Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelt kérdés

A párom csak úgy szórja a pénzt. Havi 1 millió felett keres, és ebből kb havi 200 000-et tud félrerakni, úgy hogy nem kell albérletet fizetnünk, nincs gyerek, és semmi nagyobb kiadás. Engem ez nagyon zavar, de amikor próbáltam vele beszélni erről azt mondta, hogy semmi közöm a pénzéhez és ne b*szogassam ilyenekkel. Külön kasszán vagyunk, én valamivel kevesebbet keresek, de sokkal többet tudok félretenni. Mindent felesben fizetünk.


Hogy tudnám meggyőzni? Egyszer majd jó lenne saját lakást venni, de így elég távoli cél. A legidegesítőbb, hogy emellett nem is akkora az életszínvonalunk. Nem járunk edzeni, semmilyen szolgáltatást nem veszünk kb igénybe, nincsenek drága ruhánk. A pénze jó nagy része azon úszik el, hogy nem fizettet ki valamit a cégével, mert elhagyta a számlát, vagy késedelmi díjra az elmaradások miatt, vagy ha ő fizeti a baráti kajálást nem osztja el a számlát. Hiába kérlelem hetekig, nem érdekli az egész.

Legutóbb mikor felhoztam a témát nagyon csúnya veszekedés lett a vége. Szerintem ez nagyon nem érett viselkedés


jan. 10. 17:06
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
91%

Nekem volt ilyen párom, aki abszolút nem tudott bánni a pénzzel. Ellentétei voltunk egymásnak, mert én meg nagyon tudok vele bánni. Ö nem élt ilyen nagy lábon, mert nem volt miböl. Egyforma volt a fizetésünk, de az övé csak két hétig tartott. Addigra elszórta. A hónap második felében én etettem. Az elején próbáltam rávezetni a takarékosságra, de nem tartott sokáig, mert nem is értette miért baj az, ha egy szendvicset nem tud magának megvenni hónap közepén. Persze fizetés után mindig ment a bárba a haverokhoz és fizette a köröket. Én is úgy voltam vele, hogy ezek miatt eszem ágában se volt közös kasszán lenni, de hidd el, az, hogy semmi közöd, mennyit költök, én pénzem stb. ez nem kapcsolat. Mert ezzel jár az is, hogy soha nem lesztek MI. Az én pénzem te pénzed pontosan azt jelenti a közös életetek szempontjából, hogy ÉN és TE. Így nem tudsz vele közös jövöt tervezni, soha nem juttok együtt egyröl a kettöre.

A mostani párommal pénzügyileg nagyon összeillünk és már csak emiatt is teljesen más minöségü a kapcsolatunk. Van egy közös célunk is, amihez sok pénz kell és már ez magában is összekovácsol minket, amikor látjuk, hogy együtt haladunk a cél felé és minden lépés külön öröm. Ezt egy ilyen emberrel, mint a párod, soha nem fogod megtapasztalni, mert szarik bele, ö csak saját magát nézi, és még ki is mondja, hogy ahhoz neked semmi közöd. Meggyözni nem fogod tudni, mert soha nem fog olyan szinten változni, hogy az neked elfogadható legyen. Vagy megszokod és beletörödsz, hogy ö ilyen, vagy keresel mást, aki hozzád való. Én az utóbbit javaslom.

Még egy gondolat: belegondoltál már abba, hogy a saját lakás hogy nézne ki az én pénzem te pénzed vitákkal? Irjátok majd, hogy ki vette a lámpát a szobába és ki vette a wc-papír-tartót? Amikor közös dologra kell költeni? Ugyanilyen nagyon csúnya veszekedés lesz belöle mindig.

Mindjárt jönnek a külön kasszások, akik ezt cáfolják, csak az a különbség, hogy ahol a pénzen soha nem volt vita, ott nincs miröl beszélni. Nálatok viszont ez egy érzékeny pont. Én szakítanék, mert nálam az, hogy ebben egyezzünk, legalább olyan fontos, mint hogy akarunk-e gyereket vagy sem. Ott is, ha nem egyeztek, akkor nem tudtok együtt maradni.

jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!