Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogy lehet megbocsájtani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megbocsájtani a megcsalást?

Figyelt kérdés

Miért bocsájtjátok meg? Ha már mással volt a párotok, nem egyértelmū, hogy ti már nem vagytok elég jók neki?

Én nagyon ellenzem, és mindig meglepōdök, amikor itt olvasom, hogy mennyien megbocsájtják a félrelépést. Érdekelne, hogy miért, mert nem csak a saját szemszögembōl szeretem látni a világot..:-)

Köszönöm a válaszokat elōre is!!


2018. máj. 10. 15:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

nem tudod értelmezni helyesen az érzelmi megcsalás fogalmát.


az NEM érzelmi megcsalás, ha beszélgetsz egy ellenkező neművel, DE ha ezeket a beszélgetéseket a párod előtt titokban tartod, és romantius utalások tartalmak is vannak benne, és ha az, akivel beszélsz, nem közömbös számodra, bejön, akkor az érzelmi megcsaalás.


komolyan és minden sértés nélkül mondom, olvassatok sokat, nem először futok bele abba, hogy egyesek mennyire tájékozatlanok.

ha beszéltek nyelveket, akkor angolul, németül, akármilyen nyelven is olvassatok sokat, és minőségi tartalmakat.

2018. máj. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A múltkor meg pont arról akartak itt vagy 5-en meggyōzni, hogy de bizony ez èrzelmi megcsalàs volt... na mindegy. Nem olvastam nagyon utàna, Nekem ez mindegy, nekem tiszta a lelkiismeretem, csak azt akartam ezzel mondani, hogy szerintem az èrzelmi megcsalàs azèrt “jobb”, vagy “elviselhetōbb”, mint a testi, mert az èrzelminèl akàrhogy is èrzett a pàrod, valami visszatartotta attòl, hogy hozzàèrjen a harmadikhoz. A testinèl meg valószínū, hogy lelkileg is kötōdik a harmadikhoz, vagy ha nem is, egy egyszerū kanossàgnàl “elfelejti”, hogy van pàrja, ès lefekszik màssal. Az èrzelminèl meg mèg akkor sem kèpes megcsalni a pàrjàt, ha lelkileg kötōdik a harmadikhoz.
2018. máj. 11. 08:59
 23/30 anonim ***** válasza:

#15-ös: Megkérdezhetem, hogy melyik nemhez tartozol?


Korábban én is ugyanígy gondoltam, amíg nem a saját feleségem lépett félre. Az első gondolatom nekem is az azonnali válás volt. Aztán kicsit jobban átgondoltam a helyzetet, és felülemelkedtem a sértett önérzetemen, mert szeretném ha a gyerekem családban nőne fel, szeretnék nap mint nap vele lenni. A feleségem simán otthagynám, de a gyerekem soha.

2018. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Ez meg a màsik, #23, mint írtam nekem is van egy 2 éves lànyom. Amikor volt ez az “èrzelmi megcsalàsom” (vagy nem volt az, ki tudja..), akkor azèrt IS nem csaltam meg, mert úgy èreztem, hogy nem csak a pàromat csalnàl meg, hanem a gyerekem csalàdjàt is. Úgyhogy ilyen helyzetben szerintem mèg sokkal rosszabb a megcsalàs.èn, mint anya így làtom.
2018. máj. 11. 11:43
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
23-as, nő vagyok. És tudom mire gondolsz. Nálam maradnának a gyerekek, emiatt sokkal jobb helyzetben vagyok. Egy napot sem bírnék ki nélkülük, te is így vagy ezzel. Csak zárójelben jegyezném meg, hogy nem móka és kacagás egyedül maradni a gyerekekkel. Nem anyagi szempontból. Az esetek jó részében a gyerek nem érti, hogy mi van, sajnalja az apját, mert neki el kellett mennie, anyuka pedig hiaba tesz meg mindent, egy ideig ő lesz a rossz a gyerekek szemében.
2018. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

25-ös: Egyetértek, nem móka és kacagás egyedül maradni gyerek(ek)kel. A gyereknevelés családban is kimerítő tud lenni, nem hogy egyedül.


Ezért se szabadna egyik szülőnek se felelőtlenül átadnia magát az érzelmeknek és máshol keresni a boldogságot, ha valami nincs teljesen rendben otthon. Ha valami hiányzik otthon, akkor meg kell beszélni, meg kell próbálni közösen megoldást találni, ha hosszú ideig nem sikerül, akkor szakember segítségét kérni. Rengeteg pár szalad bele ugyanazokba a tipikus hibákba, ami miatt megromlanak a kapcsolatok. Ezeket könnyen el lehetne kerülni, ha még idejében észreveszik, hogy rossz irányba mennek. Arról nem is beszélve, hogy az iskolákban is tanítani kellene önismeretet, párkapcsolati kommunikációs, konfliktuskezelési technikákat.


De ha annyira meg is romlik egy kapcsolat, hogy nem lehet helyrehozni, akkor sem megoldás a megcsalás és a vele járó hazudozás, mert az csak tovább ront a helyzeten, sokkal több sebet és fájdalmat okoz minden érintett félnek. Akkor inkább el kell válni békében, akármennyire is nehéz ezt a döntést meghozni. Aztán utána mindenki tiszta lappal, kevesebb lelki sérüléssel indulhat az új életében. Persze a gyerek miatt mindig is nehéz lesz, de jóval könnyebb, mintha egy megcsalás miatt nagyon elmérgesedik a helyzet.

2018. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%
1000+1 oka lehet a megcsalásnak és töbségében nem a szeretet hiánya, hanem a komunikáció és a másik fél felénk mutatott szeretetének meg nem értése. Sok esetben van az, hogy amikor kiderűl és a megcsalt fél is jobban átgondolja, valójában rájön arra , hogy ő is hibázott. Ez nem az orba szájba csaló tirpákokra vonatkozik.
2018. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj ezzel az "ő is hibázott" dologgal, hogy ez sem mentség a másiknak a megcsalásra. Attól még, hogy egyik, vagy mindkét fél hibázik egy kapcsolatban, még a szeretetnek, de legalább a tiszteletnek nem szabadna háttérbe szorulnia egyetlen kósza numera miatt sem. (ha pedig beszeretett az egyik fél másba, akkor vallja be a párjának.

Hogy értsétek: SEMMI nem lehet elfogadható OK a megcsalásra, mert ilyen nem létezik, csak kifogások vannak. Mert ha a kapcsolatban gond van, arra egy másik ember nemi szerve körül nem fogja senki megtalálni a megoldást. Ha nem lehet helyrehozni a dolgokat akkor békében el kell válni. Onnantól pedig mindenki ahhoz megy akihez akar, de tud tükörbe nézni, megmarad a gerince, megmarad az embersége, hogy egy megcsalással nem alázza porig azt a személyt aki évekig kitartott mellette és még szereti is. Ez a tiszteletadás és a gerinc. Ez az ami hiányzik azokból akik megcsalják a párjukat. Akár éreznek is némi lelkiismeretfurdalást, akár nem.

2018. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
76%
Az utólagos megbánás pedig túl kevés, és túl későn.
2018. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
#28 nagyon egyetèrtek
2018. máj. 11. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!