Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha nem tudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha nem tudnátok dűlőre jutni a születendő gyereketek nevében?

Figyelt kérdés
Boztosak voltunk benne, hogy fiunk lesz, meg is egyeztünk a nevében még mielőtt teherbe estem volna. Sokáig nem tudta az orvos megállapítani a gyerek nemét, végül kiderült lányunk lesz. Itt vagyok 7 hónapos várandósan és fogalmam sincs mi lesz a neve. A férjem mindenképp alliteráló nevet szeretne, a vezetékneve kezdőbetűje F. Nagyon tetszik neki a Franciska név, ez a favoritja, nekem meg egyáltalán nem tetszik. Átnéztünk számtalan netes utónévjegyzéket, egyikben sem találtunk olyan F betűs nevet, melyre mindketten rábóintanánk. Az én vezetéknevem M betűvel kezdődik, van olyan M betűs lánynév, mely mindkettőnknek nagyon tetszik, azt viszont nem akarja a férjem, hogy az én vezetéknevem kapja meg a gyerek, abban egyeztünk meg, hogy ez lesz a 3. neve. Első keresztneve (2.neve) azonban mindig nincs.

2021. ápr. 9. 08:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg ne adjatok két keresztnevet a gyereknek, mert kb minden ember, akinek két neve van, utálja az egyiket, és nem is használja, szal hót fölös. Szerintem amúgy az lenne a megoldás, ha a párod nem ragaszkodna az alliteráló nevekhez, és mindjárt lehetne pluszba több ezer név közül választani.
2021. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Én szeretem, hogy két nevem van. Viszont az alliteráló neveket tényleg hagyhatnátok, és akkor lehetne valami normálisat is választani.
2021. ápr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ebből biztosan nem fog engedni,de igazából nekem is jobban tetszenek az alliteráló nevek. Van egy név, ami megfelelme mindkettőnknek, abból viszont már van egy a családban, ugyanolyan mevet meg csak nm adhatunk már (vezeték+keresztnév is azonos lenne).
2021. ápr. 9. 08:30
 4/25 anonim ***** válasza:
19%
Eldönteném, ha már én hordtam ki a gyereket. Engem kérdeznek majd úgyis róla és mondom a nevét, amit akarok. Ennyi. A gyerekre kéne gondolni, nem a saját hülyeségeinket előre helyezni. A 2 név meg ostobaság, nekem is az van, teljesen felesleges és csak az őrületbe kerget amikor hivatalos dolgokat kell intézni.
2021. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Mivel közös a gyerek, ugyanannyi beleszóláss van midnkettőnknek a nevébe. Szeretnénk 2.nevet, ebben nincs vita köztünk.
2021. ápr. 9. 08:44
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

"Eldönteném, ha már én hordtam ki a gyereket. Engem kérdeznek majd úgyis róla és mondom a nevét, amit akarok. Ennyi."


Az igen. Mentsen meg az isten az ilyen nőktől.

2021. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
#6 nem kell gyerek :) utálom őket és nem is megyek a közelükbe. De a férfiak egy dgást tesznek hozzá többnyire és ennyi. Ez a tapasztalat, ezt látom csak.
2021. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Na legalább itt meg tudom kérdezni valakitől: mi a francnak 2 név? A másodikat soha nem fogja használni, azon kívül, hogy az érettségit is negyed órával a többiek után tudja megkezdeni, mire felírja a nevét.

Egyébként mit tudnak itt mondani az emberek? Hogy a Fanni szép név, legyen az?

Írjátok fel egy darab papírra mindketten, hogy mik azok a nevek amik szóbajöhetnek. Ha nincs egyezés a listátok között, akkor adjatok lejjebb. Ha akkor sincs, akkor nézzetek más betűset. Ha semmi nincs, akkor csak azt a nevet adjátok neki, ami a második neve lenne.

2021. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

7 Hát, szerintem meg egy nyomorék vagy és inkább ne adj tanácsokat másoknak ilyen véleménnyel. Férfiként én szeretnék gyereket, és nem azért szeretnék, hogy az asszonynak több dolga legyen.


Kérdező, Felícia, Fruzsina, Fanni?

(szvsz az alliteráló nevek nem mindig annyira jók. A lényeg hogy egyben jól hangozzon. )

2021. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Harmadik nevet csak akkor válasszatok ha az első megvan, a hangzás miatt. Mert ha nem illik az az első keresztnévhez akkor rosszul fog hangzani.


Milyen nevek jöhetnek szóba? Hosszabb, rövidebb?


Nekem nagyon tetszik az Anna, Karina, Laura, Dalma.


De ugye így látatlanban elég nehéz.


Szerintem kicsit pihentessétek a dolgot, majd hallotok valamit ami tetszik.

2021. ápr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!