Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem azt, hogy lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy lelkileg kikészít, hogy egyszerűen nem tervez velem, semmilyen utalást nem ért, nem tudom normálisan leültetni, és megértetni vele, hogy valamerre haladni kellene (28N)?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt. Ezt sem volt nekem könnyű megélni, mert előtte is éreztem, hogy ennél nekem magasabb szintű elköteleződés/párkapcsolati minőség lenne a jó.


Nem ismerem a családját, ő se az enyémet, ebbe nem rakott energiát, pedig eleget a rágom a fülét, hogy jó lenne ezt meglépni. Elmondta nekik hogy vagyok, de állítása szerint erre nem sok reakciót kapott. Érzelmileg eléggé elérhetetlen és kiismerhetetlen sokszor, leírás alapján a családja is eléggé ilyen.


Hát mi pont a masik véglet vagyunk, olaszosan mindent kimondunk, azt is ami nagyon gáz, meg nagyon bántó, meg nagy az érzelmi intenzitás (én amúgy szívesebben vagyok nyugis, a sok műdráma otthon engem elvitt pszichológushoz, mert ez már a másik véglet), szóval tök ellentètes példa meg temperamentum.


Én mindent képes vagyok túlaggódni, ő meg semmit, tök flegma. Sajnos rendszeresen elhangzik az a mondat, hogy "eljöhetnél, elvinnélek, de szerintem unnád." Ha én szervezek valamit, unja, mármint ha olyan dolgot, ahol csak ketten vagyunk. Nagyon társasági ember, szóval ha haverok is ott vannak és nemcsak velem kell lenni, akkor tök normális, meg imádja ezeket a programokat, de velem max. Moziba. Az evés is olyan "végeztél már?" Neki ez nem program, egy kötelező tevékenység, nemhogy beszélgessünk utána meg csak nyugiban üljünk, mint mondjuk a barátnőimmel.


Neki elég heti 3 tali. Sose volt igénye hosszabb időszakokra, mindig be van táblázva, sokat edzenek, meg játszanak így keves kivétellel alvásidőben jön majd reggel megy, majd fordítva. Csak ez mostantól nem igazán fog menni, mert neki rohadtul elég 6-7 óra alvas nekem meg rohadtul nem, és 6-kor kelek az új helyem miatt, de ő 10 előtt nem ér rá. Az elmúlt 1 hétben 1x nem aludtam 8 órát és teljesen kész vagyok már most, mert hozzá kell alkalmazkodni. :(


Elmeséli minden egyéni kis tervét, beavat mindenbe, már felvetettem az összeköltözést, de szinte soha, semmilyen módon, semmilyen szavakkal nem illeti a közös életet.


Neki ez az első kapcsolata... én meg rettegek, mert még huszonéves és marhára nem kell neki megállapodnia nálam, simán ki kellene élnie magát, ha akarná. Amúgy a 4. Hónap óta bizonytalan vagyok vele kapcsolatban.


Mindig azt várom, hogy ő bizonyítson kicsit többet, hogy haladni akar. Ez a programozgatás, összejárogatás, "én ezt csinálom, azt csinálom, ilyet veszek, olyat veszek, ez lesz a haverokkal, az lesz a haverokkal" kezd demotiváló lenni. Plusz nem is tudna szabad hétvégét rám szánni, mert csak ekkor van ideje (mint minden felnőttnek) elvégezni ügyes-bajos dolgait, mert hétköznap munka után erre nem telik, vagy családdal vagy haverokkal kell programozni.


Ha havonta 1x van valami program csak velem, ami nem a "kötelező" esti/reggeli szex, akkor nagyon sokat mondok. Bírom a barátait, meg ő is az enyémet, de az introvertált kis s*ggem nagyon be fog sokkalni ennyi mozgalmas hétvégétől egy olyan munkahelyen, ahol nagyon-nagyon nagy a szocializáció.


Ma sem mennék sehova legszívesebben, mert annyira elfáradtam a sok emberi érintkezéstől, de bevásárolni senki se fog helyettem.



szept. 8. 11:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szomorú ezeket a dolgokat olvasni, hogy az emberek végül így megalkudnak a rossz kapcsolatokkal, az egész életükkel csak jussanak valahová ebből a szempontból, ne örök szinglik legyenek. Én nem csodálkozom aki inkább azt választja komolyan mert ez is annyira elkeserítő így és legalább a szingliség ha nyomasztó is de nem szakadhat egyszer csak valami súlyos az ember nyakába, mint ami egy rossz kapcsolatban folyamatosan ott lebeg. Főleg gyerekekkel. És a nők mindig sokkal inkább húzhatják a rövidebbet mint a pasik.
szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

21-es sok emberrel beszéltem életem során. Azok a nők magukat annyira sem szeretik/becsülik, mint en magam. Én tudom, hogy jobbat érdemelnék, de egy teljesen átlagos kinézetű nő (40-es ruhák, 160 centi, barna haj, barna szem), hát rám se néz senki, akivel nem beszélgethetek el vagy 20 percet és rájöhetne, hogy van egy olyan világ a fejemben, amit esetleg jó lenne megszerezni??? NEEEM, még a párom barátja is roppant unszimpatikus módon bámulta a roppant jó nőket a strandon... holott a jegyese nagyon okos, intelligens, jól főz, de nem az a kategória külsőre, amikre a csávó nyáladzott... Nyilván azert mert a srácnak sincsenek meg azon adottságai külsőre, hogy megállt volna neki valaha egy olyan strandszexbomba lány. Tehát abból lehet válogatni, aki szóba áll veled.


