Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfi, akit eltartok és annak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfi, akit eltartok és annak következményei… Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

A párom, amikor megismertem, dolgos, szorgalmas férfi volt. Hamar hozzáköltöztem, minden tökéletesen működött néhány évig, imádtuk egymást, meleg otthon lett a házunkból, jó volt a szex, kellemes közös programjaink voltak.

Aztán hirtelen elveszítette a munkáját (építőipar), és nem talált másikat, abban bízott és azon dolgozott, hogy saját vállalkozásba fogjon. Új szakmát tanult és ambiciózus volt. Nekem már akkor is jónak mondható, biztos állásom volt, támogatni tudtam a vágyai megvalósításában. Még ha egyik hitelből a másikba estünk is, azért haladtunk előre.

Azóta több mint egy évtized telt el. A vállalkozás nem indult be több próbálkozás ellenére sem, a munkák nem jöttek, egy-két néhány hónapos időszakot alkalmazásban töltött 2-3 cégnél, de azok nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Időnként, ha beesik valami alkalmi jelleggel elvállal munkákat (3-4 nap max. havonta). Kifogás kifogást, magyarázkodás magyarázkodást követ, mindig más tehet arról, hogy ő nem dolgozik. Egész nap az interneten lóg, véleményem szerint orvosi értelemben függővé vált.

Mindeközben néhány éve szert tett egy viszonylag költség- és időigényes hobbira, amit leginkább hétvégén űz. Az erre valót az alkalmi munkáiból előteremti, de semmi mást. Mindent én fizetek a számláktól, tankoláson, bevásárlásokon át a ruhákon keresztül a nyaralásig. Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink, ami kizárólag nekem köszönhető. Szerintem az lenne a normális, ha megosztanánk a költségeinket, és mindketten dolgoznánk. Mivel én alkalmazásban állok és szeretek is dolgozni, és szeretem a dolgaimat rendben tudni, mindenről gondoskodom.

Ebben az életformában ő egy igen furcsa világban él, amiben minden a rendelkezésére áll, és mondhatni, a körülötte lévő világ őt szolgálja ki. Kicsit olyan, és úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett gyerek, és ennek megfelelően durcás is lesz, ha porszem kerül a gépezetbe, és valami netán nem úgy sül el, mint szokott, vagy ahogy ő szeretné. Sajnos a házimunkában sem nagyon segít (amit normálisan nem is várnék el, ha dolgozna, persze jobb lenne együtt elvégezni). Szombatonként a heti kemény munka után (amíg ő hobbizik) én rendbe vágom a lakást, kertet, mosok, főzök, takarítok, vasalok, ez minimum egy teljes nap. Jó, ha vasárnap marad egy-két óra pihenésre.

Persze a külvilág (beleértve a családot és a barátokat is) ebből nem sokat érzékel, mert ők úgy tudják, hogy a párom igenis dolgozik és közösen húzzuk az igát, egyébként meg mi vagyunk az álompár.

Senki nem tudja, hogy fentiek miatt a szexuális életünk gyakorlatilag nulla, hiszen az ő férfi szerepe minden tekintetben megszűnt. Ezért ő engem okol, mivel a szex alapvető elem egy kapcsolatban, amivel maximálisan egyet is értek, de ahhoz nekem férfiként viselkedő férfi is kell, aki figyelmes, akire rá bízhatom magam. Nekem nagy igényem van arra, hogy a klasszikus szerepek érvényesüljenek egy párkapcsolatban. Ez abban is megnyilvánul, hogy ha éppen tényleg dolgozik, akkor annyira más a kisugárzása, hogy azonnal meglátom benne a férfit és vonzónak találom.

Hogy lehet, hogy valakinek ennyire nincs igénye arra, hogy hasznos tagja legyen a társadalomnak? Ha otthon a ház körül dolgozna egész nap, azzal is hozzá tenne a világhoz, az életünkhöz. De nem ez a helyzet.

Szeretjük egymást, gyerekünk nincs, remélem, hogy még lehet. Külsőnket tekintve ápoltak vagyunk, jóképű, helyes férfi és csinosnak mondott nő, harmincas éveink közepén. Mielőtt felmerül a kérdés, nem csaltam meg, nem kerestem kalandot és nem is szándékozom. Szerintem ő sem.

Érdekel, hogy mit gondoltok, hogy látjátok. Biztos ezernyi más lehetőséget tartogatna az élet, de nem menekülni akarok, hanem ezt megoldani. Ő is szeretne megoldást, de még arra is lusta, hogy elgondolkozzon rajta, gondolom valami kész megoldás itt is jól jönne…

Előre is köszönöm az intelligens gondolatokat.


