Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 7 hónapos kismama vagyok. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 hónapos kismama vagyok. Mit tennétek ti a helyemben?

Figyelt kérdés
A párom messze dolgozik így külön élünk és csak hetente vagy két hetente jön haza. Kis babát várunk. Egyre több gond van a kapcsolatunkban, minden azzal kezdődött hogy ő itt hagyott engem terhesen csak azért mert ő nem akar faluban élni ezért el ment egy városba dolgozni ahol eddig is élt. Nem törődik velünk, velem sem és a babával sem, csak azzal törődik hogy neki jó legyen és kényelemben legyen. Aztán volt egyszer hogy ki jelentette hogy ő megy az édesapjával nyaralni, én pedig mondtam hogy ne menjen mert a pénzt amit a nyaralásra költ az a babára kellene hogy költsük mert még nagyon sok dolgot kell vennünk a babának amire szüksége van, de őt nem érdekelte az hogy én mit mondok akkor is el ment. Úgy tettem mintha semmi nem történt volna, mert nem akartam gondot, nem akartam idegeskedni ezen, féltem attól hogy baja lenne a babának az idegeskedéstöl. Aztán tegnap egész nap nem írt nem hívott és ez eddig még nem fordult elő, egyből arra gondoltam hogy biztos alkoholt ivott újra az apjával és ezért nem keres (pedig nagyon jól tudja hogy gyűlölöm ha alkoholt iszik) azóta nem válaszolok az üzenetére és nem veszem fel ha hív. Jól teszem ezt? Nagyon remélem hogy a baba születése után megváltozik.
2019. szept. 8. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szakíts vele, ez nem normális kapcsolat.
2019. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem csináltam volna vele gyereket. De az ilyeneknek hiába mondja bárki. Mássz ki belőle egyedül.
2019. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mióta ismeritek egymást?


Mióta tudod, hogy vannak alkohol problémái?


Hogyan tervezitek az életeteket, miután megszületett a baba? Akkor is hetente, kéthetente fog hazamenni?


Mind a ketten akartátok ezt a kisbabát, és úgy gondoltátok, hogy megérett rá a kapcsolatotok és alkalmasak a körülményeitek?

2019. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért akartunk gyereket mert régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. De most az utóbbi hónapokban megváltozott valamiért, lehet hogy fél attól hogy nem jó apa lesz, vagy nem tudom.
2019. szept. 8. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg az egész még sokkal korábban kezdődött...

Ő is akarta a gyereket? Ő is lelkes volt, mikor kiderült, hogy apa lesz? Azért vállaltatok gyereket, mert jó volt a kapcsolat, vagy azért, mert úgy éreztétek, egy gyerek nagyobb boldogságot okozna vagy esetleg kezd üres lenni az életetek gyerek nélkül?


Nagyon nem mindegy. Sok szülőt láttam már azért gyereket szülni, mert úgy értelmezték a kapcsolatuk problémáit, mint valami "itt az ideje családot alapítani, mert ketten már nem olyan izgalmas/jó/érzelmekkel teli". Egyébként ilyen érzés nem is létezik egy jól működő kapcsolatban... Mindegy.



Őszintén szólva a szememben ordít rólad is, hogy a gyerekkel akartad vagy most legalábbis akarod manipulálni a kapcsolatotokat valódi megoldások helyett. Ebből a szempontból ne csodálkozz, ha a gyerek nem fog ezen segíteni (sőt) és mellé áldozata is lesz a hülyeségnek.


Fogalmam sincs mit csinálj. Gondolkozz el inkább azon, hogy eddig mit miért csináltál/csináltatok. Szerintem ez az ember nem akar gyereket, csak rád hagyta.

2019. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Ő nem a párod. Nem akar megállapodni, ezt egyértelműen elmondta. Te kellesz neki, de család nem. Te meg akarsz állapodni vele, de ő nem akarja. Amikor megszületik a baba, nem törvényszerű, hogy beleszeret. Te egy édes csöppséget fogsz látni, ő élethosszig tartó kötöttséget. Ha szerencséd van, vállalja papíron az apaságot, kaphatsz gyerektartást és rövid ideig látogat is, de amint te először számon kéred, hogy veletek töltött csendes este helyett miért bulizik máshol, ő le fog lépni. Ilyen hozzáállással nem a gyerekorvosi váróban fog ülni veled, hanem a városba megy inkább.
2019. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Ezt imádom. Összebújok a rosszfiúval, mert ettől nedves a bugyim, aztán majd a gyerek után biztos megváltozik.

Nem! Nem változik meg. Esetleg csak rosszabb lesz, mert gyerekkel akarod magadhoz láncolni. Ha addig csak iszogatott, utána masszív alkoholista lesz, főleg ha károgsz, hogy gyűlölöd, ha iszik. Akkor nem kell hancúrozni vele, ha tudod, hogy milyen! Ha meg mégis ő kell, akkor fogadd el olyannak, amilyen. Ja, azt már nem. Aztán szétmentek még a gyerek születése előtt.

Így kell csonka családot létrehozni.

Én az egészben csak a még meg sem született gyereket sajnálom, ő nem tehet semmiről.

2019. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én felkészülnék arra, hogy egyedül megyek szülni, egyedül veszem meg a babacuccokat és egyedül is fogom felnevelni. Jön ha akar, megy, ha akar, nekem már csak a baba körül forogna a világ. Így nem lehet rá alapozni és számítani, nem idegeskednék többé rajta, egyszerűen külső tényezőként kezelném.
2019. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,de itt a szakitás az egyetlen megoldás.Meg kellett volna gondolni a gyerekvállalást.
2019. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni, simán megkockáztatom, hogy csak rosszabb lesz a helyzet. Kezdj el azon gondolkozni, hogy hogyan tudod egyedül ellátni, eltartani magatokat.
2019. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!