Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minek nevezhető ez a viselkedés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek nevezhető ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

A barátnőm hajlamos úgy összeveszni velem, hogy valahogy mindig engem hoz ki rossznak a sztoriból.

Próbálok konstruktívan hozzáállni, mert annak ellenére, hogy gáz lesz amiket most írni fogok, rengeteg értéke van és szeretném rendbehozni a dolgokat.

35 évesek vagyunk egyébként mindketten.

Szóval, ha valami történik vele és dühös lesz, olyankor van, hogy ordítozik az utcán sétálva. Ilyenkor megkérem, hogy ezt halkabban csinálja, mert mindenki minket néz, majd otthon beszéljük meg, ha most ennyire dühös. Ilyenkor elkezd engem hibáztatni, hogy nem állok ki mellette, védem az illetőt és amúgy se mondjam meg, hogy mit csináljon. Eldobja a kezem amit előtte fél másodperccel még fogott, idiótának nevez, "egybitesnek" és még jobban ordít. Ha ezt számonkérem rajta, akkor az a válasz, hogy "persze, mert felbasztál".


Volt olyan, hogy mondtam neki az anyukájával kapcsolatban valamit - akivel amúgy nem felhőtlen a viszonya - és annyira felidegesítettem vele azzal, hogy ő azt hozta ki belőle, hogy védem az anyját, hogy megütött. Ezt többször megcsinálta egyébként, ami azért vicces, mert ő 50 kiló én meg 80, egy fejjel magasabb vagyok nála és ki vagyok gyúrva, szóval röhejesen is hangzik. De akkor sem tartom okésnak, hogy remeg a szája, elborul a tekintete és ököllel üti a vállam, de volt olyan is, hogy lezavart nekem egy pofont. Ezt a második eset után szóvá is tettem, akkor azt kaptam válasznak, hogy ez csak reakció volt valamire amit én provokáltam ki...


Szóval alapvetően mindig minden az én hibám (legalábbis sosem kért bocsánatot semmiért, ellenben engem hibáztat egyértelműen), de ha ezt így ebben a formában tálalom neki, akkor azt kapom, hogy drámázom, mártírkodom, hisztizek és sajnáltatom magam.


Próbálnék okosan érvelni neki, de megfoghatatlan ilyenkor. Próbálnék keresni valami pontos terminusz technikuszt a dologra, de nem tudom, hogy az "áldozathibáztatás" adekvát szó-e, vagy sem? Vagy simán felelősséghárításnak nevezzem? Mert ezekbe is beleköt...sőt, van, hogy már abba beleköt, ha valami idegen szót használok, hogy "jaj de okosnak hiszed magad" :D Zárójel bezárva.


Én tényleg nem elmenekülni akarok, hanem valahogy megtanulni beszélni a nyelvét, elmondani neki a problémákat és ehhez tudnom kéne, hogy mire hivatkozzak, meg keresgélnék google-ben konkrét érvelési technikákat, ha nevén tudnám nevezni a gyereket.



jún. 26. 21:26
1 2
 1/14 Noren1989 ***** válasza:
28%
Manipulatív, nàrcisztikus.
jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy bántalmazó idióta. Ha férfi lenne, azt mondanám menekülj, mert veszélyben lennél, így fordított nemekkel csak érzelmileg vagy veszélyben, így, ha neked jó ez, akkor hajrá.

Nem fogsz tudni javítani rajta, legfeljebb megtanulhatod elkerülni, hogy a hiszti közepén rád támadjon.

Nem tudom az ilyen ember gyári hibás, vagy a szülei felejtették el megnevelni (talán is-is) de felnőttként, a párjaként nem feladatod nevelni.

jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja, a barátok is...de én igyekszem konstruktív lenni és nem én lenni a nárci azzal, hogy invalidálom az érzéseit. Nehéz helyzet.
jún. 26. 21:37
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Jar pszihologushoz? Konstruktiv lenne ha a duhkitöreseit elkezdene felnőtt modjára kezeltetni
jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
A négyesre plusz egy pont. Bár az ilyen típusú ember nem fogja beismerni, hogy gond van vele.
jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Minden nő ilyen, ez egy évezredek által kialakított képesség náluk, genetikailag beléjük lett kódolva, hogy mindig mindenért a férfi a hibás, a sírás is ilyen náluk, a nők sírása a legaljasabb manipuláció amit tudnak használni. Ezt elkell fogadni, ilyenek a nők sajnos.

Minden második kérdés itt az, hogy van a nő, leírja, hogy a pasija milyen bántalmazó, alázó, korlátozó dög....nem furcsa?

Van az éremnek másik oldala is.

Na mindegy, ennyit a nőkről. F

jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4: Nem jár, pedig a cégnél van ingyenesen lehetőség rá. De 99%-ban biztos vagyok benne, hogy nem tudnám úgy tálalni ezt, hogy azt jó néven vegye.
jún. 26. 21:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Eskü nem kötözködésből, de mi olyat tud adni, amit egy normális nő egy normális kapcsolatban nem tudna és ezért megéri ez az egész?
jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan figyelmes. Minden apró részletre emlékszik amit valaha kiejtettem a számon. Kreatív ajándékokkal lep meg, illetve pont olyan elmebeteg fekete humora van, mint nekem. A filmek terén és zenében is tűpontosan ugyanaz az ízlésünk, ami nevetséges lehet egy 30-as embertől, de a volt házasságomból tanulva tudom, hogy hosszútávon nagyon fontos a minél több kapcsolódási pont. Illetve a szex is valami embertelen jó vele. A barátaim sikertelen és megalkuvó házasságaiból/kapcsolataiból levonva a következtetést ez nem igazán van meg a legtöbb nőben egyszerre.
jún. 26. 22:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést át kellene tenned a pszichológia rovatba! Ezernyi oka lehet a bordertől a bipolárison át egy csomó mindenkig.
jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!