2010. okt. 9. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nem lesz jó vége, épp kezd tönkre menni ez a kapcsolat, te sem csinálhatod életed végig ezt ezt be kell látnod, neked is félre kell tenned, És állj oda és mond meg neki a véleményedet, adsz neki egy ultimátumot, ha ezzel nem él, nem érdemes folytatni, ez a helyzet.És még gyerek egy ilyen férfinak? És ha te szülnél akkor kitartja el a családot mert úgye nem 1-2 fillér a gyerek felnevelés, És mond meg neki ezt amit leírtál.! Meg a másik egésznap mit csinál? Gépet kihúzni elpakolni, (áramfogyasztás) Amit TE fizetsz állj a talpadra kislány!:-))
2010. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

35/F Nálunk fordított volt a helyzet.Aztán mikor a frankó munkám /építőipar/ elmúlt és meghúztam a derékszíjat akkor kezdődtek a problémák. Még így is szenvedtünk egy évet,de bármennyire fáj(t) be kellett látnom sajnos ez így nem működik. Igaz ő hét évvel volt fiatalabb és a házasság is csak hét évig tartott. Akkor nevettem jót magamon amikor a fényképalbumot nézegetve felfedeztem,hogy az estek 95%ában munkásruhában vagyok.

Ha mellettem egy ilyen nő lett volna mint te a világot kifordítottam volna a sarkából.Szóval a tanácsom: ha igazán szereted és kell neked akkor ösztönözd motiváld vagy fogadd el így. De ha csak egy szemernyit is rosszul érzed magad így hagyd abba és keress egy olyat akivel jó! Hisz az élet túl rövid ahhoz,hogy rosszul érezd magad benne! Ha a második tanácsomat fogadod meg akkor hívj fel utána:D:D:D

2010. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"szert tett egy viszonylag költség- és időigényes hobbira, amit leginkább hétvégén űz."


Itt probléma van ha valaki egy hobbinak a költségét teremti elő de a közösbe nem ad semmit és még a munkában se segít, ennek a kaocsolatnak vége van.

2010. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nem hiszem ám el,h ilyen gondok vannak a világban.na leírom neked,én hogy látom.az elég szomorú,h 10 éve te tartod őt.

ez tudod kinek a műsöra?a mai discos pics.knak.

24 vagyok van pénzem,és eszem.melohelyen én irányítok másokat,és mások függnek tőlem.tehát nem vagyok hülyegyerek...

az a helyzet amikor új csaj van a láthatáron,és meglát 1-2 dolgot,el szeretné kezdeni azt a játékot,amit a férjed csinál veled,csak fordított felállásban.na ilyenkor szoktam elhajtani.olyat meg felejts el,h vki nem talál munkát.én mindíg azt mondom ha buz.skodni akar velem a főnököm,nem baj akkor hétfőn kezdek máshol,és hozz jobbat helyettem.az h nem dolgozik,és nem is akar,mivel van ki tartsa,és ez TE vagy,hát h is mondjam..

egyszóval Kánaán az élete.te melozol ő meg él..

erre mondják alvilági berkekben,kassa van neki.magyarul te vagy a gazdatest,ő meg a parazita.téged meg azért nem értelek meg,h ezt látod,és hagyod h így legyen...

végülis ha belegondolok jobban,nem is annyira hülye a gyerek.te vagy a buta h ezt hagyod.

2010. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ja h a kérdésedre válaszoljak egy dolgot kihagytam.a következményei:

ha észreveszi,h valóban mi van,akkor kezd el más nőkkel pásztorórákat gyakorolni amíg te melozol.a kapcsolatodnak nem lessz semmi értelme,és rájössz majd,h rávertél egy haszontalan emberre az életedből jónéhány évet.majd te is magad alatt leszel,és kezdődik majd a sz.rvilág.röviden ő habzsolja majd az életet amíg te melozol.de nem ismerem,mennyire okos.ha buta akkor nincs értelme a válaszomnak,mert nem tudok idióták fejével gondolkodni.

2010. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Okos, de mégsem mondanám, hogy számító. Intelligens, és ha hiszitek ha nem, nagyon jó ember.

Azért is nehéz a helyzet, mert ő maga is elhiszi a kifogásait, és azt, hogy a világ olyan, amilyennek ő látja a az ő szemével. Lehet, pszichológiai eset...

Tudom, hogy túl sokat tettem eddig is, én ilyen vagyok, ha szeretek valakit, nem tudom csak kicsit.

Bármit megtennék, hogy újra a normális mederben folyjon az életünk.

