Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi tudatosság hiánya ellen?

Figyelt kérdés

A párom csak úgy szórja a pénzt. Havi 1 millió felett keres, és ebből kb havi 200 000-et tud félrerakni, úgy hogy nem kell albérletet fizetnünk, nincs gyerek, és semmi nagyobb kiadás. Engem ez nagyon zavar, de amikor próbáltam vele beszélni erről azt mondta, hogy semmi közöm a pénzéhez és ne b*szogassam ilyenekkel. Külön kasszán vagyunk, én valamivel kevesebbet keresek, de sokkal többet tudok félretenni. Mindent felesben fizetünk.


Hogy tudnám meggyőzni? Egyszer majd jó lenne saját lakást venni, de így elég távoli cél. A legidegesítőbb, hogy emellett nem is akkora az életszínvonalunk. Nem járunk edzeni, semmilyen szolgáltatást nem veszünk kb igénybe, nincsenek drága ruhánk. A pénze jó nagy része azon úszik el, hogy nem fizettet ki valamit a cégével, mert elhagyta a számlát, vagy késedelmi díjra az elmaradások miatt, vagy ha ő fizeti a baráti kajálást nem osztja el a számlát. Hiába kérlelem hetekig, nem érdekli az egész.

Legutóbb mikor felhoztam a témát nagyon csúnya veszekedés lett a vége. Szerintem ez nagyon nem érett viselkedés


jan. 10. 17:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, nem tudod megváltoztatni. Valószínűleg a jövőben csak úgy tudtok házat venni, ha te teszed bele a pénz nagyobb részét.


Helyedben elgondolkodnék, mennyire látod vele a közös jövőt.

jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

". A pénze jó nagy része azon úszik el, hogy nem fizettet ki valamit a cégével, mert elhagyta a számlát, vagy késedelmi díjra az elmaradások miatt"


Na álljunk meg, a cég pénze és a barátod pénze teljesen különböző dolog, még akkor is, ha ő a tulaj.


"Havi 1 millió felett keres"


Mármint ő konkréten ezt fizetésként lekönyveli magának vagy a cégnek ennyi a bevétele? Mert nagyon nem mindegy...


De egyébként arról nem nagyon írtál, hogy mire szórja el.. késedelmi díjakra nem megy el 800 ezer forint, meg kajára sem..


Egyébként rá erőltetni nyilván nem lehet semmit, előbb utóbb megkomolyodik az ember és ezeket a dolgokat megtanulja.


Hány évesek vagytok?

jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#2

Nincs cége, félreértettél. Van, hogy neki kell megvennie bizonyos munkaeszközöket, amiről majd leadja hó végén a főnökének a számlát, és átutalják neki. Ezeket felejti el állandóan.

Mivel külön kasszán vagyunk nem tudom pontosan mire megy el a pénze, én sem tudom mire tud ennyit eltapsolni, de nincs semmilyen szenvedélybetegsége.

jan. 10. 17:21
 4/31 anonim ***** válasza:
49%

"A pénze jó nagy része azon úszik el, hogy nem fizettet ki valamit a cégével, mert elhagyta a számlát, vagy késedelmi díjra az elmaradások miatt, vagy ha ő fizeti a baráti kajálást nem osztja el a számlát. Hiába kérlelem hetekig, nem érdekli az egész"



Ez abszolút felelőtlenség. Szétszórt a barátod nem kicsit. Ez így nem jó.

Egyébként te dolgozol? Vagy kettőtökre van havonta 1 millió forint?

jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd a francba, mielőtt elkezdi a te pénzed is szórni. Nem terveznék vele, nem érdemes. Túl nagy a kockázat.
jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#5

Az én pénzem nem fogja elszórni, mivel külön kasszán vagyunk. Én is jól keresek, így valszeg akkor is jól fogunk élni, ha ő nem változtat semmit, de nagyon kiábrándítónak tartom, hogy 30+ éves léttére olyan felelőtlenül bánik a pénzével, mint egy kamasz fiú.

jan. 10. 17:27
 7/31 anonim ***** válasza:
19%

A legtobb cegnek van konyveloje asszisztense akik a szamlakkal kigizetessel adokkal bérekkel foglalkoznak bérekből az ügyvedi letiltásokra is figyelni kell igen erősen mert azok kapasbol átadják bírosagra a dolgokat..

De a pasik cegvezetok tenyleg leginkabb az üzlettel foglalkoznak csak a penzugyi kifizetesi adozási nekik sz.rságokkal nem. Ebbe beletartoznak a kesedelmi dolijak potlekok tartozók nyilvantartasa felszolitasa behajtása is es a bevallások nyeresegadok, nagyon igyekeznek a nyereseget minimalizálni is sokan hogy ne kelljen adozni meg a havi v né-i áfabevallások is..



Erre külön embert kéne alkalmaznia!

jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
*kifizetésekkel
jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

6



Ezt értjük, de ha 200.000 forint marad, akkor számoljunk egy kicsit.


1.000.000 - 800.000 = 200.000 forint


Oké, de az a 800.000 forint (ha szabad kérdezni) mire megy el leginkább?


És a te fizetésed? Te mennyit teszel félre havonta? Ezek azért fontos dolgok, mert ha te sem vagy különb, akkor nincs jogod felróni ezt neki!

jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
A pasid ilyen tekintetben értheto, cegeknél se foglalkoznak ezekkel a vezető erre külön vannak alkalmazottak akik a penzugyi reszeket viszik.
jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!