Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem ő az igazi? Miért érzem ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem ő az igazi? Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég speciálisnak érzem a helyzetet, de biztos már más is volt ebben a cipőben. Ha teljesen külsősként kellene tanácsot adnom magamnak, akkor egyértelműen azt mondanám, hogy hagyjam az egészet, és valószínű, hogy a hozzászólok nagy része is ezt fogja mondani. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a véleményetekre és nem azért, mert a lelkem mélyén arra a válaszra várok, hogy igen, maradjak vele. Csak biztos más is volt már hasonló szituációban.


33 éves férfi vagyok. Évek óta egyedül vagyok, próbálkozok, ismerkedek, voltak is randijaim, de sajnos nem lett több a dologból. Évek alatt kialakult a saját kis életem. 1,5 hónapja megismertem online egy nőt. 2-3 napig rengeteget beszéltünk telefonon, egyértelmű volt, hogy nagyon hasonlóak vagyunk. Aztán 3 nap múlva jött az első randi. Csinos, nőies volt, vonzó, de nem fogott el az az érzés amikor megláttam, hogy whaoo, milyen gyönyörű. Mindezek ellenére nagyon jó randi volt, 5-6 órásra sikeredett, eszméletlen jót lehetett vele beszélgetni. Aztán volt egy második randi is, végül megbeszéltük, hogy nem lesz semmi az egészből, mert nincs meg az a valami (részéről és részemről se). Utána eltelt 2-3 nap és úgy voltam vele, hogy hát a fene egye meg, lehet sose fogok egy ilyen tulajdonságokkal, életszemlélettel rendelkező nőt találni, szeretnék vele találkozni újra és ha meglátom, ott eldöntöm, hogy szeretnék-e vele többet. Ez meg is történt, úgy voltam vele, nem szeretném elveszteni és léptem, határozottan a tudtára adtam, hogy ő kell nekem. Ő akkor még bizonytalan volt és nem mondott igent, majd eltelt 1 hét, én még próbálkoztam, aztán végül megtörtént az első csók és úgy voltunk vele, próbáljuk meg, találkozgassunk. 1 hétig tartott ez az intenzív dolog, kicsit talán túl gyors is volt a tempó, hogy minden nap randizunk, de jó volt. Érdekes mód, hiába szerettem vele lenni, az elején lévő kis bizonytalanság (amikor nemet mondtunk mindketten), még megmaradt bennem és nem tudtam teljesen elengedni, aztán az egyik nap besokalltam és kitört belőlem minden, majd szétmentünk. Nekem és neki is szar volt. Eltelt 1 hét, mondván majd jobb lesz, és azon kívül, hogy lenyugodtunk mindketten, nem lett jobb, úgy éreztem, hiányzik és életem legnagyobb hibáját követtem el akkor, amikor véget vetettem ennek a rövid kapcsolatnak. Az agyam azt mondatta velem, ne keressem fel, de végül nem tudtam parancsolni a szívemnek és elkezdtem újra teperni. 1,5 hét küzdés után adott még egy esélyt, mert akkor tényleg úgy mentem bele, hogy biztos vagyok a dolgomban. Azóta megint eltelt 4-5 nap és úgy döntöttünk, megpróbáljuk újra.


Viszont valami nem stimmel velem, úgy érzem. Ő a lelki társam, tényleg nem volt még ilyen, hogy ennyire jól megértjük egymást és vonzónak is találom, de úgy érzem, hogy nem ezt az érzést kellene éreznem, ami jelenleg bennem van. Nehéz megfogalmaznom. Tegnap is volt egy beszélgetésünk, mert ő érez bennem bizonytalanságot és ezt meg szerette volna velem beszélni. Teljesen igaza van és úgy érzem, az elején ennek nem így kellene működnie. Imádnom kéne, hogy van egy csoda barátnőm, munka után rohanni hozzá, nem pedig azon agyalni, hogy most kicsit egyedül lennék, kikapcsolódnék, elmennék edzeni, stb és majd utána mennék hozzá. Nekem persze fontos az én idő, de mindig is úgy gondoltam, hogy ezeknek a kompromisszumoknak magától kell jönnie, mert hogy vele szeretnék lenni. És ez se jó, hogy én belőle ezt a bizonytalan érzést váltom ki. Okulva a múltkori érzelmi kirohanásomból, inkább hagyom letisztulni az érzéseimet és nem egyből, ész nélkül kimondani mindent. Lehet azért van ez, mert még sose találkoztam ilyen tulajdonságokkal rendelkező nővel és lehetséges, hogy nem is fogok soha többet. Tegnap megkérdezte, hogy mitől lehet ez bennem, mitől félek és végül kimondtam: "Nem tudom, hogy idővel később, beléd tudok-e szeretni". És ez a vicc, hogy még ezeket is meg lehet vele beszélni, nekem annyira bejön ez a magas fokú érzelmi intelligencia a nőknél, amit lehet, soha nem fogok megtalálni másban (úgy, hogy én is tetszem neki és nem a világ másik végén van). És ha arra gondolok, hogy véget vetek megint mindennek és ő pár hónapra rá megtalálja mással a boldogságot, akkor meg az van a szemem előtt, hogy: "Milyen szerencsés az a férfi, én miért nem tudtam így szeretni ezt a nőt? Nekem kellene ott lennem mellette."


