Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért fordult el az exe jelenlétében?
Fuh hát itt az eddigi válaszolókkal nem tudom mi van:D Biztosra nem tudhatom, de nekem úgy tunik hogy itt eddig nem férfiak válaszoltak, mert a férfiakra eső részét a kérdésnek nem igazán érzik át.
Arra hogy miért csinálhatta ezt több ok lehet, fent leírták. Beszéljetek és kiderül mi állt a háttérben.
Viszont azzal kapcsolatban, hogy hogyan viselkedjél szerintem nem mondanak a válaszolók jókat. Ő most a te barátnőd és a kettőtök közti interakcióknak nem kell rajtatok kívül másnak megfelelnie. Nagyon szar érzés ha szakítanak veled, én is érzem, de a barátnőd exének a lelke nem a te felelősséged, nem vagy a terapeutája, nincs közötök egymáshoz, nem tartozol neki. Főleg nem kell a barátnőddel a kapcsolatodat hozzá igazítanod. Ne legyél bunkó, mert az nem elegáns, de ezen kívül semmi extra nem kell. Ez keményen hangzik, de ez ilyen, és ezt talán a legtöbben a saját bőrükön megtapasztalják.
Ha valaki nincs túl az exén, akkor ne kezdjen addig új kapcsolatba, ha meg mégis vele akar lenni, akkor szakítson. De ehhez neked nincs közös és nem kell alkalmazkodnod, ne viccelj.
A barátnődet akkor puszilod meg amikor szeretnéd, és ebben még az sincs benne hogy a felsőbbrendűségedet akarnád bizonyítani. Ami ebben a helyzetben szintén nem lenne különösebben extra, az élet minden területén (suli, üzleti élet, párkapcsolat stb.) előfordul, hogy emberek tesztelik a határaid, és van amikor fel kell lépni. Férfiak közt én ezt rengetegszer tapasztalom a legkülönfélébb helyzetekben. Nem kell show-t csinálni belőle, de amit csináltál az teljesen belefér szerintem. Az élet sokszor nem igazságos és ha nem teszed oda magadat, akkor azok az emberek akik tesztelnek át fognak rajtad lépni. Remélem segítettem.
Kispajtások gyertek pontozzatok le, ahogy mindig szoktátok.
"A barátnődet akkor puszilod meg amikor szeretnéd,"
Azért lehet ebben a barátnőnek beleszólása, vagy neki hallgass a neve, és tűrni köteles?
A férfi joga a barátnő bszása is, amikor csak szeretné, és nem számít az, hogy a barátnő mondjuk épp nem akarja, kapcsolaton belüli szexuális erőszak tehát nincs, csak a férfi gyakorolja a jogait, ugye?!
(Ez nyilván már egy sarkított példa, de azért mégiscsak.)
A kérdező nyilván nem terapeutája a srácnak, nem kell foglalkoznia a lelkével különösebben, demonstrálnia se kell, (ahogy írtad bunkónak lenni nem elegáns), de a barátnőt megérteni, és alkalmazkodni bizonyos fokig viszont kell. Ha a barátnő azt akarja, hogy x személyek előtt ne legyen csók, akkor ezt szerintem lehet tolerálni, nem olyan hosszú idő az, hogy ne tudj meglenni addig csók nélkül.
Vagy mit jelent számodra az a csók, számít-e az neked, hogy a barátnődnek jól esik-e, vagy csak magadra gondolsz, a barátnő le van szarva...
Csak mert én azt szeretném, ha a testi kontaktus célja is a szeretet kifejezése kölcsönös örömszerzés lenne, és ennek egyik alapja az empátia, az egymásra hangoltság, és ha tudom, hogy a párom éppen feszélyezve érzi magát, akkor nem biztos, hogy az a megfelelő pillanat.
