Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogy lehet megbocsájtani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megbocsájtani egy megcsalást? Van egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

Barátnőm megcsalt, 4 év után egy közeli ismerősömmel.

Én nem akarok neki megbocsájtani, és nem is fogok, viszont érdekelne mások hogy tudnak egy ilyet elviselni?

Mert én kizárt dolog, hogy ilyet meg tudnék bocsájtani.


Az nem kizáró ok, hogy részeg volt, vagy elbizonytalanodott a kapcsolatban, tiniknél lehet elmegy, de felnőtteknél ez azért elég szánalmas kifogás nem?

Mondjuk nálam nem ez volt a szitu.

Számomra a megcsalás a lehető legaljasabb legundorítóbb dolog, amit egy kapcsolatban a felek elkövethetnek egymással szemben.

Már lezártam a dolgot, mindenhonnan letöröltem/letiltottam, hívásblokkolás stb, szóval elérni sehol nem tud már, annak ellenére hogy próbálkozott hátha vissza fogadom.

Amit valahol megértek, mert egy buta csóró hülye gyerekkel szűrte össze a levet, aki 31 évesen a szüleivel lakik, és 1 éve nem dolgozik, én meg azért elég jó egzisztenciával rendelkeztem, így érthető hogy nem a legjobb választás volt a részéről a kiszemeltje :)



2015. dec. 20. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
A megcsalást én sem találom jó megoldásnak .
2015. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez sem mindig fekete és fehér. Természetesen nem egy jó megoldás és ha nem tudod megbocsátani, akkor a szíved joga. Ettől függetlenül biztosan oka volt..inkább ezen gondolkozz, hogy a következő kapcsolatban ne kövesd el azt a hibát, ami őt ehhez vezette. (És most nem mondod, hogy csak a te hibád, de neked is közöd volt ehhez, mert mindig két emberen áll a dolog.)
2015. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet jobban jártatok mindketten a leírás alapján. neked kell egy golddiger, ő meg megy a dolga után.
2015. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2 ha már csaltak meg, mi volt a baj veled, szerinted ami kiváltotta ?
2015. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Aki megcsalja a párját halott ember számomra.
2015. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Elhanyagoltam őt, kihűlt a kapcsolatunk. Mint írtam, nem a legjobb megoldás, szakíthatott volna. Végül a kapcsolat végén félrelépett, 1 hónappal később szakítottunk.


Az oka viszont megvolt.


#2

2015. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szenvedsz a hiányától? Ha még most is szereted csak a sértett büszkeség és a másoknak való megfelelés miatt szakitottál akkor rosszul tetted. Ha nem igy van akkor jól tetted.
2015. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mielőtt félre értenétek, az egzisztenciám abból áll, hogy van saját kis takaros lakásom, és saját külön életem.

Nem akartam ezzel felvágni, csak mondjuk a gyerek akivel megcsalt, egy nincstelen tróger.

Nem féltékenykedésből mondom én ezt...isten mentsen, de aki 31 évesen a még mindig az anyján élősködik, nem dolgozik csak a szociális segély az egyetlen bevétele, az bizony egy életképtelen ember.

Ezt csak azért írtam le a kérdésemben, hogy tisztában legyetek a körülményekkel.

Az ok amiért lefeküdt ezzel az emberrel, a szokásos részeg voltam és nem gondolkoztam szöveg volt.

Igazából nem is érdekelt a többi, mert az már csak hab a tortán.

Ezt két hónap után mondta el, mert állítólag "nyomasztotta".

Ami persze kamu (kicsit nyomoztam még aznap, és sok dologra fény derült ami miatt ilyen "hirtelen" a lelkiismerete közbeszólt), egyszerűen csak félt hogy a csávó bemártja nálam, aztán azt hitte ha ezt így karácsony előtt beadagolja nekem akkor majd megbocsájtok.

Mert állítása szerint megbocsájtható lenne ez a félre lépése.

Szerintem meg egyáltalán nem megbocsájtható.

Meg én már kb egy nap alatt le is zártam magamban az egészet, sokkal könnyebb volt így, hogy utólag derült ki, mert így legalább jól megundorodtam tőle, és ez sokat segített.

Tehát azért kérdeztem, hogy mások megbocsájtanának e egy ilyen megcsalást, mert ugye nekem elvileg "meg kéne"...a barátnői szerint is akik fészen irkálták dumákat.

Azt már csak azért írtam le, hogy már csak azért is próbálta vissza sírni magát, mert Így most költözhetett vissza az anyjához, akit tudom hogy utál.

Meg mégiscsak külön életünk volt, normális kapcsolatban voltunk, csak hát a kisasszonynak bizsergett a pöcke, és nem bírta magát türtőztetni.

Egyébként láttam az arcán a kétségbe esést, a félelmet, mikor rájött mekkora undorító dolgot csinált és ezzel örökre elintézte a sorsát nálam.

Én már túltettem magam rajta, a gyűlölet amit éreztem iránta már átment szánalomba, szóval már nem izgat az egész sztori.


Viszont még mindig az érdekelne, hogy akik megbocsájtanak egy ilyet, azok hogy képesek ezen túltenni magukat?

Mert én soha nem tudnék ilyet megbocsájtani.

2015. dec. 20. 22:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy hogyan tud valaki megbocsájtani egy ilyet tettet. A legrosszabb és legbosszantóbb az egészben az, hogy azt állítja szerinte megbocsájtható! Ez annyira fel tud cseszni...a másik amit még bírok az a "jó lenne ha elgondolkodnál azon, hogy miért tettem" na ettől a falra mászok! Akik meg azt mondják, hogy tényleg megbocsájtható (a facebookon) gondolom a barátai. Gratulálok ahhoz ,hogy így túl tudtál lépni. Találsz majd valaki normálisat előbb utóbb (gondolom).
2015. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shamash ***** válasza:

Azt gondolom, hogy két felnőtt embernek meg kellene tudnia beszélni egymással a problémákat. Ha a problémák megnevezése után sem fordul jobbra a kapcsolat, akkor "közös megegyezéssel" el lehet válni egymástól. Egy kapcsolatnak ugyanis a bizalmon kell alapulnia, és a megbeszélés a bizalom jele.

De aki erre nem képes, és sunyi módon megcsalja a másikat, az előttem nem ember. Megbocsáthatatlan bűn.

2015. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!