Lehet, hogy kicsit zavaros lett, de hátha volt már valaki ilyen helyzetben. Szeretnék egy esélyt adni, mert tudom, a szerelem nem biztos, hogy kialakul a legelején. De valami mégis kell ahhoz, hogy ne ilyen nehezen haladjon ez az egész, nem? Ennyire a kapcsolat elején nekünk még ismerkedni, szárnyalni kéne és nem azon gondolkoznom, hogy mikről kell lemondanom, csak hogy vele legyek. Egy ilyen negatív érzelmi töltet után néha arra gondolok, lehet jobb lett volna nem felkeresni újra és már mindkettőnknek jobb lenne. Csak akkor meg úgy voltam vele, hogy hatalmas hibát követtem el és hiányzik, kell nekem. Ő azért szeretne velemi minél több időt együtt tölteni, hogy megismerjük egymást. És ebben teljesen igaza van. De akkor miért érzem azt, hogy én mellette meg szeretném hagyni a saját kis dolgaimat is, amiket csináltam éveken át, amíg egyedül voltam? Nem kéri, hogy mondjak le róluk, de az ilyen gondolatoknak fel se kellene merülniük bennem, ha meglenne az a valami, ami miatt azt érzem, hogy teljesen ő kell nekem, nem? A tegnapi beszélgetésnek sem kellett volna megtörténnie, hisz nem 20 éves házasok vagyunk, egyszerűen csak sodródnunk kellene, de mivel gondolom ő is érzi valahol a bizonytalanságomat, ezért felhozta tegnap a témát. És a bizonytalanságot a tetteimmel érzi, mintha nem lenne a tett összhangban azzal, amit mondok. És rohadtul igaza van, be kell látnom.


Hiába van vonzalom, hiába értjük meg egymást úgy, mintha évek óta ismernénk a másikat, egyszerűen hiányzik az a valami, ami a részemről eloszlatná a bizonytalanságot?



júl. 2. 08:42
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
0%

"Ő akkor még bizonytalan volt és nem mondott igent, majd eltelt 1 hét, én még próbálkoztam, aztán végül megtörtént az első csók és úgy voltunk vele, próbáljuk meg, találkozgassunk. 1 hétig tartott ez az intenzív dolog, kicsit talán túl gyors is volt a tempó, hogy minden nap randizunk, de jó volt"

Egy hét után volt csók? Hamarabb nem engedte a gyülekezet, vagy mi?

Gyors tempó... Hagyjuk már...

A nő szexelni akar, te meg nem vagy férfi.

júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
54%

Az egész kérdés csak rólad szól, a nő érzéseiről, vágyairól, elképzeléseiről semmit nem írtál, pedig elvileg száz órát átbeszéltetek.

Valószínűleg téged nem is érdekelnek a nő érzései.

júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
78%
19-20, mondjuk ezek érzések. Akibe szerelmes az ember, azt automatikusan tökéletesnek látja, még ha amúgy a legmaximalistább ember is. Ezért fontos a szerelem, ami a kérdezőnél valószínűleg nincs meg, és szerintem ezt hiányolja.
júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy nem feltétlen a 100%-os egyezést keresem, de persze elfogadom és érthető, ha többeknek ez megy át. Ilyen nincs, ezt tudom jól. Csak egyszerűen szerettem volna kiírni magamból a gondolataimat, hátha járt már valaki hasonló cipőben. Mert abban szinte biztos vagyok, hogy egy kapcsolat elejének nem ilyennek kellene lennie. És igen, itt bejön az agyalás már, hogy ha ettől függetlenül megpróbáljuk, akkor vajon mi lesz a vége, később nagy boldogság lesz vagy szenvedés és szakítás?


