Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelt kérdés

A párom csak úgy szórja a pénzt. Havi 1 millió felett keres, és ebből kb havi 200 000-et tud félrerakni, úgy hogy nem kell albérletet fizetnünk, nincs gyerek, és semmi nagyobb kiadás. Engem ez nagyon zavar, de amikor próbáltam vele beszélni erről azt mondta, hogy semmi közöm a pénzéhez és ne b*szogassam ilyenekkel. Külön kasszán vagyunk, én valamivel kevesebbet keresek, de sokkal többet tudok félretenni. Mindent felesben fizetünk.


Hogy tudnám meggyőzni? Egyszer majd jó lenne saját lakást venni, de így elég távoli cél. A legidegesítőbb, hogy emellett nem is akkora az életszínvonalunk. Nem járunk edzeni, semmilyen szolgáltatást nem veszünk kb igénybe, nincsenek drága ruhánk. A pénze jó nagy része azon úszik el, hogy nem fizettet ki valamit a cégével, mert elhagyta a számlát, vagy késedelmi díjra az elmaradások miatt, vagy ha ő fizeti a baráti kajálást nem osztja el a számlát. Hiába kérlelem hetekig, nem érdekli az egész.

Legutóbb mikor felhoztam a témát nagyon csúnya veszekedés lett a vége. Szerintem ez nagyon nem érett viselkedés


jan. 10. 17:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
28%
A pasidat már nem tudod sakkban tartani a punciddal, nem hallgat már rád mindenek felett. Az lenne a megoldás, ha újra belédszerelmesedne, akkor tudnád befolyásolni. Addig esélytelen, h az legyen, amit te akarsz.
jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Állandó anyagi problémátok lesz. Én hanyagolnám az ilyet.
jan. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#21

Sosem hallgatott rám “mindenek felett”. Nem is próbáltam megmondani neki, hogy mit csináljon. Szórakoztasd magad máshol 😀

#22

Nem tudom, igazából soha nincsenek anyagi problémái, nem fizutól fizuig él így sem, de lehetne csinálni sokkal jobban is.

jan. 10. 18:20
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

23

Jöhetnek olyan idők amikor a bevétel nulla lesz a kiadás pedig dupla. Pld egy betegség.

Nem lesz mindig dőzsölés. Ilyenkor pont az ilyenek adósodnak el egy életre. Sok ilyet láttam.

jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%

"Nem tudom, igazából soha nincsenek anyagi problémái, nem fizutól fizuig él így sem, de lehetne csinálni sokkal jobban is."


De miért csinálná ha neki úgy megfelel?


"Külön kasszán vagyunk, én valamivel kevesebbet keresek, de sokkal többet tudok félretenni. Mindent felesben fizetünk."


Külön kasszán vagytok, nincs beleszólásod! A felét állja aminek kell, ismét nincs beleszólásod!


Ha nem tetszik ahogy bán a pénzzel akkor hagyd el és kész! Bár ha sokat jár a szád ő tesz ki téged!

jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés nem vagyok pénzügyi szakember. De ez a cég könyveiben nem okoz problémát hogy rendszeresen nem látszik hogy adott eszközöket (pl szerszámok) miből vettek meg? Ha nem adja le a számlákat
jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi ellene a megoldás? Hátra arc.
jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#26

Nem, mert ezek az eszközök itt vannak nála, nem kell őket leadnia mivel mindig más helyszínen dolgozik, valszeg nincsenek is a cég nyilvántartásában, olyan mintha a sajátja lenne.

jan. 10. 19:10
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer majd jó lenne saját lakást venni, de így elég távoli cél. A legidegesítőbb, hogy emellett nem is akkora az életszínvonalunk. Nem járunk edzeni, semmilyen szolgáltatást nem veszünk kb igénybe, nincsenek drága ruhánk."


Mit ad neked a párod, hogy még vele vagy? Szeret, vagy még azt se? Miért akarod te meggyőzni őt ha egyáltalán nem vesz téged figyelembe? Az kevés, hogy elmentek moziba, szexeltek ha a terv jövőre nézve stagnál!

Amúgy tényleg nincs beleszólásod az ő pénzével kapcsolatban, az más lenne ha közös kasszán lennétek, vagy amit ki kell fizetni azt nem fizetné ki. De akkor se változtathatod meg őt hogyha ő nem akar. Fölösleges köröket futsz!

jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
15%
Te mennyit keresel és mennyit teszel félre? Ez valahogy "lemaradt", "véletlenül" a kérdés kifejtéséből...
jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!