Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelt kérdés

A párom csak úgy szórja a pénzt. Havi 1 millió felett keres, és ebből kb havi 200 000-et tud félrerakni, úgy hogy nem kell albérletet fizetnünk, nincs gyerek, és semmi nagyobb kiadás. Engem ez nagyon zavar, de amikor próbáltam vele beszélni erről azt mondta, hogy semmi közöm a pénzéhez és ne b*szogassam ilyenekkel. Külön kasszán vagyunk, én valamivel kevesebbet keresek, de sokkal többet tudok félretenni. Mindent felesben fizetünk.


Hogy tudnám meggyőzni? Egyszer majd jó lenne saját lakást venni, de így elég távoli cél. A legidegesítőbb, hogy emellett nem is akkora az életszínvonalunk. Nem járunk edzeni, semmilyen szolgáltatást nem veszünk kb igénybe, nincsenek drága ruhánk. A pénze jó nagy része azon úszik el, hogy nem fizettet ki valamit a cégével, mert elhagyta a számlát, vagy késedelmi díjra az elmaradások miatt, vagy ha ő fizeti a baráti kajálást nem osztja el a számlát. Hiába kérlelem hetekig, nem érdekli az egész.

Legutóbb mikor felhoztam a témát nagyon csúnya veszekedés lett a vége. Szerintem ez nagyon nem érett viselkedés


jan. 10. 17:06
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#7

Arra hogy megvesz egy szerszámot és leadja a számlát hó végén helyette? Semmi más dolga nincs vele.

jan. 10. 17:33
 12/31 A kérdező kommentje:

#9

Leírtam egyébként. “Külön kasszán vagyunk, én valamivel kevesebbet keresek, de sokkal többet tudok félretenni.”

Ha én is így állnék a pénzhez valószínűleg nem is zavarna, hogy ilyen felelőtlen.

jan. 10. 17:35
 13/31 anonim ***** válasza:
18%

Nekem egyszer volt egy diler fele pasim. Osszevissza kezelte a lét mivel a tőkébe többen is adtak bele aztán a befolyó összeget részarányosan kellett szétosztani meg stb. Ez mellett volt rendes munkája. Plusz egy rakat másüzlete. Es legális maszekmeloja is🤣

A kocsiban ossze vissza állt a pénz mindig hogy ezt ennek kell odaadni azt a köteget annak, ez az övé ez a maszekmelobol van abbol vennie kell nemtom mit, volt már a kesztyutartoban napellenzoben keziféknél meg az ölében meg az ajtoban is. Aztan már lassan tolem kerdezgette hogy ez meg melyik köteg is itt?

Aztán en kb képben voltam igy mondta is na ez kell neki egy nöben aki kezeli a pénzt!🤣


A pasik márcsak ilyenek:)

jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Több sebből is vérzik a kérdés..


Azt mondod nem tudod mire megy el, de pontosan tudod mennyi marad meg.. meg nem éltek nagy lábon, viszont a 800.000 Ft nagyon sok.. Mármint ilyen mindennapi életre..


"hogy nem kell albérletet fizetnünk"..


Tehát akkor fűtés és minden rezsi, legjobb internet csomagok meg minden Streaming TV stb.. legyen mondjuk 150.000 Ft/hó..


Egyetek nagyon jókat, minőségi ételeket és sokat.. az olyan 120-150.000 Ft/hó egy főre..


Akkor még a többi része mindig nagy kérdőjel.. ha nincs szenvedélye nem vásárolgat össze vissza, nem jártok élményekre stb.. hova lesz 400-500 ezer forint a semmibe?

jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

#13

Haha, ez jó kis történet 😅

Hát ő biztosan nem tudna ilyeneket intézni, attól nem kell tartanom, hogy el kezd mellettem dílerkedni.


Hiába tartom észben, hogy ki mivel tartozik neki stb. Egyszerűen annyira lusta, hogy odaadja a számlát, vagy revoluton elszplittelje.

jan. 10. 17:55
 16/31 A kérdező kommentje:

#14

Nem férek hozzá a számlájához, azt tudom, hogy múlt évben mennyit sikerült félretennie, ebből jött ki az átlag havi 200. Ebben mi olyan hihetetlen?

Mint írtam, nem tudom mire költi. Járunk élményekre, de nem ennyibe kerülnek.

jan. 10. 17:57
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
De tenyleg ilyen dolgok a nőknek jobban mennek. Tudod ők csak sárkanyokat tudnak ölni🤣
jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy itt más gond is lesz a háttérben amiről nem tudsz.. kb 400 ezer forintot nem igazán lehet csak úgy nyomtalanul eltűntetni, hogy nem tudod mire költeni.. mármint érted.. Azt csak észre vennéd, ha eszközökre és tárgyakra költené el, ha az élmények ennyibe nem kerülnek akkor marad olyan dolog amit egyedül csinál és te nem tudsz róla..
jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Komolyan mondom, soha semmit nem tudszu vele tenni, nem fogod megváltoztatni. Ha ennek ellenére vele magadsz, akkor használd az agyad és eszedbe se jusson közös ingatlant venni vagy bármilyen anyagi dologban közösködni vele.
jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

#19

Volt már részed ilyenben kapcsolatban?

jan. 10. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!