Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki mit reagálna nőként, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit reagálna nőként, ha a párja az alábbiakat mondaná: tudod, hogy imádom minden porcikád,de amikor engem kritizálsz, akkor bele szoktál nézni esténként a tükörbe, és elgondolkodsz azon, hogy rajtam kívül lenne más valaki aki megba...na?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre. Rólam annyit, hogy biztosan nem vagyok egy szépségkirálynő, de azért szerintem nem vagyok a legutolsó sem. Az tény, hogy van túlsúlyom bőven (kb. 30 kiló), de azért éppen el nem gurulok, és úgy gondolom, hogy nem vagyok igénytelen sem.

2021. máj. 27. 09:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

9 Mert ezt írtam, hogy az igaz szeretet tart csak össze egy kapcsolatot? Ezt te írtad, aztán lekicsinylő stílusban kioktatást címeztél nekem. Ezt nem igazán tudom mire vélni.

A nyitó kérdésben azt írja a kérdezó, hogy még a párja is azt mondta nincs baja vele, annak ellenére, hogy a kérdezőnek is van hibája. Erre írtam azt, hogy biztos tetszik neki, mivel ebben a #4 hozzászólásában már kételkedik a kérdező.

Attól, hogy az önbizalomhiányos emberek az önzbizalomhiányukból fakadóan úgy viselkednek, ami bomlasztólag hat a kapcsolatra, az még nem jelenti azt automatikusan, hogy egyáltalán nem tetszik a kérdező a párjának. Itt egyébként mindkét fél önbizalomhiánnyal küzd, ez az igazi probléma. Ezt kéne megoldaniuk, különben a jövőben is lesznek még köztük ebből fakadó viták és félreértések.

2021. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a beolvasás a párod részéről önvédelem volt. Próbált odaszúrni hogy fájjon, mert lehet azt hiszi, több van közted és a hentes közt. Igazából ő is önbizalomhiányos valahol. Ha ő szerinte máskor nem kéne fognod, de most odaszúrt ezzel, nekem ez inkább azt sugallja, hogy bántani akart és így érte el hogy fájjon is. Amúgy ha így fogalmazott, hogy ki b*szna így meg, nem is biztos, hogy csak a súlyt értette speciel alatta, de te mivel erre vagy "kényes" (ez zavar valószínűleg a legjobban magadon), ezért automatikusan erre asszociáltál.
2021. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja előző kommentemhez még annit, hogy engem az jobban zavarna, hogy bocsánatot se kért ezért az egészért.
2021. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
13. De, bocsánatot kért, érezte szerintem, hogy egy kicsit túl messzire ment, de én nem volnék képes rá, hogy ilyet mondjak a páromnak, akit szeretek (illetve nemcsak hogy nem mondanék ilyet, hanem én szeretem Őt, és ha valakit szeretünk, akkor lehet, hogy nem látjuk annyira a másik testi hibáit), és csak azért írtam ki ezt kérdésként, hogy vajon csak én reagáltam ezt túl, vagy ez mások szerint is kissé erős? Nálam a kimondott szónak súlya van.
2021. máj. 27. 11:22
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

#11 Ne haragudj, hogy lekicsinylő módon sikerült fogalmaznom, de még mindig károsnak tartom, ha azt mondjuk, hogy "ha veled van, biztos szeret". Nekem is volt mérgező kapcsolatom, én nagyon sokat küzdöttem a javulásért, és utólag visszanézve rá egyáltalán nem érte meg, ezért fogalmazok meg egy markánsabb véleményt a témában, de nem állt szándékomban megsérteni.


Igen, probléma az önbizalomhiány is mindkét fél részéről, ebben igazad van. Ettől függetlenül ha valakit szeretünk, nem mondjuk neki, hogy "más úgysem szexelne veled." Az előző kapcsolatom vége felé nálam is eljött az a pont, amikor már arra gondoltam, hogy más nő nem bírná elviselni a páromat, de akkor már csak hittem, hogy szeretem. Akkorra valójában már nagyon megkopott a szeretet, főként a sok betartatlan ígéret, csalódások miatt, és inkább már csak a megszokás volt, ami mellette tartott. Illetve én is nagyon féltem, hogy egyedül fogok meghalni, és többé nem lesz részem párkapcsolatban illetve szexben.


Azonban mindenki csak a saját problémáját tudja megoldani, mert - közhely, de - a motiváció mindig belülről fakad. Ha változunk is egy másik ember miatt, az sosem lesz tartós. Itt úgy látom, hogy a pasi nem arra törekedik, hogy fejlessze magát, önbizalmat szerezzen, hanem arra, hogy a barátnője önbizalmát is még jobban lehúzza.


Az is igazság, hogy a féltékenység is önbizalomhiányból fakad többnyire, ha a másik nem adott rá okot, de durvának tartom így is, hogy a henteses sztorin ennyire kiakadt a pasi. Én azért sejtek rosszat ilyenkor, mert általában ez csak a kezdet az ilyen diszfunkcionális kapcsolatokban - ezeket a dolgokat általában a hónapok, akár évek elteltével még durvább leuralás követi.


Egy példával zárnék: ha a szemébe azt mondja, hogy nincs baja vele, sajnos az sem feltétlenül igaz. Persze, hogy azt mondja, ha ő is úgy gondolja, hogy nem találna, vagy csak nagyon nehezen találna magának másik barátnőt. Szóval az én példám nem az alkattal, hanem a tanulmányokkal kapcsolatos. Mindketten jártunk egyetemre, ő rengeteget csúszik (nem 2-3 félévet, hanem sokkal többet), én lediplomáztam. A szemembe mindig mondta, hogy mennyire büszke rám, ügyes vagyok, stb.


