Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a páromtól nem kapok megerősítéseket, mert nem vagyok az esete, azt pótolhatja, hogy az életem más részein jelölök ki célokat?

Figyelt kérdés

Sportokban és alkotói tevékenységben. Több mindenben jó akarok lenni, megmutatni a tehetségem és a kitartásom, kompenzálni azt, hogy nőként (külsőben) nem vagyok az esete. Lehet így kielégítőbb a kapcsolatunk? Vagy mindig ugyanolyan fájó lesz, és semmi sem pótolhatja? Ő megbánhatja idővel, hogy engem választott?

Komolyan el kell a megküzdési stratégiákon gondolkoznom, beleélni magam a jövőnkbe, mert hamarosan dönteni kell, hogy elköteleződünk-e egymás mellett.


2019. aug. 28. 08:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 éve együtt vagytok, és így érzitek, akkor inkább engedjétek el egymást.

Én sem voltam párom ideálja a kapcsolat elején, de 3 és fél év után már szinte rajong értem. Emiatt már jobban is tetszem neki, mint a régi vágyálmai. Pont nem rég bizonytalanodtam el picit egyébként ebben, így egy bizonyos dolgot a külsőmben megváltoztattam úgy, hogy a régi ízlésének megfeleljen. Szóvá is tette, hogy ezt miért csináltam, neki már nem tetszik így, hanem úgy, ahogy eredetileg csinálni szoktam. Nevettem egyet, és örültem a megerősítésnek.

Nálatok, ahogy olvastam, ez nem fejlődik sehova. Nem lesztek boldogok. Neked folyamatos bizonyítási kényszered lesz, ő meg TALÁN el tud majd fogadni, de akkor sem boldog lesz.

Ja, és a kreatív tevékenység, meg sport ugyan jó dolog, (mindkettőt űzöm, az előbbit már lassan saját vállalkozás-másodállásként-, az utóbbit pedig verseny szinten,) de a kapcsolatodat nem fogják megmenteni. Te magad boldog lehetsz, és talán egy kicsit magabiztosabb, ami számít, de inkább csak akkor, ha ezt a görcsöt el tudod engedni, ami benned van.

2019. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Minek pazaroltal mar 3 evet is erre a szarra? Ha halhatatlan vagy meg az örök fiatalsag titka is nalad, akkor oke, tan megertem, de ha ezek nincsenek meg akkor minek pazarolsz ennyi idot olyasmire ami sosem fog mukodni? Nem szegyen azt mondani, hogy "hat ez egy szar, inkabb felreallok", mert az idodet senki nem adja vissza. Meg kell tanulnod tisztelni magadat es akkor eszedbe se jutna ilyen vackokra fecserelni az idodet, mert ertekesnek tartanad. Ahogyan magadat is. Egyelore ez nincs azonban igy, es amig ilyen kitartoan alazod es bunteted magadat tudatosan, nem is lesz.

"beleélni magam a jövőnkbe, mert hamarosan dönteni kell, hogy elköteleződünk-e egymás mellett." - 3 eves kapcsolat utan ezek a sorok olyan abszurdak kivulrol mint a helyzet maga amibe belekenyszeritened magadat direkt.

2019. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon felszínes, és továbbra sem gyakorolja rendesen az érzelmeit feléd, ennek lőttek.

Ennek kéne az utolsónak lennie, ami számít.

Csak a személyiség számít. Neki ez még túl pici, ha összeköti a külsődet a komoly dolgokkal. Nekem 1 párom volt életemben aki az esetem volt, és mindbe nagyon erősen szerelmes voltam.

2019. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Voltam/vagyok hasonló helyzetben. Szerintem levelezhetnénk privátban. Most nincs időm többet írni, de sokat tudnék mesélni.

Én nem tudtam kilépni és volt sok szép és sok kevésbé szép időszakunk. Ha akkor kilépek, ma nem lenne gyerekem, mert senki olyat nem ismertem meg azóta, akihez vonzódni tudtam volna. Szóval annak ellenére, hogy ha tehettem volna, sokkal jobb lett volna kilépnem a kapcsolatból, annak ellenére nálam jó lépés volt benne maradni. Totál egyedül lennék idős koromra. Sajnos ez azért van, mert nagyon introvertált vagyok és nem mozdulok ki sehova. Így aztán nem nagyon kötök új ismertségeket. Egy extrovertált, kimozdulós embernek az egyetlen tanácsom viszont az lenne, hogy menekülj! Lesz még valaki, aki tökéletesnek fog látni minden hibád ellenére is és nem azon lesz, hogy porig alázza az önbizalmadat!