12es, nálam a kölcsönös beleegyezés és a kommunikáció alap abban, hogy mit csináltok a párkapcsolatban, azt hittem ezt nem kell leírni, mert evidens. Nem is értem honnan jött neked ez a hőzöngés.:D
Ugyanakkor egy monogám kapcsolatban két ember van, korábban az ex volt az egyik, de már nem ő az, hanem a kérdező. Ő pedig nem tartozik neki semmivel. A párod exével kapcsolatban ez egy érzékeny szituáció eleve, Isten őrizz, hogy még te, mint jelenlegi pár kezdj el egy exnek szivességeket tenni. Te, aki együtt vagy vele nem mutathatod ezt ki az előtt a srác előtt, aki előtted a csávója volt?? Ez férfiként nagyon megalázó lenne. Mint írtam bunkónak lenni nem kell, de ezen kívül semmi extra sem. Te férfi vagy amúgy, ha meg szabad kérdeznem.
ma 21:40
Leírom, mert látom, nem érted. Lassan olvasd el, akár többször is, hogy tuti megértsd! A jobb érthetőség kedvéért nevesítsünk embereket egy hasonló szituációban: Kérdező legyen Gábor, csaj legyen Juci, ex legyen Béla.
Gábor nem tartozik semmivel Bélának, nem kell neki szívességet tennie, szimpla gesztusokat azért mint úriember megtehet - tudod, tapintatosság. Éhező ember arcában nem zabálunk csámcsogva, hogy nekem van kajám, neked meg nincs - nekem ez alap, de megértem, hogy nem mindenki van ezen a szinten.
Juci feszélyezve érzi magát Béla jelenlétében, főleg úgy, hogy a jelenlegi párja is ott van, pláne, ha az közeledni próbál.
Gábor Juci felé tartozik figyelmességgel, tekintettel, udvariassággal, a NEM elfogadásával. A nem vonatkozhat szexre, és vonatkozhat puszira is bizonyos helyzetekben.
"A barátnődet akkor puszilod meg amikor szeretnéd,"
- Akkor puszilod meg, amikor szeretnéd - FELTÉVE, HA Ő IS SZERETNÉ. Mert ha ő akkor abban a helyzetben nem szeretné, akkor illik azt tudomásul venni, és nem hisztizni, számon kérni, hanem "nagyvonalúnak" lenni, és felülemelkedni ezen a kis apróságon. És nem köteles a barátnő minden puszit minden helyzetben szeretni, csak mert együtt jártok.
Természetesen fordítva is így van.
Remélem, így már érthető voltam.
További kérdéseiddel fordulj a magyartanárodhoz, ill. a tánc- és illemtanárhodhoz (ja, az nincs - bocs).
Mint írtam nálam alapvető, hogy egy párkapcsolatban minden a kommunikáción és a kölcsönös beleegyezésen alapul, ezen felesleges tovább pattognod. Ezt a tanáros baromságot se nagyon értem, de mindegy.
Véleményem szerint az hogy egy kapcsolatban a barátnőd azt szeretné, hogy a viselkedésedet az exéhez igazítsd szerintem nem jó. Az éhes hajléktalannak ha odajön és eszem volt már hogy eltörtem és odaadtam a felét. Átmegyek a boltba utána és hála Istennek veszek egy másikat. Viszont a szerelmeddel ez nem így működik.
Pontosan értem, amiket írtál csak hülyeségnek tartom a nagyobb részét. De végsősoron lényegtelen, a kérdező majd eldönti, hogy gondolja.
Viszont a kérdésemre nem válaszoltál, Te férfi vagy vagy nő?
Kommunikáció: Juci elfordítja a fejét. (nonverbális kommunikáció [link]
Fej elfordítás -> most ne puszilj meg. Ennyi.
Ha ebből ért az ember, akkor jó, ha rinyál, és de-de-de, az erőszakoskodás, ill. hiszti, és baromira nem szeretetgesztus.
"Véleményem szerint az hogy egy kapcsolatban a barátnőd azt szeretné, hogy a viselkedésedet az exéhez igazítsd szerintem nem jó."
Még egyszer utoljára, hátha megvilágosodsz:
Nem az exhez igazodni, hanem a barátnő komfortérzetéhez. Legalábbis elsősorban. Persze ahogy írtam, lehet ennyire tapintatos az ember, ez az udvariasság magasiskolája, megértem, hogy nem mindenki jut el ide, ahogy azt is, hogy nem mindenkinek volt gyerekszobája. Persze vannak kivételek: valaki a jászolból is "ki tud törni", és valaki meg a királyi palotában születve is bunkó-tahó.
Ha nem érted a magyartanár vagy a tánc- és illemtanár kifejezést, akkor keress rá a kifejezésre a googleban, és keress egyet.
Magyartanár tud segíteni a szövegértés képességének fejlesztésében, a tánc- és illemtanár pedig az illemtanban, etikettben.
Üdv.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!