Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy éves távollétet kibír egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy éves távollétet kibír egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a barátom 20. Egyetemista, és kapott egy éves ösztöndíjat, Ameikába egy egyetemre. Nagy álma volt, nagyon örül neki. Augusztus végén indul.

Egy éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, nekem első kapcsolatom, minden szép és jó, komolyabb veszekedésünk nem is volt, rengeteg időt töltöttünk együtt, nem csak a párom ő, de a legjobb barátom is.

Most viszont itt lesz ez az egy év... tudom, hogy ha tényleg szeretjük és kötődünk egymáshoz, akkor át kéne vészelnünk ezt az évet, és úgy érzem (és ő is ezt mondta), hogy rendszeres internetes kapcsolat mellett egy év múlva is ugyanígy tudnám szeretni és folytathatnánk, de látom az akadályokat is. 1 év azért sok idő, főleg a mi korunkban, mikor rengeteg változás éri az embert. Ő megismerkedik egy csomó új emberrel, belekerül egy teljesen más kultúrába, több ismerőstől hallottam, hogy hazatérés után más szemmel nézték a világot...

Mint mondtam, augusztus végén utazik el, és karácsonyig nem jön haza (drága mulatság az utazgatás), karácsonykor várhatóan pár napot itthon tudna lenni, aztán vissza, egészen a szemeszter végéig. Ha belegondolok ebbe, már most sírhatnékom van, van hogy el is sírom magam, rettenetesen fog hiányozni.

Jó lenne olyanoktól is választ olvasni, akik voltak hasonló helyzetben. Véget ért a kapcsolat, vagy folytatódott utána? Nem hidegültetek el egymástól?


2010. júl. 20. 09:55
 1/8 Vivianaaa válasza:

Sztem 1 év az nagyon hosszú idő,eléggé el fogok hidegülni egymástól, azért az internetes kapcsolat az mégsem ugyanolyan...

De azért sok sikert kívánok nektek!!!

2010. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

9 Kapcsolat után én könnyen kijelentem hogy ha igazán szeretek valakit és 1 éve együtt vagyunk - akkor kitudnám várni ezt az 1 évet. Nagyon nehéz lenne - de ha lefoglalod magad - eltereled a gondolataidat akkor ki lehet bírni. De ha egy halvány gondolat is van a fejetekben hogy valamilyen okból ennek vége lehet akkor eleve halálra van ítélve a kapcsolat. Nagyon hinnetek kell a kapcsolatotok erejében hogy kibírjátok ezt az 1 évet.


Legjobbakat kívánom!


22F

2010. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Sajnálom,hogy elkeserítelek,de 1év ilyen távol egymástól hosszú idő.testileg,érzelmileg távol egymástól.

távkapcsolatba nem igazán menne.Elöbb utóbb talál ő is hölgyeményt és te is férfit...:(

de ha újra itthon lesz fellángolhat még a kapcsolat! menj vele...:)

2010. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Az én (volt) párom is Amerikába jár Egyetemre. Télen ismerkedtünk meg aztán vissza ment a suliba és csak május közepén jött vissza. Mi kibírtuk. Más okok miatt lett vége. Szóval szerintem nem akadály a távolság mi is interneten tartottuk a kapcsolatot msn webkamera. Kibírható de amikor már csak pár hét volt hátra na az nagyon nehéz volt.

Szerintem ha szereted és ő is így van vele.

Akkor vágj bele! Nem lesz könnyű! De kibírható.

Remélem tudtam segíteni.

Sok szerencsét!

2010. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 év? Kizárt dolog, hogy nem csal meg.

Nagyon hosszú idő. Én a helyedben nem várnék rá.

Mikor majd visszajön 1 év múlva lenéz mindenkit te meg már nem leszel elég jó neki.

2010. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Különben nem is teljesen 1 évig lesz távol: aug végén utazik ki, majd jövő június végén jön haza végleg (a nyári szemeszter addig tart nemzetközileg mindenhol). szóval ha úgy veszed, csak 10 hónap. szerintem ha nagyon erős a kötődés, ki lehet bírni. én azt csinálnám a helyedben, hogy elkezdenék már most valamilyen suli mellett is végezhető munka után nézni és annak az árából még ősszel meglátogatni, aztán ha futja még tavasszal is. 10 hónap nagyon gyorsan eltelik. mi 10 hónapja vagyunk amúgy együtt a barátommal és mintha csak tegnap lett volna, hogy összejöttünk...

drukkolok!!

2010. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, bátorításokat.

Valamelyikőtök írta, hogy biztos nem bírja ki és megcsal... hááát én bízok benne, tudom hogy innen többezer km-re bármi történhet, de ha nem bíznék a barátomban, miért lennék vele együtt... Bizalom nélkül nem működik...


Amúgy azóta beszéltem egyik ismerősömmel, náluk is ez volt a helyzet, 14 hónapig. Ők úgy váltak el egymástól, hogy nem fogadtak hűséget, nagyon szerették egymást, de azt mondták, hogy ők nem akarnak féltékenykedni, nem akarják korlátozni a másikat semmiben, úgyse tudják ellenőrizni, nyissanak új kapcsolatok felé, ha úgy érzik, akkor csajozzanak/pasizzanak be, és majd a 14 hónap után úgyis kiderül, hogy állnak.

Hát, a csaj egy fiúval sem állt le a 14 hónap alatt itthon, a fiú egy buliban összegabalyodott egy lánnyal, egész éjjel smároltak (de szex nem volt), utána is találkoztak párszor (szex akkor sem volt), de a fiú végig az itthoni barátnőjére gondolt és ezért megmondta a csajnak, hogy ne folytassák. Meg amúgy is, ha becsajozott volna Amerikában, úgyis haza kellett volna jönnie... Itthon bevallotta ezt a lánynak, aki elfogadta, mert hát megbeszélték, hogy szabadok arra a 14 hónapra. Mindketten szerették még egymást, átbeszélték a dolgot és összejöttek megint, ez volt 2 éve és még együtt vannak.


Nem tudom, értem én a jó oldalát az ilyen "megegyezésnek", de engem akkor is zavarna a tudat, hogy a pasim szabadon leállhat minden nővel ott a távolban, és biztos azon járna az agyam, hogy éppen kivel ....

2010. júl. 20. 11:41
 8/8 StephanieXx ***** válasza:

Nekem fél év nem jött össze sajnos:S


Sok sikert kívánok Nektek!

2010. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!