Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogy lehet megbocsájtani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megbocsájtani a megcsalást?

Figyelt kérdés

Miért bocsájtjátok meg? Ha már mással volt a párotok, nem egyértelmū, hogy ti már nem vagytok elég jók neki?

Én nagyon ellenzem, és mindig meglepōdök, amikor itt olvasom, hogy mennyien megbocsájtják a félrelépést. Érdekelne, hogy miért, mert nem csak a saját szemszögembōl szeretem látni a világot..:-)

Köszönöm a válaszokat elōre is!!


2018. máj. 10. 15:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem itt nem érdemes magyarázni, meg érvelni, h miért igen és miért nem. Minden ember más és jobb ha beletörődsz, h míg te ezt nem nyelnéd le, addig van aki igen. Vagy csak megpróbálja megoldani a problémát.
2018. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Persze, ezt èrtem, és senkit nem akarok rábeszélni olyanokra, hogy hagyja el a párját, ha az megcsalta, csak ez nekem olyan szinten rávilágítana arra, hogt nem szeret a párom, hogy nem tudom elképzelni, hogy más mi miatt hiszi el a hūtlen párjának, hogy a megcsalás ellenére szereti?
2018. máj. 10. 15:12
 3/30 anonim ***** válasza:
16%
Bocs de ha szeretem a fagyit, és megkóstolom a sütit is, akkor megcsaltam a fagyit? Attól még szeretem, csak megkóstoltam mást is! Arra akarok kilyukadni, hogy egyáltalán nem biztos hogy nem szeret, csak azért mert megcsalt. Nem tudod különválasztani az érzelmet a testiségtől, de ez szerintem nem baj. Ilyen vagy.
2018. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
1. vagyok. Természetesen vannak a megcsalásnak "fokozatai", de hiába, h mi brutálisnak gondoljuk az egyes szinteket, valaki képes ezt elnézni. Tulajdonképpen mindegyiknek amolyan oka van szerintem, amiben mindkét fél hibás a pároknál. Még a megcsalt fél is, mivel valami nem működik, nem oldódik meg, amit a megcsaló igényel. Nehéz dió ez a kérdés...
2018. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
45%
#3: A megcsalás érzésének alapja a féltékenység, ami szoros összefüggésben van az önzéssel, kizárólagos birtoklással. Egyetértek abban, hogy nehéz dió!
2018. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek màs szinten vannak az igényei, szóval ez egy enyèni dolog. Szàmomra sehogy. Ott van vége részemről amint tudomàst szerzek a dologról. Akàr 1 éjszakàs kalandról, akàr viszonyról van szó. Nem tudnàm megbocsàtani és nem is akarnàm. ( Volt vőlegényem megcsalt, el is hagytam azonnal)

Nem akarnék olyan pasival lenni, aki nem szeret, nem tisztel, megalàz. Ennél többre , szàmomra értékesebb emberrel való kapcsolatra van igényem.:)

2018. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek van olyan nagy túltengõ önérzete. Biztos sok oka lehet, de ez elég gyakori. Meg van a klasszikus “annyira szeretem, hogy bármit elnézek neki”. Meg van, aki úgy érzi, hogy nehezen talál társat magának, mégis társfüggõ, így hát ragaszkodik. Olyas esetekben is elég érthetõ, amikor már valami érdek köti össze a két félt, házasság, közös otthon, sõt közös gyerek esetén nagyon meggondolják, hogy kinek adják ki az útják. Természetesen ez hajadon, nem-megházasodott emberek esetén ez könnyebb (van egy olyan érzésem, hogy a kérdezõ személyében is egy ilyen példát vélek feltételezni), tehát különbség van megcsalás és megcsalás között. Házasságon kívül, lenge fiatalkoromban bármelyik kapcsolatból könnyen kitudok szakadni, házas életben ez talán nem ilyen egyszerū.

Meg gyakran mondogatják, hogy a házasság már nem a szerelemrõl szól, hanem más érzések veszik át a helyét, tehát egy házas embernek biztos más a lelki világa, mint neked, romantikus léleknek:)

Az sem mindegy, hogy puszta sz.exrõl van szó, vagy szerelmi kapcsolatról. Pl. Nem régiben hallottam olyan storyt, amelyben egy nõ azt nyílatkozta azt sokáig megtudta bocsájtani, hogy a férje testi kapcsolatot folytatott valakivel, DE azt nem, hogy egy idõután beleszeretett egy másik nõbe.


Az is egy elég nyomós érv lehet, hogy az ember figyelembe vesz más szempontokat is a kapcsolatban. Pl. létezhetnek olyan összetett esetek, ahol más szempontokból értékesnek ítélem a párom, mert pl. folyamatosan törõdik velem, sok mindent nyújtott, tehát nem fogok egybõl ráförmedni “te aljas, sz@rházi hazug csaló” jelzõkkel, csak mert egyszer félrelépett, valamilyen kifogásolható helyzetben. Azt viszont 100% biztosan nem tūrném, ha a megcsalás mellett még rosszul is bánna velem, tehát több szempont van, ami szakításhoz vezet.

2018. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#7 van egy két éves lányom a páromtól, nem vagyok fiatal hajadon.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. máj. 10. 16:32
 9/30 anonim ***** válasza:
86%
Tartással és önbecsüléssel rendelkező embereknek sehogy. Tartás nélküli emberek meg úgyis mindent elnéznek.
2018. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, hogy lehet megbocsátani.

Az érdekelne, aki megbocsát, tesz különbséget az egy éjszakás alkalmi kapcsolat, vagy egy hosszú, évekig tartó viszony között ugyanazzal a nővel?

Vagy aki megbocsát, az mindenképp megbocsát?

2018. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!