Én is mindig azt mondom a hasonló cipőben járó ismerőseimnek, hogy tiszta hülye vagy. Jah, én is az vagyok, de hát ha az ember nem külső szemlélő, hanem benne van a dolgokban, akkor egészen más a helyzet:) Nem szerelmet szeretnék érezni már a legelejétől, nem tinis rózsaszín ködöt. Azt szeretném érezni, hogy megvan az a valami, ami automatikusan előre viszi ezt az egészet, ami arra sarkall, hogy én most vele szeretnék lenni, mert jó vele és lehet, hogy később szakítás lesz a vége, de bevállalom. Azt szeretném érezni, ami sarkall gondolkodásra, csak visz előre és ami olyan tettekre ösztönöz engem, amely a másik félből se vált ki irányomba bizonytalanságot.

júl. 2. 10:55
 25/49 anonim ***** válasza:
90%
Nem érted a lényeget, agyalhatsz te, hogy jó lehetne, meg bevállalom, de ha nem érzed, amit kéne automatikusan, megette a fene az egészet, és akkor még nem érintettük azt a részt, oké te bevállalod, na és, ha mégsem megy, milyen fájdalmat okozol a nőnek, ha szerelmes lesz beléd! Ha jót akarsz magatoknak, vess véget a kapcsolatnak! A görcsös akarással, hogy hátha jön az érzés, nem mész semmire. Hiába tudod racionálisan, hogy jó lenne, ha lelkedben még sincs meg az érzés, ami kellene. Erölködés lesz az egész.
júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
38%
Azért egy kapcsolatba nem az érzelmek kellenek egyedül, hanem a racionalitás is. Ha több ember gondolkozni így, kevesebb szar kapcsolat lenne, mert az emberek nem hagynak magukat kihasználni és elnyomni a másik altal a “szerelem” nevében.
júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ennek az égvilágon semmi értelme. Annyi köt hozzá, amiatt tepersz, érzed, hogy jó lenne ő neked mert magányos vagy. Erőlteted ésszel amit nem lehet mert a szívnek kéne irányítani téged.

Hagyd őt, nem ő az "Igazi" számodra egyértelműen!

júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
81%

Jaj bírom a válaszolókat, főleg akik még oda is írják, hogy nők mert más kérdések alatt simán leírják, hogy a vonzalom fontos és csak aztán az, vagy azzal együtt a passzolás a másikhoz.

Neked ez a nő nem tetszik annyira, nem vonzódsz hozzá szexuálisan hiába jófej és emiatt nem fog kialakulni fellángolás, mélyebb érzések iránta soha! Maximum barátok lesztek, nagyon jó ismerősök ha tartani akarjátok a kapcsolatot.

Nem, nem keresed a tökéletes nőt, olyan nőt keressel akire vágysz testileg, testileg és lelkileg. Nem ő az a nő szóval engedd el!

júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

"Évek óta egyedül vagyok"


"És ha arra gondolok, hogy véget vetek megint mindennek és ő pár hónapra rá megtalálja mással a boldogságot, akkor meg az van a szemem előtt, hogy: "Milyen szerencsés az a férfi, én miért nem tudtam így szeretni ezt a nőt? Nekem kellene ott lennem mellette.""


Önzőség, irigység pedig tudod nagyon jól mélyen legbelül, hogy csak kihasználnád és persze ő is téged mert mindketten hajszoljátok azt a pluszt amit nem lehetséges. Annak már ott kéne lennie. Igen fontos, hogy észérvek is jelen legyenek még a rózsaszín ködös állapotban is és sokszor lehetetlen rá hagyatkozni mert a kezdetleges vak érzések uralkodnak.


De te nem érzel iránta semmi értékeset, nem kötnek hozzá tiszta érzelmek egyáltalán. Nem akarsz továbbra is egyedülálló maradni és mivel ő hasonló hozzád nemcsak a szinglilét miatt így rá akarod erőszakolni a pluszra.


A szerelem, vágy, fellángolás nem így működik. Az csak ott van benned vagy sincs.

Már próbálkoztál és látod, hogy nincs haszna egyáltalán.


Inkább élnéd a kis saját életed mint ismerkedés előtt minthogy vele lennél elsősorban.


A tudatalatti nagyon keményen dolgozik azon, hogy felébredj az elvárásaidból önmagad felé. Értsd úgy, hogy mindenáron meg akarsz érte őrülni minden fajta téren. De mint írtam és írták előttem nem lehetséges. Szakítsd meg vele a kontaktust online/offline. Jobban jártok mindketten egymástól távol örökre...

júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
53%

"Azt szeretném érezni, hogy megvan az a valami, ami automatikusan előre viszi ezt az egészet, ami arra sarkall, hogy én most vele szeretnék lenni, mert jó vele és lehet, hogy később szakítás lesz a vége, de bevállalom."


Volt már ilyen nő az életedben? Akinél ezeket érezted?

Vagy minden eddigi kapcsolatodnál megjelent az a félelem ami most is?

Mert ha még egy nő sem felelt meg annak hogy te "lelki nyugalomban" érezd magad mellette, akkor valószínűleg kötődési problémáid vannak, amik általában gyerekkorban keletkeznek, de ezt csak szakember tudná veled együtt kielemezni, "visszabontani" gyerekkorodig a történéseket.

júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!