Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem azt, hogy lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy lelkileg kikészít, hogy egyszerűen nem tervez velem, semmilyen utalást nem ért, nem tudom normálisan leültetni, és megértetni vele, hogy valamerre haladni kellene (28N)?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt. Ezt sem volt nekem könnyű megélni, mert előtte is éreztem, hogy ennél nekem magasabb szintű elköteleződés/párkapcsolati minőség lenne a jó.


Nem ismerem a családját, ő se az enyémet, ebbe nem rakott energiát, pedig eleget a rágom a fülét, hogy jó lenne ezt meglépni. Elmondta nekik hogy vagyok, de állítása szerint erre nem sok reakciót kapott. Érzelmileg eléggé elérhetetlen és kiismerhetetlen sokszor, leírás alapján a családja is eléggé ilyen.


Hát mi pont a masik véglet vagyunk, olaszosan mindent kimondunk, azt is ami nagyon gáz, meg nagyon bántó, meg nagy az érzelmi intenzitás (én amúgy szívesebben vagyok nyugis, a sok műdráma otthon engem elvitt pszichológushoz, mert ez már a másik véglet), szóval tök ellentètes példa meg temperamentum.


Én mindent képes vagyok túlaggódni, ő meg semmit, tök flegma. Sajnos rendszeresen elhangzik az a mondat, hogy "eljöhetnél, elvinnélek, de szerintem unnád." Ha én szervezek valamit, unja, mármint ha olyan dolgot, ahol csak ketten vagyunk. Nagyon társasági ember, szóval ha haverok is ott vannak és nemcsak velem kell lenni, akkor tök normális, meg imádja ezeket a programokat, de velem max. Moziba. Az evés is olyan "végeztél már?" Neki ez nem program, egy kötelező tevékenység, nemhogy beszélgessünk utána meg csak nyugiban üljünk, mint mondjuk a barátnőimmel.


Neki elég heti 3 tali. Sose volt igénye hosszabb időszakokra, mindig be van táblázva, sokat edzenek, meg játszanak így keves kivétellel alvásidőben jön majd reggel megy, majd fordítva. Csak ez mostantól nem igazán fog menni, mert neki rohadtul elég 6-7 óra alvas nekem meg rohadtul nem, és 6-kor kelek az új helyem miatt, de ő 10 előtt nem ér rá. Az elmúlt 1 hétben 1x nem aludtam 8 órát és teljesen kész vagyok már most, mert hozzá kell alkalmazkodni. :(


Elmeséli minden egyéni kis tervét, beavat mindenbe, már felvetettem az összeköltözést, de szinte soha, semmilyen módon, semmilyen szavakkal nem illeti a közös életet.


Neki ez az első kapcsolata... én meg rettegek, mert még huszonéves és marhára nem kell neki megállapodnia nálam, simán ki kellene élnie magát, ha akarná. Amúgy a 4. Hónap óta bizonytalan vagyok vele kapcsolatban.


Mindig azt várom, hogy ő bizonyítson kicsit többet, hogy haladni akar. Ez a programozgatás, összejárogatás, "én ezt csinálom, azt csinálom, ilyet veszek, olyat veszek, ez lesz a haverokkal, az lesz a haverokkal" kezd demotiváló lenni. Plusz nem is tudna szabad hétvégét rám szánni, mert csak ekkor van ideje (mint minden felnőttnek) elvégezni ügyes-bajos dolgait, mert hétköznap munka után erre nem telik, vagy családdal vagy haverokkal kell programozni.


Ha havonta 1x van valami program csak velem, ami nem a "kötelező" esti/reggeli szex, akkor nagyon sokat mondok. Bírom a barátait, meg ő is az enyémet, de az introvertált kis s*ggem nagyon be fog sokkalni ennyi mozgalmas hétvégétől egy olyan munkahelyen, ahol nagyon-nagyon nagy a szocializáció.


Ma sem mennék sehova legszívesebben, mert annyira elfáradtam a sok emberi érintkezéstől, de bevásárolni senki se fog helyettem.



szept. 8. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
De minek vagy vele?
szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ja és évekig HO-ban voltam nagyrészt, ìgy örültem a programos hétvégéknek, de már a betanulásom is hetek óta elkezdődött es olyan szinten nem vagyok otthon; meg nincs időm, hogy 3(!) Hete nem takarítottam. :(


Ő is így él, de én ezt nem fogom tudni elviselni sokáig. Nekem is változtatnom kell az új élethelyzet miatt, de továbbra is ott lóg állandóan, hogy NEKEM kell elfogadni, hogy ő neki ez az élete. Nem érzem, hogy ez lenne az egészséges kapcsolat záloga h folyton az egyik alkalmazkodik...

szept. 8. 11:17
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem sorolom a jó dolgokat, mert rá lehet ismerni azok alapján, de nyilván van okom, több is, csak nagyon parává kezd válni, hogy ezek az eltérések nem lesznek kiküszöbölhetőek...