Velem senki sem akart, aki nekem volt szimpatikus csak exem, meg a mostani párom. Baràtnőim egyszer nem élték át ezt. Ők valahogy mindig úgy választottak, hogy volt esélyük a választottuknál.


Persze, én is Tindereztem, abból sok elutasítás is lett. Páromat csodával határosan offline ismertem meg...


Kell legyen egy reális önkritika. Mi van, ha megint évekig szingli leszek, mert nem kellek senkinek? Ahogy ezelőtt se 4 évig?


Öltözködhetek akarmilyen csinosan, a férfiaknak nem az kell, amit mi hiszünk. Lehet a szellemi képességeimet hiába tartom értéknek, nekik nem az

szept. 9. 14:20
 23/26 A kérdező kommentje:
És ahogy említettem, intelligens férfi köreimben mind házas lett huszonévesen. Aki tud az elkel. Be kell vállalni, hogy egy 30-as szingli pasival van valami ami miatt egyedül van. Pl: barátnőm nagyon szerelmes valakibe, aki nem keres eleget azon vágyához, hogy 3-4 gyerekük legyen, de a pasi élvezi, hogy a csajnak van lakása neki nem kell ezen aggódni... csak én ezt zsigerből elítélem, mert átlátszó. Tök egyértelmű mire megy a srác. De barátnőm nagyon akart gyereket és sokat csalódott a sráccal meg terv már a szülés...
szept. 9. 14:26
 24/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem a legrosszabb helyen tetted fel ezt a kérdést, veted fel a dilemmáidat...


"Mi van, ha megint évekig szingli leszek, mert nem kellek senkinek? Ahogy ezelőtt se 4 évig?"

Erre kapásból azt fogják írni, hogy ez így van rendben, tudni kell boldognak lenni így is, nem kell rettegni az örök szingliségtől sem, ha úgy alakul, és ha te nem így vagy vele, akkor irány a "szakember"...


A gyakori tele van olyan nőkkel, akiknek (állítólag) összejött a (számukra) tökéletes, nem kellett megalkudniuk, csak a magas önbecsülésükkel és a magasan tartott léccel türelmesen kivárniuk.


33 éves nő vagyok, jelenleg 10+ éve egyedül (2014. május eleje óta), de sosem kellettem igazán senkinek. Nyilván egy igazán rossz kapcsolatnál még ez is jobb. De amúgy az ellenségemnek sem kívánnám ezt... És én így, ennyi és ilyen tapasztalattal a hátam mögött tökre megértem, hogy attól "félsz", mi van, ha megint évekig vagy esetleg már soha többé...

szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
48%

Először is, miért van baj azzal a "pasival" aki 30 felett is szingli? Mondjuk nem fontos neki a kapcsolat vagy nem akar gyereket az baj?

Lehet neked igen, nekem special nem mert nem akarok családot.


A másik hogy igen, inkább örökre legyél egyedül mint hogy beérd és megalkudj, rohanj gyorsan egy házasságba mert jajj lekésel, nem lesz gyerek.


Elmondom mi lesz a vége, mivel jópár példát láttam már erre ismerősi körömből.

99% hogy semmit sem fog segíteni a férjed, rosszabb esetben meg is csal, hiába ábrándozol hogy nem, kicsi rá az esély. Sok nő a nős férfiakra hajt direkt. Lesz + 1 gyereked, akivel cserében sexelned is kell ha tetszik ha nem mert kül fenyegetni fog, mégjobban elhanyagol, stb.. elég csak olvasgatnod itt a gyakorin mennyire "gyakori" ez a jelenség, feljebb is írta valaki.


Ha ezt már nem fogod bírni idegekkel akkor pedig válás és egyedülálló anya leszel, gondolom nem kell részleteznem hogy milyenek egy egyedülálló anyának az esélyei a társkeresési piacon.


Megértem hogy rossz egyedül, félsz hogy nem lesz családod stb, de lehet ezt korrekt módon is ha neked a gyerek a legfontosabb. Létezik mesterséges megtermékenyítés, egyedül is nevelheteted, SŐT így egy csomó felesleges kört megspórolsz amiket fentebb írtam. A végén nagy valsz ugyanott fogsz tartani mintha a mostani barátoddal vállalnád, csak megkíméled magad és leendő gyereked.


Én férfiként azt látom hogy igazi párt találni manapság szinte lehtetlen. Egyetértek hogy aki nagyon akar családot már 20on évesen megoldja, de ettől függetlenül rengeteg végződik válásal stb.


A férfiak és nők is önzőek lettek, magukra gondolnak és tisztelet a kivételnek nem érdekli őket sem a párjuk sem a családjuk. Nagyon nagyon kevés a családcentrikus ember.


A másik baj, hogy sokan belül tudják hogy nem való nekik a családos élet mégis belemennek mert talán menni fog, ezzel egyből több emberrel bsznak ki, a párjukkal és a gyerekeikkel.


Komoly kapcsolatom nekem sem volt már vagy 15 éve, DE én legalább nem árulok zsákbamacskát, soha nem hitegettem egy nőt sem, el is kerülnek mert kb mindegyik vagy akar gyereket vagy már van neki :) Az a kissebbség aki pedig tényleg nem akar már rég megtalálta a párját :)

szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Senior Séf ***** válasza:
És hol van itt a párkapcsolat?
szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!