Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori a való életben, hogy az egyik fél azonnal kirakja a másikat a közös jogcímen használt ingatlanból?

Figyelt kérdés

A régi Barátok közt epizódokban látom, hogy Berényi András azonnal elküldte a feleségét, Zsuzsát, miután kiderült, hogy utóbbi félrelépett, néhány évvel később pedig fordítva játszódott le a szituáció. A lányuk, Kata a közös albérletből dobta ki Gézát, miután rájött a simlis ügyeire.


Ez mennyire reális? Nekem még nem volt összeköltözős párkapcsolatom, de mindegyik esetnél az az érzésem támadt, hogy jól képen kellene törölni a lakást kisajátító felet.


Ha a barátom ki akarna dobni a közösen fizetett albérletünkből, bármilyen mocsokságot is követtem el ellene, kiröhögném, elmenni pedig legfeljebb akkor mennék, ha fizeti a szállásom.


2023. okt. 28. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos van ilyen.


Ismerek olyan férfit, aki lesunyt fejjel elment, amikor a felesége kirakta a KÖZÖS lakásukból. A helyében tuti szemberöhögtem volna a nőt.

2023. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nem is gyakori, meg nem is reális. Ez az "én már kidobták volna meg elváltam volna" sajnos pont ezért szokott a valóságban másképp kinézni. Papíron elváltok, de az utcára nem teheted.

Más a helyzet akkor, ha a lakás az egyik félé, és/vagy a másiknak meg van hova mennie. Ilyen esetben reális, hogy egy komoly konfliktus után kiteszik a lakásból. Vagy összeszedi a cuccait és elmegy.

Mondjuk az is igaz, hogy aki nincs tisztában a jogaival, és/vagy megfélemlítik, az elmegy, ha elzavarják.

2023. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Ennél már csak az viccesebb, amikor X kidobja Y-t... Y lakásából. Tehát ő dobja ki a másikat annak saját ingatlanából, mert... csak?
2023. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
A barátök köztös témához nem tudok sokat hozzá tenni, nem néztem soha. De olyan volt, hogy kiraktam az akkori párom a lakásomból (én vagyok a nő, ő a férfi). Az én ingatlanom volt, de ő is beszállt nyilván a rezsibe. Megtudtam, hogy megcsalt (és sokminden más is játszott, de ez volt az utolsó csepp), szóval levettem a bőröndjét, a legfontosabbakat beledobáltam, és kiadtam az útját. Téli este volt, elég hideg is, és sétálhatott a legközelebbi buszig egy keveset. Ennyit minimum megérdemelt. Tanulság? Ne legyél patkány.
2023. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

4.


Mondjuk annyi előnyöd volt, hogyha téged dob ki, akkor már másnap dörömbölt volna az ajtaján valami nőjogi szervezet, hogy ezt hogy merészelte.

2023. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Oh #5, elég naív vagy. Amikor a nyílt utcán rángatott meg, az sem érekelt senkit. Nemám még az egyéb finomságok, amiket ellenem tett. A mai napig megvan a hangfelvétel ahol ecseteli, hogy hogyan fog kicsinálni. Csak a biztonság kedvéért. Szóval szerintem ne okoskodj a vakvilágba.
2023. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

6.


Nem tudsz jól panaszkodni. Helyi szinten a bűnöző elemek is a pofájába röhögnek bárkinek, hogy estére már kint lesznek. És tényleg kint is vannak. Még akkor is, ha mindenki tudja, hogy elkövették, amit.

2023. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#4 Nem egészen ilyen szituációkra gondoltam, itt ugyanis nem mindkettőtök közös jogcíme alapján használtátok a lakást, ez tiszta sor.
2023. okt. 28. 13:51
 9/11 A kérdező kommentje:

A minap vetített részben a mindig kemény, megnyerő, magabiztos Berényi Miklóst dobta ki a SAJÁT lakásából Nóra, miután Miklós megcsalta 🤣🤣


Komolyan ennyire ócska papucsférjekkel volt tele az ország a 2000-es években, akiket ki lehet tenni a saját ingatlanjukból? Vagy ennek valójában nincs sok köze a valósághoz, csak sorozatbeli gagyi feszültségkeltésről van szó?

2023. dec. 10. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehát ez egy sorozat...
2023. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!