Pl: azt sem érti meg miért kell nekem külőn helyiségben lenni mastól tanulni, vagy írni...

szept. 8. 11:20
 4/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert pl: ő túl hangos, vagy hangosan hallgat valamit és nem hallom a saját gondolataim. XD
szept. 8. 11:21
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
De miért vagy vele?
szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Neki te nem vagy elég jó csaj ahhoz, hogy kimozduljon a komfortjából.


Én azzal a nővel voltam kB pont ilyen mint amit leírsz, akivel csak azért jöttem össze, mert az összes nekem tetsző nő elhajtott, kidobott.

Aztán úgy voltam vele, hogy szép, elvagyok vele addig amíg nem jön össze egy igazi.

szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik nem alkalmasak egy kapcsolatra.

Mert, meglehet fogalma sincsen, mit hogyan kellene csinálni.

Esetleg, nem is érdekli ez, és él bele a világba.

Vagy, neki senki ne mondja meg, mit, hogyan csináljon, stb.


Már bocsánat, de ott vagy neki, amikor ép szexszelni akar, és nem kell ezért másután kajtatni.


Elmondásod alapján, nem vagytok egymáshoz illők!

Ráadásul már most úgy érzed, hogy nem is alkalmazkodik, csak te tedd meg ezt, egyoldalúan.

Márpedig egy kapcsolat, legyen az akár baráti, valamilyen szinten, kölcsönös toleranciára és alkalmazkodásra épül.

szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazából fent leírtad, hogy nem bírod a helyzetet elviselni, sem fizikailag (kimozdulás), sem érzelmileg (közös jövő, elköteleződés) semmilyen szinten nem kielégítő számodra a kapcsolat, semmiben nem egyeztek. Szóval szerintem már te is látod, hogy ez szakítás.


Nem azt mondom, hogy a saját tükörképeddel kell összejönni, viszont a partnereddel konkrétan semmilyen szinten nincsen közös jövőképetek, teljesen más értékrendetek, foglalatosságaitok, energiaszintetek és igényeitek vannak. Ő extrovertáltabb és állandóan menne függetlenül, te megállapodnál és introvertáltabb vagy. Ő semmit nem tesz azért, hogy te jól érezd magadat, te viszont mindent megteszel, a teljes életed és boldogságodat feláldozod érte. Ez nagyon nem okés, hiszen a te igényid ezzel semmilyen szinten nem elégülnek ki. De láthatóan te valamiért ezt bevállalod. Miért teszed ezt, ha ő nem tesz érted semmit? Sajnos be kell látnod, hogy ő nem akarja és nem fogja azt csinálni sosem, amit te szeretnél. A lazább kapcsolat, amiben vagytok teljesen rendben van, ha arra vágysz. De sajnos te nem ezt szeretnéd, szóval szerintem ezt az állandó önfelaáldozást meg a pasidat hagyd el, helyette keress valakit, akitől azt kapod, amire szükséged van és vágysz.


Sajnálom, mert ez tényleg nagyon nehéz, de neked kell lépned a saját boldogságodért!

szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

8 kicsit félreértetted a kimozdulási igényem, gyerekkent is mentünk minden hétvégén, de olyan helyekre amiket ÉN is szeretek és nemcsak haverokkal, anyum barátaival, rokonokkal meg azok gyerekeivel. Gyerekkent imádtam ezeket. Hisztis kamaszként is. Nem vagyok szélsőségesen intro, csak akármikor, akármit, akárkivel én sem szívesen. Ha iszonyat stresszes vagyok (mint ex-melóhelyemen, ahol a nem HO munkát heti 2 nap rengeteg utazással tudtam elvégezni, és őssze-vissza 280k volt a fizetésem...) akkor a természetbe vágyom, ahol nyugalom van, finom illat, beszívom a valósagot. Ő gamer, neki folyton valami nagyobb inger kell. El nem jönne velem ilyen helyre. :( Tenyleg nincs közös hobbi, okos meg tudunk beszélgetni, de néha olyan érzésem van, bárkivel jobban el tud. Azt mondja nem kell neki gamer baratnő, mert így is sokkal tőbbet játszik, mitn ami szerinte ideális. Szóval neki meg kicsit kell a balansz úgy érzem. Van, amikor ő is totál befordul, pl: telen, na akkor semmire nem lehetett rávenni. Fetrengett egész nap. De nem hitte h esetleg téli depressziója lehet, pedig elég gyakori betegség, nekem is van, de annyira nem mint neki télen volt.


Barátnőm is emberekkel dolgozik amúgy, mégis minden hetvégén tök jó programjaik vannak a férjével. Bár ők nem nagy társasági emberek, egymással foglalkoznak inkább. Szerintem az ővék egy jobb példa arra, milyen kapcsolat lenne ideális nekem.


Tényleg nehéz, mert alapvetően szeretem, sok ertékes tulajdonsága van, meg ha velem van, jól bánik velem. Csak az életvitel meg jó néhány dolog ahogy mondod tök más. :(

szept. 8. 11:55
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Felelősségmentes életet akar.
szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!