Közben kiderült, hogy a hátam mögött olyanokat mondott másnak, hogy nekem azért sikerült előbb államvizsgáznom, mert én könnyebb szakra jártam, mint ő, és több családtag, barát figyelmezetett, hogy az exem (akkor még bőven a párom volt sajnos) irigynek tűnik. Úgy érzem, én nagyon türelmes voltam, egyébként neki is nagyon sokat segítettem, beadandókban, kiszámítandó példákban, de még hivatalos e-mailek megfogalmazásában is a tanárai felé. Éveken keresztül támogattam, és próbáltam megoldani a problémákat, de egyre csak rosszabb lett, és nem sikerült a kapcsolat megmentése. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha nekem nem jött össze, akkor másnak sem fog, de az a ritkábbik eset, amikor meg tudják oldani, és megteremtik a boldogságot maguknak. A rossz kapcsolat ráadásul rengeteg mentális problémához vezet, de akár testi bajok is származhatnak belőle. Az én exem konkrétan azt is ígérte, hogy pszichológushoz fordul (én korábban jártam terápiára), de valahogy sosem lépett a tettek mezejére.

2021. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólóval, sokan nem szeretetből vannak mások mellett.

Amúgy Kérdező nem reagáltad túl, ez azért tényleg durva volt és fájó. Ha sose volt ilyen, azt mondom oké, most az egyszer ha őszintén bocsánatot kért, spongyát rá, de ha a jövőben is előfordul ilyen, akkor gondolkodj el, akarod-e az ilyen embert, mert több van emögött.

2021. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
15-ös. Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt így leírtad. Rengeteg igazság van a "szavaidban". Pl. hogy csak egy-két dolgot említsek, Ő borzasztó féltékeny rám, ehhez képest neki voltak ügyei (messenger irkálgatások idegen nőknek, amiket én a saját szememmel láttam, fizikálisan "állítólag" nem csalt meg), mihez képest én soha nem tettem olyat a kapcsolatunk alatt, ami miatt furdalnia kéne a lelkiismeretemnek (persze nyilván Ő ezt nem hiszi el, és folyamatosan vádol). És ezt nem azért írom, hogy fényezzem magam, ez egy névtelen oldal, tehát simán bevallhatnám ha félrekacsintgattam volna, de soha nem voltam ilyen típus. Ezen kívül a betartatlan ígéretek és a csalódások nálunk is voltak, nem is kevés, meg még számtalan egyéb probléma. Volt olyan időszak, amikor olyan érzésem volt, hogy el akar szakítani tőlem mindenkit (mármint családtagokat). A lányomra mindenféle mondvacsinált ürüggyel haragudott, kb. 2 hónapig nem szólt hozzá (holott egy háztartásban lakunk, 19 éves), csak úgy tudtam rávenni, hogy befejezze ezt, hogy megmondtam neki, hogy ha nem rendezi a kapcsolatát a gyerekemmel, akkor köztünk is vége mindennek. Arról már ne is beszéljünk, hogy nekem nagyon erős a gyanúm arra, hogy szerintem e miatt a rengeteg stressz miatt, amit az elmúlt időkben átéltem (2,5 éve vagyunk együtt), diagnosztizáltak nálam sclerosis multiplexet. Világ életemben egy makk egészséges ember voltam, még a túlsúlyom ellenére is csak egy kis magas vérnyomásom volt, ami rendeződött a fogyásom után. Bocsi, nagyon hosszú lett, de jó volt kicsit kiírni magamból. Lenne még mit, de az egy egész regény lenne...
2021. máj. 27. 11:43
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Bármiről van is szó, nekem tök elfogadhatatlan ez a stílus. Főleg nem egy párkapcsolatban. Amikor részeg volt, alpári volt, de ezt meg józanul mondta, gondolom. Mindegy is, az sem kifogás. Erősen megkérdőjelezném, hogy van-e irányomban bármilyen szeretet részéről. Nem úgy tűnik.
2021. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Uhh 17-es ilyenek ismereteében viszont szerintem ezt a kapcsolatot ne erőltesd, totál leépíti az önbizalmad. Nagyon önbizalomhiányos a csávó, ha mellette még nőkkel is csetelget pluszba. Én a helyedben lelépnék.
2021. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok. Nincs mit, szívesen segítek.

Sajnos az én fantáziámban is szerepelt a kapcsolat alatt, hogy helyre tudjuk hozni, meg tudjuk javítani, de csalódnom kellett.


Itt is megvolt, hogy "amit szabad Jupiternek". Bár ő szerencsére hűséges volt (ami szükséges, de nem elégséges feltétele egy kapcsolat működésének), ő minden, számomra kényelmetlen dolgot is elvárt főként az ágyban. Ha én esetleg azt mondtam neki, hogy igyekezzen befejezni a tanulmányait, hogy többé ne kösse az egyetem, és teljes munkaidős állást vállalhasson a közös otthonunk megteremtésének érdekében, akkor megsértődött, hogy nekem CSAK elvárásaim vannak felé, ő bezzeg feltétlenül szeret. Ha véletlenül nemet mertem mondani a szexre (nem gyakran utasítottam vissza, szóval nem értettem a problémáját), akkor azzal jött, hogy én csak kihasználom őt érzelmileg, és ő a párom, nem csak egy barát, akivel elvagyok.


Igazából ezek a mérgező, bántalmazó kapcsolatok nagyon-nagyon tipikusak. Mintha ugyanarra a kaptafára épülne mind.

2021. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!