Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudom a férjemnek felnyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudom a férjemnek felnyitni a szemét?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy nagyon jól működő házasságban élünk, egyetlen egy probléma van: egy gyerekkori barátja.


Ez a gyerekkori barátja egy igazi gyökér. Mikor összejöttünk konkrétan féltékeny volt rám. Közös programokat akart folyamatosan megtorpedózni és bunkó volt. Akkor a férjem leállította és nem nagyon volt gond. Pluszban ki is költözött külföldre. Persze ha haza látogatott akkor a férjemnek haptákban kellett állnia. Ha éppen nem ért rá, mert már programunk volt akkor besértődött. Mikor megtudta, hogy össze házasodunk akkor a gratulációja is inkább egy leszólás volt de már nem érdekelt.

Természetesen az esküvőn is vicceskedve ilyen "kedvesen" beszólogatott. De mivel már nem volt az életünk része, nem akartam a férjemet ezzel piszkálni. Ő is tudta és érezte, hogy ez nem jó így. De mindig védte a barátját, hogy ilyen olyan gyerekkori dolgok miatt ilyen, de amúgy jó gyerek ő.


Na de, 2 napja jött a hír, hogy haza költözik. Mi nem költöztünk messze a szülővárosunktól és ugye ő is innen származik. Tehát közel lesz, nagyon közel.

Már mindenféle nyári program ötletet küldött a férjemnek, hogy ide meg oda kell menjenek. Várandós vagyok, nyár végén szülök.

A férjem már próbálta volna ignorálni, de mint egy rossz mérgező kapcsolatban jön a lelki terror. Augusztus végére is kitalálta, hogy a SZIN fesztiválra menjenek. Mondta neki a férjem, hogy biztosan nem, hát akkora vagyok kiírva. Annyit fűzött hozzá, hogy egyedül is meg tudok szülni, nem kell hozzá a férjem. Ezen be is rágott, rá is nyomta a telefont. De utána jött a bocsánatkérés, hogy nem úgy gondolta ne haragudjon.

Nem tudom mit csináljak, hogyan nyissam fel a férjem szemét, hogy egyszer S mindenkorra ezt be kellene fejezni, mert ennek így nem lesz jó vége.

Teljesen más életet élnek, más a prioritás és egyszerűen nem tudom őt elviselni. Nem tudom felfogni, hogy egy 42 éves férfi ennyire élettelen legyen, hogy a családos barátjáról nem tud lemászni.


jún. 21. 20:32
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Azt látom a férjemen, hogy totálisan bestresszelt. Utál veszekedni, az egész gyerekkora ezzel telt és nem bírja elviselni a konfrontációt. Nagyon nehezen tudja kimondani az utolsó szót, hogy itt elég mert számára is terhes ez a barátság. És nem örömet okoz csak folyamatos stresszt.
jún. 21. 21:56
 22/36 A kérdező kommentje:
21# mindig megvédett előtte. Soha nem hagyta, hogy szidjon. Ezekből lettek mindig a jajj ne haragudj, csak hulyultem, naa ne csináld már nem akartalak megbántani. Mert a beszólogatások mindig kicsit vicces mondatba csomagoltak.
jún. 21. 21:58
 23/36 anonim ***** válasza:
21%

Ja, értem, a férjed nem tud lemondani a gyerekkori barátjáról, akkor sem, ha az téged sérteget, semmibe veszi a házasságotokat, beszólogat az esküvőtökön es azt akarja hogy egyedul szülj es amblokk teged es a gyereketeket egy akadálynak lát es gondolom a halálba kíván, es TE erre azt mondod, hogy a te férjed egy érzékeny úriember, KONFLIKTUSKERÜLŐ.

Hát jól van anyukám. Akkor ennyi a baj csak. Konfliktuskerülés. Hat ez semmiség.

jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 2 ilyen "barátom" is volt. A vége az lett, hogy az egyik kölcsönkért (nem nagy összeget) és nem adta meg (kb. meglopott), a másik meg irányításmániás lett, kb. mindenbe bele akart szólni, hogyan éljen az életem. Mindkettőtől megszabadultam. Még így "barátok" nélkül is jobban érzem magam, mint kihasználva. Remélem a párod is otthagyja ezt a taplót és marad a normális barátai mellett. 38/F
jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
46%

Mindig megvédett előtte???

Hányszor kellett megvédjen? Megszámoltad az évek alatt?

Nem anyukám, ha téged 1 szer megsért, ok legyen 2 szer! De azutan kizárja az életetekből, ha szeret es fontos vagy neki!

Több alkalmat nem ad neki, hogy sértegesse a várandós feleségét egy nyikhaj senki, nem?

Ja, de hat a te úriember férjed konfliktuskerülő, értem értem!!!

Akkor RENDBEN!

Fekudj le

jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
#26 jó éjszakát.
jún. 21. 22:06
 27/36 anonim ***** válasza:
32%

Majd megsert meg ezerszer a másik, igaz? De a férjed majd szól neki, enyje na!

Jó tűrést akkor az úriembernek es az elit baráti körének, készülj fel, hogy lesz még sok sértésben részed!

Es ha elvalsz tőle össze is költöznek!

jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
98%

"mindig megvédett előtte"


Ha nekem lenne olyan barátom, akitől *mindig* meg kéne védenem a párom, azzal a második ilyen alkalom után megszakítanám a kapcsolatot.


Lehet, ez a barát nem nőtt fel, de a férjed sem, ha ezt tűri. Pedig ideje lenne, ha nemsokára apa lesz. Ezt a példád fogja mutatni a gyereknek? Haverkodj azzal, aki beszólogat azoknak, akiket szeretsz? Tűrj meg minden toxikus embert?

jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Miért kellene itthon ülnöm?😅
jún. 21. 22:26
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem kenyerem, hogy elmenekülök a saját házamból.
jún. 21. 22:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!