Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel együtt élünk az ő lakásában, a rezsit ő fizeti, a kaját meg az ilyeneket én. Ő sokkal jobban keres, sokkal több mindent megenged magának, mint én. (számomra már néha érthetetlenül is szórja felesleges dolgokra a pénzt)Mikor a nyaralás szóba jött, megkérdezte tőlem, hogy ugye a felét kifizetem?...bevallom őszintén nem esett valami jól, mert végülis a menyasszonya vagyok, és valóban nem luxusútról lenne szó, sőt... és mert nekem az sokkal több áldozatot igényelne, mint neki...és nehogy azt higgyétek, hogy pénzéhes dög lennék, kínosan ügyelek rá, hogy mindent én veszek magamnak, és mindent én finanszírozzak, bár tényleg jóval kevesebbet engedek meg magamnak. Vagy ez rendjén van?
2010. júl. 28. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tessék ezt elmondani neki is. Biztosan megérti. Tetszik tudni a férfiak agya másképpen működik. Jobb még az esküvő előtt túl lenni ilyen kérdéseken.
2010. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez biztos nem normális. Ha a menyasszonya vagy és feltételezhető, hogy a felesége is leszel majd egyszer, akkor kicsit bornírt dolog külön kasszát vezetni.

Nem jó előjel.

2010. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kínos szituáció. Nem irigyellek, de valóban legjobb, ha megbeszéled vele. Biztos megérti majd és lehet még el is szégyenli magát..
2010. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ez egyeltalan nem normalis,ha egyutt vagytok akkor a penz is egyutt kell hogy legyen,be kell osztani,kulon penzen eltek?akkor minek a hazassag?tudomasom szerint azert van a hazassag hogy a nehezsegeket megosszuk a masik szemelyel es segitsuk egymast,ezt mond el neki is pontosan igy,ha nem erti meg akkor egy barom


F/22

2010. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem a két fizetés arányában kell finanszírozni a közös dolgokat..ha ő 2x annyit keres mint te, az a korrekt, ha 2x annyival száll be például a nyaralásba.


ha abszolút nem okozna neki gondot finanszírozni, mert annyival jobban áll, mint te, és meg se kottyan, akkor szerintem úgy illik, hogy ő fizesse. vagy nem mentek nyaralni, mert lehet, hogy neki az egész fizetésed rámenne, vagy a spórolt pénzed akár egy balatoni hétvégére, szóval ez nem igazságos.


más kiadásokban is így áll hozzá a dolgokhoz?

2010. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb ejtsétek meg ezt a beszélgetést. Tényleg, még esküvő előtt. Igen, akár kínos dolog is lehet, főleg eleinte, de mivel együtt tervezitek az életeteket, jobb lenne megbeszélni, hogy is álltok anyagilag. Kinek-milyen terhei vannak, és mit engedhet meg magának, és mit nem. Kényelmetlen, de ha külön kasszán vagytok, és maradtok is (nem ritka dolog), akkor ezt is tisztázni kell. Ha azonban közösbe megy minden, akkor azt megint meg kell bezélni, hogyan legyen. Esetleg, ha ő túl sokat költ pl. a botlban, akkor menj te vásárolni, ő pedig más dolgokat intéz helyette. Beszélgess vele mindenképp erről (mi is átestünk ezen, muszáj megbeszélni, egy házasságban már nem csak szerelem van, hanem anyagi dolgok is, az együttélés során ezek mindig újra és újra felmerülnek).
2010. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én épp ezért szakítottam 1hete a Párommal. Pont ez a szitu. Nagyon szeretem Őt, de ha nem gondolkodik el ezen, akkor viszont Ő nem biztos, hogy annyira szeret. Tanácstalan vagyok én is, de most legalább meggondolhatom, akarom-e folytatni. Beszéld meg vele, kérd meg, hogy ajánljon valami megoldást, amit ha akarsz elfogadsz, ha nem, most lépj még ki a kapcsiból. Ez a viselkedés nem fer és számodra nyugtalanító. :(
2010. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Fülünyúl ***** válasza:

Az a férfi aki ennyire ügyel az anyagi különélésre, valószínűleg már megjárta a múltban: keményen lehúzhatta anyagilag egy nő. Ezen ne akadj fenn, sok anyagias nő van (százalékarányban sajnos a többség), akik képesek csak a pénzért kapcsolatokba lépni és keményen lehúzni a pasit. Nem tíz meg százezrekkel, hanem milliókkal, tízmilliókkal is akár. Tudnék mesélni az ismerősi körömből érdekes történeteket, sajnos sokat.


Szóval fel a fejjel, ezt egy korábbi "elődödnek" köszönheted nála valószínűleg. Szokd meg vagy ne menj hozzá ha ez neked nem tetszik, mást nem tudok javasolni. Ha egyszer anyagilag padlóra tette korábban egy nő, többet ezen a hozzáállásán nem hiszem hogy tudsz változtatni. Ha meg változtatni akarnál, abból azt fogja érezni, hogy te is a pénzéhez akarsz csak férni, onnantól pedig elkezd nem szeretni. A helyedben ezeket átgondolnám.

2010. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Próbáltam megbeszélni vele a dolgot, és ő azt mondta rá, hogy ő nem tart el egy nőt sem.

A közös kassza kérdését felvetette már ő, de az az igazság, hogy nekem a saját pénzemből sokszor a szüleimet ki kell segítsem, nem azért mert lusta szüleim lennének, csak anyagi gondjaik vannak, anyukám beteg, apukám meg a normális munkahelyét elvesztette, és most minimálbéren kapott valahol állást. Szóval elég nehéz most, teljesen tönkrement bele, de nincs más lehetőség. Már már alapdolgokra nem jut nekik, és látom mi van náluk, hogy mennyire megy a pénzszórás, vagy hogy ő is, ha arról van szó mindig beülni valahova naponta többször, épp megvenni amit megkíván. Jó hozzám, de nagyon nehéz a helyzetem. Szóval a közös kassza kérdése, nem tudnék annyi mindent beletenni, és nem akarnám sem a szüleimet sem magamat alázni vele. Ha meg marad, akkor nem tudnám elszórni felesleges dolgokra, ha tudom, hogy otthon mi van. Értitek?

2010. júl. 28. 10:18
 10/13 Fülünyúl ***** válasza:
Akkor a közös kassza kérdését végülis te vetetted el, legalábbis írásodból ez derül ki számomra. Innentől viszont számomra kezd kusza lenni a kép, hogy most akkor ki kivel van.
2010. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!