2019. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Mi ketten is nagyon introvertáltak vagyunk, bár ő megtanulta eljátszani az ellenkezőjét, ha kell; nyugodtan továbbléphetett volna, könnyen tudna ismerkedni és népszerű is (lenne) a nők körében. Nem tartottam és tartom vissza. Még azt is felajánlottam nem egyszer, hogy keresse tovább akár mellettem azt, aki kívül-belül megfelel, de legalább így tudom, hogy ezt a kis időd kell kiélvezni és megbecsülni. De nem élt vele.
2019. aug. 28. 13:52
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te egy kicsit önbizalomhiányos?
2019. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Neked komolyan orvosi/terápiás segítségre lenne szükséged. Te utálod, lenézed magadat, semmire sem becsülöd és megalázod saját magadat, mert annyira nincs semmi méltóságod vagy önbizalmad. Ki lehet ebből lépni segítséggel, de ahhoz előbb fel kéne ismerned a problémát, amit itt külső szemmel leírta ma neked jó páran.
2019. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ő egyébként végig racionálisan gondolkozott rólunk, úgy mérlegelt. Nekem minden logika ellenére hiányzik, hogy nem érez szerelmet - mert én igen"

Nem ijesztgetni akarlak, nehogy azt hidd, de ez így nincs rendben. Veled van, hiszen mindent megteszel érte, próbálsz olyan lenni, amilyet ő szeretne. Nem szerelmes ugyan, de veled van, mert kedves vagy, rajongsz érte és alkalmazkodsz hozzá. Miért dobna el egy ilyen kapcsolatot? Eldöntötte, hogy ez neki megfelel. Csak ilyenkor szokott az történni, hogy jön egy lány, aki vagy megfelel az ideáljának, vagy nem, de akibe szerelmes lesz és akkor mindegy, hogy te mennyire vagy odaadó, kedves, szuper, mindegy, hogy mennyit fejlődtél, nem fog számítani. Alábecsülöd az érzelmeket.

Szép dolog, ha jobb akarsz lenni a párod kedvéért, de ne elégedj meg az egyoldalú kapcsolattal.

2019. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Tudom sajnos, hogy a személyiségem könnyebben kiszolgáltatottá tesz, mint az normális. Túl mélyen gyökeredzik, és túl nagy hegyen kéne magam addig lerágni. Ráadásul újabb gátakat húztam fel azzal is, hogy inkább próbáltam a jó oldalát nézni, mert egy kicsi ennek is van. Pl. sosem veszekszem, a leghúsbavágóbb dolgok miatt sem. Vagy az, hogy igen rugalmas és alkalmazkodó vagyok (ha nem mondjuk az egészségünket vagy megélhetésünket kockáztató elvárásról van szó). Sok jónak megítélt tulajdonságom fakad többé-kevésbé belőle - alázatosabbság, empátia, elfogadás, békére-megoldásra törekvés ahelyett, hogy kinek is van igaza, és kié legyen az utolsó szó. Higgadtan persze kifejtem, ha valami bajom van, de igyekszem úgy, hogy a másikat ne bántsam meg vele. Csak tudja, és értse.

Sok-sok következményes pozitív dolog származott még a fóbiámból, az önbizalomhiányomból. Pl. a fizetésemből nagy arányban erdősítésre, méhlegelőre és madárélőhelyekre költök, mert a nyüzsgéssel, "must have"-et sugalló fogyasztással szemben ez az én meghitt, üdítő közegem, és 5 év alatt annyi örömet és sikert hoztak az ötleteim, kísérleteim arra, hogyan legyen a semmiből itt nagy élet, hogy meghatódok, amikor kint körbejárok. :) Hiába része ez a gondolkodásmód az értékrendemnek, nem tudtam volna megcsinálni, ha nem láncol az otthonomba ilyen mértékben az emberek között szorongó természetem.

Szerintem ez vonz annyira a segítségnyújtás felé is. Így érzelmileg rengeteget kapok, amiket másképp nem érek el. Vagy, hogy a kollégáim szeretnek áskálódás helyett, hiszen nagyon figyelek, hogy a nők ne riválist, a férfiak pedig semmi megbélyegzendőt ne lássanak bennem. De az is, hogy kiégés nélkül végzem a munkám...

Mártír-típus azért nem vagyok az önutálat ellenére sem, mert más a motivációm, a tetteimért várt jutalom - nem a figyelemfelhívás; és elégedettséget sem okoz, ha egy jót önfényezve önsajnáltathatok.


Tudtok arra valódi példát, amikor szakember ekkora útra képes volt elindítani az ilyen sérült személyiséget, és az végre kitörhetett saját maga rabságából? Őszintén megpróbálnám, ha nem kéne éveken át vagyonokat hagyni pszichológusok garmadájánál, hogy kiderüljön rá a válasz.


Hálásan köszönöm az összes választ és kritikát; különösen, hogy vettétek a fáradtságot ilyen összeszedetten és érzékletesen kifejteni.

2019. aug. 28. 23:23
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én tuti nem lennék olyannal, akinek nem tetszem. Minek? Majd jön valaki, aki bejön neki külsőleg is és ott lesz a vége.
2019. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!