Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Manapság is olyan fontos, h a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság is olyan fontos, h a lány házias legyen, főzzön, takarítson?

Figyelt kérdés

Csak mert szerintem ma 10 lányból 6-8 8 ( persze ez a szám függ a neveltetéstől, hogy hol és hogyan él ... stb.) nem szokott, nem szeret (legalábbis nem naponta, inkább alkalmanként) és nem annyira tud főzni. Takarítani még kevésbé.

Ti mit tapasztaltok, szerintetek ez baj-e ?


2010. aug. 21. 12:02
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

ÉS 10 lányismerősömből 8 állítja, hogy nem tud főzni.

Pár hónapja csupán kíváncsiságból csináltam egy ilyen kis felmérést, ez jött ki.

2010. aug. 21. 13:15
 22/36 anonim válasza:

"Szóval én nem azt mondom, hogy ezeket a lányokat megeszi a kosz, hisz pedáns fiatal lányok .Hanem hogy vagy más csinálja meg, vagy ők, de csak módjával és akkor is olyan életet akarnak, hogy mással csináltathassák és mellette legyen jó munkahelyük, lássák a világot , stb"


Hát valószínűleg ezért járnak egyetemre...:)

Nem rosszindulatból írom, félre ne érts, de eszem ágában sincs úgy leélni az életemet, mint pl az én szüleim, egész életükben fizikai munkát végeztek/végeznek, a mai munkalehetőségekről/körülményekről meg szerintem nem kell írnom.

Szóval igen, ha tehetem én inkább tanulok, próbálok jobb állást találni, szép helyekre eljutni... és szerintem ezzel így vannak nagyon sokan akik egyetemre járnak!

Persze amit írtam az nem mindenkire vonatkozik, csak a saját nevemben tudok nyilatkozni :)


de ha már itt tartunk, nálunk apukám is besegít főzésbe, takarításba otthon, ha tudja, hogy anyu sokáig dolgozik, ehhez képest, nekem volt pár barátom, aki meglepődött mikor megkértem, hogy mosson már el egy tányért... :)

A jelenlegi páromnak is én tanítottam mindent, amit a konyhában, háztartásban illik tudni, egy olyan embernek akinek önmagát kell ellátnia.

Szóval mindennek két oldala van!


22 lány voltam megint

2010. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

utolsó:

Szerintem jól gondolkodsz, amúgy szüleim házában apukám nekem is takarít, öcsém pedig szeret főzni.


Tulajdonképpen szerintem a mai lányok mind ugyanezt szeretnék (jól élni, utazni, stb ) és van köztük, aki most szívesen ellátja magát és a pasiját, ha van, de szeretne később jómódban, kényelmesebben élni;és van aki már most is kevéssé aktív a háztartásban.

DE egy szerintem biztos: nem akar oylan életet, mint az anyukája generációja.


CSomó nyugati háziasszonynak teljsen természetes a bejárónő meg a mirelit kaja.


Szóval azért indítottam a topikot, mert szerintem ez már egy létező jelenség nálunk is és biztos, hogy a nők is és a férfiak helyzete is változni fog a következő évtizedekben.

2010. aug. 21. 13:33
 24/36 anonim ***** válasza:
Változik a világ. Igazad van abban, hogy egy lány tudjon fozni, de a házimunkát szerintem el kell osztani. Nem fogom úgy csinálni, mint az anyám, hogy apám fekudt a kanapén, unottan váltogatta a csatornákat, amíg anyám porszívózott, padlót síkált, nevelte a gyerekeket. Ha ugyanannyit dolgozom akkor nekem is jár egy kis pihenés. Laktam már egyedul is, szóval nem áll messze tolem a villanykorte becsavarása vagy egy szekrénysor osszeállítása. Igenis besegíthet a férfi is a háztartásban, ha nincs egyéb dolga.
2010. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%

Én tudok főzni, és megcsinálom naponta, hogyha kell, nincs ezzel baj. Nade álljon meg a menet, nem azért tanulok, hogy aztán házirabszolga legyen belőlem! Ha nekem valaha lesz élettársam vagy férjem, akkor a házimunkát igenis igazságosan fel fogjuk osztani. Mindketten dolgozni fogunk, így nekem ugyanannyi jogom van a pihenéshez, mint neki! Nálam otthon soha az életben nem lesz olyan, hogy a férfi hazajön, beletesped a fotelba és bámulja a tévét míg én kiszolgálom, az hétszentség!


