertik ha pl melo után hullakent rogyom is össze hogy ez nem az mert a munka lenne a fontosabb.

Ez az hogy bakker ebbol eszunk. Meg az egyetem is milliok lesz nem csak a fogszabályzo. Ez van

ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szülőiken nyomatják ezt a proli dumát hogy aki nem zud jelen lenni(munka miatt) azt nem érdekli a gyereke biztos.
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenben neked van igazad, de azt javaslom hogy a családodra jutó időt jobban használjátok ki, nem azt érezzék hogy le vannak szarva.
ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogyan lenne már igaza amikor képes előbbre helyezni a munkát, célokat mint a családját? Miért beszélsz hülyeségeket? Arany középutat kéne alkalmazni. Az égvilágon semmi baj nincs azzal, hogy ő tanulni szeretne, de azt nem kéne csinálni, hogy a család az utolsó helyen áll. Tessék mértékét tartani.
ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bakker a gyerek meg ha iskolaba jár vagy különórára, vagy sítáborba, vagy a barátaival videostalálkozóra. akkor meg ő az aki sz.rgyerek mert nincs otthon épp anyuval pudingot főzni, amikor anyu ráér?

Hogy lehet ilyen proli szinten élni hogy bárki is ilyen miatt legyen mocskolva?

A szeretet nem ez hogy sz.r vagy ha nem vagy jelen es csak addig vagy jó míg ott vagy. Kukinben igazolatlan.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*különben
ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!