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. okt. 9. 12:23
 7/13 anonim ***** válasza:

figyelj csak azért írkálok neked,mert ez értelmes kérdés,amúgy csak azért járok ide,h jókat kacagjak.ha mihamarabb jóvá akarod tenni a kapcsolatodat,kemény lépésekre lessz szükséged.mert rengeteg embernél csak az segít,ha elkezdesz vele úgy viselkedni mint egy senkivel.

az a lényeg,h rádöbbenjen arra,h mit csinál.és ezt bele is kell mondani a képébe.elkényeztetted nagyon,lehet az a baj.

hát kemény menet áll elötted azt megmondom.dehát felnőtt nő vagy,biztos meg tudod oldani.

2010. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Jól esik a kitüntető figyelmed. Tudom, hogy nehéz, hiszen ebben élek. Nyilván a legegyszerűbb lenne lelépni, soha nem késő újrakezdeni, tudom, és nem maradnék sokáig egyedül valószínűleg. Szeretem, és nem akarom elhagyni. Következésképp meg kellene oldani, de nem sikerül ráébreszteni a valóságra, ahogy írtam már. Nem Tőletek várom a kulcsot, ezért is nem azt kértem, de a gondolataitok sokat segítenek.
2010. okt. 9. 13:17
 9/13 anonim ***** válasza:

SZia!


Én is hasonló helyzetben vagyok mint a párod,sajnos!Én úgy gondolom teljessen elvesztette az önbizalmát úgy ahogy én is!A sztori nálam is így kezdődött volt egy munkahelyem ahol 6 évig dolgoztam,váltottam mert nagyon nem becsülték meg a munkámat amit még meg sem fizettek a jobb reményébe váltottam,ott még rosszabb lett a helyzet ez idő alatt ismerkedtem meg a párommal,meguntam hogy nem fizetnek ki csak félhavi bért kapok amikor napi 12 órákat dolgoztam,elmentem egy másik helyre ott jó volt a fízetés csak sajnos 3 hónap után megszünt.Ezután nekem is elközdődött a rémálom,ami már 2 éve tart.Nagyon sok helyre jelentkeztem,valahol vissza se hívtak,valamit betőltöttek,valahol kitalálták hogy mégse kell ember.Nem válogatok,bármit megcsinálok(nék) ha lenne lehetőség!Az a baj hogy én legalábbis a sok visszautasittás és csalódás után nagyon elment az önbizalmam,sztem nála is az lehet,ha nem segítenne édasányam és a párom hogy ujra normális emberként üzemeljek,sajnos már eláshattam volna magam.Ezzel azt akarom mondani hogy ösztönzéskkel és baszogatás még akkor is ha nem jogos,mert belesüpped az egészbe és azt hiszi ez így frankó,pedig nem én is rádöbbentem,most szerencsére jövök ki a gödörből és kezd vissza jönni az önbzalmam,de ez nagyon kemény munka,főleg támogatás nélkül.Én nekem volt szerencsém és találtam külföldön munkát ahova ketten mehetünk,de sajnos ehez neki felkell áldozni az itteni munkahelyét.Esetleg tudnám neked is azt javasolni hogy probálkozatok ausztriába szezonmnukákkal ott együtt dolgozhatnátok és nem is rossz pénzért!Ott talán megint vissza álnának a dolgok normális kerékvágásba!Mi ezt tesszük és remélem meglesz az eredménye.Azt akartam kihozni az egészből hogy nagyon sokszor nem azért nem akar valaki dolgozni mert nem akar,én se azért nem dolgozok,csak ha nincs semmi,akkor fejen állhatsz és akármit csinálhatsz se fog összejönni!Pedig én futottam utánna,bár 2 év után meglett az eredménye!Amig nem állitod kész tények elé,addig ez lesz,velem is ezt tették,de én nem is nyugodtam bele!

2010. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok!Még annyit füznék hozzá hogy aki nincs ilyen helyzetbe nem tudja milyen,amikot hasztalannak és egy szarnak érzed magad és plána ha nem a saját hibádból!De ne felejtsd még te is lehetsz ilyen helyzetbe.Nekem is volt egy barátom ő se talált nagyon sokáig melót,ott okoskottam neki hogy aki nagyon akar talál!De rádöbentem hogy ez nem így van,mert amikor valakinek ott van a kis élete és tud élni rendessen,akkor eszébe nem jut hogy vele is megtörténhet!Aztán az ember egyre jobban ássa be magát,na te ezt ne hagyd hogy a párod ezt tegye.Mert ez még lehet forditva is!Sok sikert!29/f
2010. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!