Naponta takarítani? Minek? :O Jézus, akinek ilyen elvárása van, az csinálja magának. Én hetente kétszer hajlandó vagyok felsöpörni felmosni, hetente polcot törölni és fürdőt pucolni (vécé, mosdó satöbbi). Ez bőven elég higiénikus szerintem, ha az ember közben figyel a rendre (nem sáros cipővel mászkál be, nem köpködi szét a fogkrémet stb.).


Főzni a nő dolga, ezt aláírom. De hogyha mindkét fél dolgozik, akkor az ÖSSZES többi ház körüli teendőt fel kell osztani. A nő nem azért létezik, hogy kiszolgálja a férfit, nagy tévedés!


21/L

2010. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

21/L vagyok megint


Hozzátenném, hogy én is kollégista vagyok, és azóta önálló, hogy elköltöztem ide. Minden nap főztem az exemnek egy éven át, finom meleg ételeket és nem porokból. Viszont ő mosogatott. Szívesen segítettem neki a sajátom mellett az ő szobájukat is kitakarítani, tehát nem vagyok lusta, nem undorodom a melótól. De nagyon ódivatú elképzelésnek gondolom, hogy a nőknek kéne mindig mindent tisztán és rendben tartani.


A mostani barátom nekem is meglepődött, mikor először mondtam, hogy mosogasson el maga után rögtön azután, hogy használt valamit, meg takarítsa ki otthon legalább a saját szobáját. De gondolkozott rajta, és belátta, hogy igazam van, nem az anyukájára kéne sózni az összes munkát. Azóta mindenben segít, és tökre örül neki mindig, büszke magára. Ennek meg én örülök nagyon. :)


21/L

2010. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Á nem fontos, elég az ha havi egy-két millát megkeresel és akkor már nyugodtan lehet fogadni bejárónőt.
2010. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Én jól tudok főzni, szeretek is. A húgom is így van ezzel, meg a többi dologgal is, lehet, hogy neveltetés kérdése (1 évvel fiatalabb). Bár én vegetáriánus vagyok, de ha van barátom éppen, neki szívesen készítek húsos ételeket, hogy örömet szerezzek. Takarítani hetente szoktam a lakást, konyhát néha gyakrabban, a fürdőt is rendszeresen stb. Felmosás, porszívózás, söprés, rendrakás, kádsikálás stb. nem gond, igazából egész jó kis délutáni program zenehallgatással egybekötve :D legjobban mosni és vasalni szeretek, mosogatni viszont utálok, biztos, hogy mosogatógépem lesz egyszer...

Szeretek varrni is, szóval a ruhajavítás, nadrágfelvarrás sem gond:)

Szerintem fontos lenne egy nőnél manapság is, hogy ezekre képes legyen. Természetesen, ha 8 órában fogok dolgozni, és esetleg férjnél leszek, én mindenképp el fogom várni a munkamegosztást, mert az viszont nem fair, hogy a nő gyereket nevel, takarít, mos, főz, és dolgozik is mellette. Nyilván amíg gyesen van az anyuka, addig elvárható, de utána szerintem a férjnek is kötelessége lenne besegítenie, pl. amíg a nő főz, a férfi fel tud porszívózni, vagy felmosni... stb. Ez az én véleményem. Soha nem mennék hozzá olyan férfihoz, aki semmilyen házimunkát nem hajlandó elvégezni.

21/L

2010. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

utolsó : azért egy milla bisztos nem kell hozzá.

Én nem bíráltam és fogtam a pártját egyik oldalnak se, hanem azz állítom, hogy van egy ilyen tendencia és igen, mivel ennek van egyfajta anyagi vonzata, ez a jobban szituáltakra jóval gyakrabban lehet igaz.

2010. aug. 21. 13:51
 30/36 A kérdező kommentje:
bocs, utolsó előttinek ment.
2010. aug. 21. 13:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!