Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elrontottuk az életünket. Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottuk az életünket. Van így tovább?

Figyelt kérdés

Csaknem 10 éve vagyunk házasok feleségemmel. Van egy okos, édes, szép kislányunk, megvan mindenünk, nincsenek adósságaink, külföldi munkahelyemen magas fizetést kapok. Remekül hangzik, igaz?


Nos, mindennek ellenére nem vagyok boldog, aminek számos oka van. Feleségem korábban diplomásként jó állásban dolgozott, gyermekünk születése, azaz kb. 9 éve nem tud elhelyezkedni sehol sem, pár hétnél tovább nem bírja. Ezért egyedül tartom el családomat, és fizetem édesanyám ápolását, ami havonta önmagában kb. félmillió forint. Apósom főz ránk, a háztartás úgy, ahogy megvan. Szex már évek óta nincse közöttünk, mert feleségem folyton lelki mélyponton van, és őszintén szólva nem is foglalkozik annyit a külsejével.


Szerettem volna még egy gyereket,de kifutottunk az időből. Kislányom kikönyörgött egy kiskutyát, aki most életünk közepe lett. Feleségem teljesen ki van merülve mert hajnali fél ötkor kel a kutyával. Nekem a munka, az ingázás és a házi munkák (bevásárlás, kert, udvar) mellett most a kutyára is vigyáznom kell, ezért semmire sem marad időm. Eddig sem volt, de most már mindent csúsztatok, belefáradtam az egészbe.


Tele vagyok vágyakkal, tervekkel, álmokkal, amikkel végleg ke kell számolnom. Imádom az igényes, csinos női külsőt, a szép, új frizurákat, a romantikát, ehelyett hallgatom feleségem panaszkodását arról, mennyire fáradt és nincs ideje semmire, miközben én tartom el. A heti robot után már ott tartok, hogy hadd egyek napi háromszor, aludhassak legalább hat órát és hagyjanak békén. Ha kislányom és édesanyám nem lenne, akikért én vagyok felelős, már rég eldobtam volna magamtól az életet, mert ez így semmit nem érne.


Válás nálam szóba sem jöhet. A hűséget fontosabbnak tartom az életemnél is. Ezt vagy végigcsinálom, még ha fásultan is, vagy ugrás a halálba...



júl. 22. 22:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért tűröd ezt 10 éve? Az, hogy a feleséged nem tud elhelyezkedni, igen szomorú, sok esetben a nők lábon lövik magukat a gyerekvállalással, de nem ez a helyzet. El tud helyezkedni, csak sehol nem marad meg. Akkor pedig benne van a hiba. Azért meg főleg, hogy háztartásbeli, de após főz rátok, Te is kiveszed a részed. Akkor ő mi a franctól lesz fáradt?Nyilván depis, ő sem így képzelte az életét. Próbáltál már vele erről beszélni? Biztos ő is tudna boldogabb lenni, de ha tudja, hogy inkább meghalsz, mintsem elválsz, akkor gyakrolatilag bármit megtehet...maga miatt legyen már igényes és csinos! Miért nincs szex? Ha jó lenne veled, akkor lenne....Vidd el egy kikapcsolódós, csak ti ketten utazásra, hátha újra rákap!

A kutya meg...kertesházban ugyan mi a bánatos francnak kell vigyázni a kutyára, meg kelni vele hajnalban? Oldjátok meg máshogy, a gyerek meg épp elég nagy ahhoz, hogy felelősséget viseljen az általa akart kutyáért, tessék bevonni a gondozásába!

Ha elkapálod magad azzal, hogy jaj, de sz..r, de semmit nem változtatsz te sem, akkor meg is érdemled!

júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
69%

"Válás nálam szóba sem jöhet. A hűséget fontosabbnak tartom az életemnél is."

Ezt nem ertem. A válás pont hogy nem hűtlenség, hanem a felvállalása annak, hogy nem működik együtt az élet. A hűtlenség az, ha benne maradsz a házasságban és úgy követsz el árulást. Nos, szerintem az, hogy utálod az életedet ezzel a nővel, de nem mondod meg neki, hanem kínlódsz mellette, igenis árulás.

Szóval legyél hű magadhoz, a feleségedhez és a házassagodhoz, és vállald fel, hogy vége. Vagy legalább azt vállald fel, hogy ez így nem mehet tovább.

A feleséged majd elmegy dolgozni, ha muszáj lesz neki. Apósod majd főz rá továbbra is. Anyád ápolását fizeted, ahogy eddig. Kislányodat tudod váltott felügyelettel nevelni. A kutya mehet menhelyre vagy más gazdihoz.

Én nem latok itt semmi szörnyű tragédiát, csak lehetőséget egy jobb élethez mindenki számára.

júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyádra költesz havonta legalább félmillió forintot, apád mit csinál mégis? Ahelyett, hogy apád rátok főz, eredjen dolgozni, és oldja meg ő anyád ellátását, te meg max beszállsz valamennyivel, de nem fél millióval. Ez abszurd!

A feleséged meg szedje össze magát, menjen terápiába, ahogy te is egyébként, lássa el a háztartást veled közösen, és gondolja végig, mit szeretne dolgozni.

júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok. Reagálnék néhány kérdésre és megjegyzésre.


