Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki nem tud biztonságosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem tud biztonságosan kötődni, annak mennyi esélye van hosszútávú kapcsolatra?

Figyelt kérdés
Egyes kutatások szerint csak az emberek kb 30%-a képes biztonságosan kötődni a párjához és ez nagyrészt gyerekkorban el is dől. Azt mondják ez leginkább onnan látszik, hogy szeretettel beszél a szüleiről, kiskori élményeiről. Viszont a többségnek ez nem így jön össze. Az ilyen kötődési sérülések mindenképp szétfeszítenek előbb-utóbb egy kapcsolatot?

2022. jan. 3. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanannyi esélye van, mint bárki másnak, ha elkezd fejlődni.


Önismeret, pszichológia, célzott terápiás metódus, önmeghaladás.

2022. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom itt az indokolatlan féltékenység meg hasonlók játszhatnak szerepet.

Ha fejleszti magát, tud segíteni ezen.

2022. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is függ, hogy ez a kötődési zavar miben nyilvánul meg?

Ahogy írtad az emberek 30%-a képes biztonságosan kötődni, tehát nagy a valószínűsége, hogy a párodnak is lesz valami hasonló problémája.

Az a kérdés, hogy az adott két ember hogyan egészíti ki egymást. Képesek e felismerni önismeret útján a saját lelki problémáikat, és azt hatékonyan egymással megbeszélni.

Kérdés, hogy tudják e segíteni a másikat hogy biztonságosabbnak érezze a kötődését, vagy ellenkező esetben még "rá is tesznek egy lapáttal" a másik bajára. Sok múlik a párok őszinte és nyílt kommunikációján.

Tudni kell egymással megbeszélni, hogy kit milyen félelmek és frusztrációk gyötörnek, és a másik fél mivel tudna segíteni, hogy ezek ne legyenek jelen.

Ha annyira erős a kötődési zavar, hogy ezt nem tudja egyedül vagy a párja segítségével feldolgozni valaki, akkor pszichológushoz kell fordulni.

2022. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Jaja, mostantól hallgasd meg az első randikon, hogy hogy beszél a szüleiről és ha nem volt jó gyerekkora, akkor még hagyd ott őt te is a fenébe emiatt ismerkedéskor. Ezzel minden meg van oldva.
2022. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tud biztonságosan kötődni máshogy fog kötődni, van aki képtelen lesz rá, van akinek problémái lesznek a kötődéssel, ami rövid távú kapcsolatokhoz vezethet, de ugyan ezen emberek közt kerülnek ki azok, akik támaszkodnak a másik félre és azok is akik társfüggők (az utóbbi egy példa hosszútávú kapcsolatra nem biztonságosan kötődő embereknél.-Kivételt képeznek azon társfüggők, akik váltogatják a kapcsolataikat. Egy olyan társfüggő, aki ragaszkodó egy életen át is ragaszkodhat egy adott személyhez.-)

Mint ahogy mások is írják egyénfüggő. Aki fejleszti magát változhat, különösen sokat segíthet a kognitív terápia. Nagyon kevés az olyan ember, aki felismeri, hogy nem tud biztonságosan kötődi, még kevesebb, akinek szándéka ennek érdekében változtatni és kevesebb, aki próbál kitartóan változtatni és nem adja fel, még kevesebb, aki eredményt ér el. Életkortól is függ, a fiatalabbak egy része gördülékenyebb ebben, a középkorúak-idősebbek, merevebbek, nehezebben változnak. De kivételek mindig vannak.

Mindegyik választ hasznosnak jelölöm. Kedvencem is ez a téma. 3-asnak arra szeretném felhívni a figyelmét, hogy biztonságos kötődési mintát a másik számára az tud nyújtani akinek van, aki beletartozik abba a szerintem reálisnak tűnő 30% arányba.

2022. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 Egyetértek azzal amiket írtál.

Szerintem a mai világban nagyon kevés olyan embert fogsz találni akinek nincs semmilyen lelki problémája. Van akinek gyerekkori, van akinek a szüleivel, van akinek munkahelyi gondjai vannak, és még nem is beszéltünk az egyéni bajokról pl. szorongók, pánikbetegek, szenvedélybetegek, evési zavarosok, fóbiások, mániások és még sorolhatnám napestig.

Szerencséje van annak aki talál egy tökéletes pszichével rendelkező társat (bár én ebben nem hiszek).

Szóval jobb esetben kénytelen az ember egy olyan társat választani akivel egyébként a párkapcsolat egyéb tényezőiben jól tud együttműködni (egyező jövőkép, jó szex, egymást jól kiegészítő személyiség stb.).

Ha jól működnek együtt és megfelelő a kommunikáció akkor még ha nincsenek is tökéletes lelki állapotban, de egymást segítve lehetnek jó kapcsolatban.

Az emberiség nagy része szerintem ilyen kapcsolatokban van benne.

Ha csak az a 30% lenne kapcsolatban, mert csak azok tudnak biztonságos kötődési mintát nyújtani, akkor megállna a világ! Persze most sarkítottam.

Amikor már akkora a kötődési probléma, hogy azt a párok nem tudják megoldani, akkor pszichológushoz kell fordulni.

#3 vagyok.

2022. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A legtobb ember nem tud, sokat kell dolgozni rajta mindenkepp.


Tudsz esetleg magyarul irodalmat ajanlani a temaban?

2022. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma részletesebben egy jó könyv a témában:

Karin Wagenaar: Hogyan legek boldog veled?

2022. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nehezen. Ha talál egy olyan valakit, akinek van türelme, kitartása, hogy úm. "kiolvadjon a jég", akkor szerencsés az illető, de akkor arra kell törekednie, hogy megtartsa a partnerét.

Én is ilyen dologban szenvedek...

2022. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még nem olvastam végig a válaszokat. Anno nagyon sokat olvastam a témában és nekem az rémlik, hogy az emberek több, mint 50 százaléka tud biztonságosan kötődni. Utána kell nézni ismét. Emlékszem, nagyon sokat gondolkoztam is ezen, mert sokalltam.
2022. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!