Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van ennek még bármi értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ennek még bármi értelme?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a barátommal. Korábbi kapcsolataimból megtanultam, hogy ha valami zavar, azt jobb nyíltan megbeszélni, minthogy csendben magamban tartogassam. Számomra fontos, hogy meg tudjam osztani az érzéseimet, de sajnos úgy érzem, ezt a párom nem tudja jól fogadni.

Nekem a bizalom területén vannak néha gondjaim, és ha bizonytalanságot érzek, igyekszem ezt vele őszintén megbeszélni, nem pedig elfojtani. Nem veszekedek, nem hisztizek, egyszerűen csak próbálok nyílt lenni. Ő viszont ilyenkor gyakran támadónak tűnik, kiforgatja a szavaimat, és valami szörnyetegnek állít be, pedig csak az érzéseimet próbálom megosztani.


A legutóbbi konfliktusunk pl az volt, hogy többször felvetettem neki, hogy mehetnénk együtt egy pár napos városnézésre, hiszen olcsóak a repülőjegyek. Ő azonban mindig visszautasította, mondván, hogy nincs rá pénze. Erre én azt mondtam, hogy szívesen kimennék egyedül is, hiszen jót tenne egy kis egyedüllét. Ezt ő úgy értelmezte, hogy kettős mércét alkalmazok, és ő biztosan nem mehetne el egyedül. Hiába próbáltam elmagyarázni neki, hogy én vele szeretnék menni, de ha neki nincs lehetősége, akkor egyedül is szívesen mennék. Mégis folyamatosan támadott, és azzal vádolt, hogy igazságtalan vagyok vele szemben. Ami nagyon bánt, mert sosem kértem tőle, hogy mondjon le programokról miattam, és nem értem, miért látja így.


Ez a minta ismétlődik minden konfliktusunknál: nem érti meg, amit mondok, és amit kijelentek, azt kiforgatja, mintha valami mögöttes szándékom lenne, pedig nincs. Ettől folyamatosan frusztrált vagyok, és néha már szégyellem magam, ahogy visszaszólok neki. Mindig azt remélem, hogy talán most végre megérti, ha ezredjére is elmagyarázom, de nem változik semmi. Nem értem, miért viselkedik így, és ez egyre jobban bánt.

Szerintetek miért csinálja ezt? Tényleg nem érti amit mondok, szándékosan “cseszeget”?


ma 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a pasid nagyon is érzelmileg zárkózottnak tűnik, ami nem túl jó jel. Eleve ezeket a gyanúsítgatásokat sem értem a részéről, ezek nagyon ijesztőek. Szerintem ezt az egészet fel kellene neki hoznod és megbeszélni, de ha ez nem jön be, akkor én a helyedben menekülnék, mert egy érzelmileg elérhetetlennel lenni nagyon nagy szenvedés tud lenni. Senkinek ne engedd, hogy cseszegessen, azt éreztesse veled, hogy nincsen jogod megtenni, érezni dolgokat (persze van amit nincsen jogod megtenni, de itt ésszerű dolgokra gondolok).
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettő opció létezik ami lehet ugyanabból fakad igazából én szerintem:


A) Ugyanúgy nincs magával kibékülve mint te, szintén amiatt nem bízik meg benned és rád vetíti ki.


B) Nárcisztikus ami mint tudjuk személyiségzavar és az alapját a kisebbségi komplexus képezi (sok esetben az egyénnél).



A megoldás az, hogy elhagyod mert mindenféleképpen kikészítittek egymást. Nyilván saját magad kell nézni bármi miatt is reagál ahogyan teszi és máskor sokkal hamarább kilépni a kapcsolatból ami neked belső feszültséget okoz.

ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem illetek össze. Ami nem megy, azt ne erőltessük.

Gyakran támadónak tűnik, kiforgatja a szavaimat, és valami szörnyetegnek állít be, pedig csak az érzéseimet próbálom megosztani.

Nem ő a neked való.

ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1, Az a helyzet, hogy már sokszor felhoztam ezt, de ilyenkor mindig az történik, hogy azonnal támadni kezd engem, és rám mutogat, hogy nekem is vannak hibáim. Egyszerűen képtelen a tényekre fókuszálni. Ha például megemlítem, hogy nem vitte le a szemetet, képes napokkal később előhozni, hogy ezzel azt sugalltam, hogy semmibe veszem őt, lustának tartom, és nem értékelem az erőfeszítéseit. Pedig én csak a konkrét helyzetet mondtam, hogy nem vitte le, semmi más nem járt a fejemben, nem bántásként hozom fel, de ő ezt mindig félreérti.


Nem tudom, hogy én mit rontok el, talán a türelmem nem nagy már.

ma 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Miért vagy még mindig vele?
ma 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező de ha egy csomó dolog neked rajta nem tetszik és mindig szóvá teszed persze, hogy megfordítja ellened mert benne van, hogy bármit csinál neked egyáltalán nem felel meg. Teljesen lenullázod az önbizalmát! Neked se tetszik, hogy elmondja az érzéseit. Neki se tetszik, hogy hibáztatod, cseszegeted folyamat.

Hagyd el és kész hogyha egyszer neked nem felel meg! Ne légy kapcsolatfüggő! Nem lehet megváltoztatni valakit ha nem akar és ő szerinte állandóan b@sztatod.


Mondjuk ha a szemedre hányja, hogy a jó oldalát nem nézed, mindig valami bajod van vele akkor nem csoda, hogy kiakad.

ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2, Nem szokta semmi jelét mutatni a féltékenységnek, viszont gyakran reagál úgy, hogy fordított helyzetben ő biztosan nem csinálhatná ezt vagy azt.(semmi alapja ennek a szövegnek és átmegy abba, hogy magyarázkodok)

Végül ez azt eredményezi, hogy a saját terveimet inkább lemondom. Közben az ő programjaira mindig van magyarázat, és egyszerűen közli, hogy ide vagy oda megy. Ha pedig megemlítem, hogy jó lenne, ha előre megbeszélné velem a terveit például még mielőtt leszervez valamit, elmondaná, hogy a hétvégén nem leszünk együtt, akkor ezt én is jobban értékelném. Természetesen erre is mindig van egy magyarázata, hogy miért alakul így, és miért nem szól előre.

ma 14:04
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne lenne magyarázata? Neked is van mindenre. Őt hibáztatod most is és magadról semmi rosszat nem írtál. Pedig az baromira gáz, hogy bár neked ő egyáltalán nem eléggé jó mégis meg akarod változtatni, mégis még mindig vele vagy. Fogd meg magad és szakíts. Probléma megoldva. Ha a helyében lennék már rég kidobtalak volna. De hát mivel a zsák a foltját megtalálja, ergó mindketten inkább szenvedtek mint szakítottok így veled marad. Ne rá mutogass hanem cselekedj. Tedd ki! Keress magadnak olyan férfit akiért oda vagy!
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

"a saját terveimet inkább lemondom

nem szól előre."

Egyszóval rabolja az idődet, te pedig hagyod.

Szerintem semmi értelme folytatni.

ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"megemlítem, hogy jó lenne, ha előre megbeszélné velem a terveit például még mielőtt leszervez valamit, elmondaná, hogy a hétvégén nem leszünk együtt, akkor ezt én is jobban értékelném"

Mi lenne, ha neked lennek terveid? És ha ezek nem felelnek meg neki, lemarad a buliról.

Miért mindig te alkalmazkodsz?

ma 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!