Feleségem mindennapjait kislányom iskolán kívüli nevelése, a háztartási teendők és most már a kutyus tölti ki, ebben merül ki. Tudom, tudom, ezt sok más anyuka 2-3 gyerekkel, műszakos munkában, segitség nélkül oldja meg úgy, hogy fitt és csinos, minden hónapban más a frizurája stb. Fogalmam nincs róla, hogy csinálják, de irigylem a férjüket.


A leirásban nem említett többi szülőnk sajnos már nem él.


Édesanyám állandó orvosi felügyeletre szorul, idehaza sajnos nem tudjuk ápolni. A TB által finanszírozott helyeket senkinek sem kívánnám, pláne nem neki. Azok a helyek, amelyek nem sivár elfekvők, sajnos ilyen nagyságrendbe kerülnek. Magyarországon, nem Svájcban.


A válásról: hagyományos értékeket vallok (nem politikai jelszavak, hanem neveltetés mentén), ahol az adott szó kötelez, ahol a tetteknek, döntéseknek következménye van. Ha csupán magamra, a saját életemre gondolnék, most kereshetnék még egy lehetőseget. A kislányom viszont ennél is fontosabb számomra. Előtte sosem vitatkozunk, mert nem akarjuk, hogy bizonytalan, szorongó emberré váljon.


Feleségem amellett, hogy sokszor úgy érzem, kihasznál, mégiscsak egy jó ember és kiváló anya. Mindenben a gyerek érdekeit nézi. Ugyanakkor valóban, neki is és nekem is szakemberre van szükségünk. Megfogadjuk a tanácsot, és szakemberhez fordulunk. Viszont a hosszú távú megoldást nem a gyógyszerekben látom.


A külsőről és igényességről: edzőteremre sajnos már nincs időm, de a háztáji munka jó hatással van a kondíciómra. Emellett mindig ápolt és magamra igényes ember voltam, aki szeret elegánsan öltözni. Ugyanezt mindig észrevettem a nőkön is, a csinos külső mindig is a gyengém volt és az is marad.

júl. 23. 22:20
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell minden hónapban más frizura? Max évente. Nem is értem mi ez a frizura mánia nálad, egy fodrász veszett el benned. De majd a terapeuta megmondja. Nekem túlzásnak tűnik ez az igény.
júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
A példát csak azért írtam, hogy érzékeltessem, valakinek a többi, nem kevés mellett még ez is belefér. Szeretem, ha valaki csinos, igényes és tetszeni akar a párjának. Sőt, imádom, ha egy nőben van fantázia és kísérletező kedv, de azt sehol nem írtam, hogy elvárnám...
júl. 23. 22:47
 27/32 anonim ***** válasza:
"Feleségem mindennapjait kislányom iskolán kívüli nevelése, a háztartási teendők és most már a kutyus tölti ki." Bocs, nem akarom bántani a feleséged, de ha ez így van, nem tudja jól beosztani az idejét, vagy piszkosul lassan csinálja a dolgokat. Vegyük sorra: a háztartásbeli dolgokra ott a fél napja, mikor a gyerek suliba van, azt mondtad, após főz, te vásárolsz be, a kertet is te csinálod, egy söprés, felmosás, porszívózás nem nagy dolog, a mosás és teregetés szintén nem sok idő, gyerekkel csak suliba menetel előtt, tehát reggel 8-ig, és hazajövetel után, tehát délután 4 után kell foglalkoznia max este 8-30-ig, ezután egy gyereknek ágyban a helye, a kutya meg mért is vesz el olyan sok időt? Ja, mert trécsel kutyasétáltatás közben egy órát? Én özvegyen csinálok egyedül mindent, reggel viszem suliba a gyereket, utána munka, délután tanulás és kis játék, főzök és felmosok, ha a gyerek elalszik, hétvégén van alaposan takarítva. És a bevásárlásról még nem is beszéltem, szóval gondolkozz kicsit, mire mennyi idő megy el.
júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Ok, ahogy így leírtad, nem értem a problémádat. Védesz mindekit, mert ők tökéletesek, mégis úgy érzed, hogy semmit nem kapsz meg az élettől amit akarsz (Tele vagyok vágyakkal, tervekkel, álmokkal, amikkel végleg ke kell számolnom) és el van cseszve az egész. Akkor most mi is a bajod tulajdonképpen? Mik azok a vágyak, amiket nem kaphatsz meg? Nem egy instamodellell napozol most épp a Seychelles-szigeteken, vagy mi?
júl. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Érthetetlen hogy miért kell a kutyával kelni hajnalban. Kutyaiskolába kellene vinni mert ez nem normális, hogy a családfő öngyilkos lesz a kutya miatt.
júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
75%
"mégiscsak egy jó ember és kiváló anya" - ja, annyira jó ember, hogy elnézi, hogy beleszakadsz a munkába, ő meg nem képes megmaradni egyetlen munkahelyen sem, hogy enyhítse a terheid. Meg annyira jó anya, hogy inkább otthon vergődik igénytelenül, munkanélküliként, és ezt a példát mutatja a lányának. Tényleg, nagyon jó ember és anya lehet!
júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!