Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogy lehet megbocsájtani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megbocsájtani a megcsalást?

Figyelt kérdés

Miért bocsájtjátok meg? Ha már mással volt a párotok, nem egyértelmū, hogy ti már nem vagytok elég jók neki?

Én nagyon ellenzem, és mindig meglepōdök, amikor itt olvasom, hogy mennyien megbocsájtják a félrelépést. Érdekelne, hogy miért, mert nem csak a saját szemszögembōl szeretem látni a világot..:-)

Köszönöm a válaszokat elōre is!!


2018. máj. 10. 15:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%

"Arra akarok kilyukadni, hogy egyáltalán nem biztos hogy nem szeret, csak azért mert megcsalt."


ezt a szánalmas mondatot nehogy nebyelje bárki is, tipikus énvédő mechanizmusok, aki tanult szociálpszichológiát, az átlátja.


kérdező, teljesen jogos a kérdésed, ezt én sem értem.


soha nem lennék annyira ostoba, hogy elhiggyem, szeret engem, ha más után sóhajtozik vagy megdugja.


szerintem ez azon is múlik, milyen az önbecsülése, énképe, ha elhiszi magáról, hogy értéktelen, vagy nem kapna jobb párt, akkor benyeli, hogy megcsalható.


számít a társadalmi klíma is, Magyarországon olyan mély egyenlőtlenségek vannak férfi és nő között a házimunka egyoldalú terhelésétől a fizetetett bérek közötti különbségekig (gender gap), hogy a magyar nők sok olyat is eltűrnek, amit egy francia, német, svéd nőtársuk már rég nem.

2018. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
44%
jav: ezt a szánalmas mondatot nehogy BENYELJE...
2018. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem az is érdekelne, hogy azt hogyan bocsájtjátok meg, ha nem feküdtek le egymással, nem is csókolóztak, vagyis nem volt testi kapcsolat, de lelkileg, érzelmileg meg nagyon közel kerültek egymáshoz?


Ha a párotok beleszeretett vagy majdhogynem beleszeretett a másikba?

2018. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#13 az èrzelmi megcsalàs sem “könnyū”, így már elvileg én is csaltam meg a párom.. akaratlanul közel kerültem egy másik fiúhoz, amikor èpp nagyon nehèz idōszakunk volt, ès èpp azzal büntetett a párom, hogy hatalmas falakat èpített maga körè, ès teljesen kizàrt engem.

Viszont hiàba voltam közel a màsik fiùhoz, nem vitt rà a lèlek mèg akkor sem, amikor nagyon rosszban voltam a baràtommal, vele meg nagyon jóban, hogy megcsaljam. Egyszerūen nem tudtam, mert nem tudtam volna tükörbe se nèzni, ès nem is èlveztem volna. viszont a lelki támogatàs, amit a màsik fiùtòl kaptam, hàt az kellett ahhoz, hogy èp èsszel kibîrjam azt az idōszakot..

2018. máj. 10. 22:04
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

Házasságban, 3 gyerekkel, lakáshitellel is egyből elválnék, ha megcsalna a párom. Akar csak csók volt.

Pont azért, mert nekünk már van múltunk, fél szavakból is megértjük egymást, beszélgetünk a kapcsolatunkról folyamatosan, kinek mi nem tetszik, mit változtassunk. Adok magamra, igyekszem mindig jókedvű lenni, hajtok azért, hogy működjön a kapcsolat. Ha ennek ellenére friss hús kell neki, akkor menjen, nem vagyok elég neki. Nem lenne ezzel semmi baj, változhatnak az érzelmei, elfogadnám, de együttélni így már nem tudnék.

2018. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerūen nem tudtam, mert nem tudtam volna tükörbe se nèzni, ès nem is èlveztem volna. viszont a lelki támogatàs, amit a màsik fiùtòl kaptam, hàt az kellett ahhoz, hogy èp èsszel kibîrjam azt az idōszakot.."


szerintem kihasználtad a másik embert.

elvettél belőle valamit, amire éppen szükséged volt, az idejét, az energiáját, a személyiségéből valamit.


és ki tudja, ő talán kezdett többet érezni irántad, tehát az érzelmeivel visszaéltél szerintem.


és ez már megcsalás volt, érzelmi.


nem tudom, miért mondod, hogy nem tudtál volna tükörbe nézni, ha megcsalod a párod, hiszen ezzel már megcsaltad.

az érzelmi megcsalás semmivel sem elfogadhatóbb, mint ha basztok.

2018. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#16 szerintem nem tudod egyàltalàn a szituàciót, nem tudom, mibōl követkeZtetted ezt ki.

Tudta vègig, hogy baràtom van, ès szeretem, tudta mi törtènik kettōnk között. Ō ajànlott segítsèget, ō akart velem foglalkozni, elōtte baràtok voltunk sokàig. Nem akart egyedül hagyni. Àllandòan tisztàztuk, hogy mi van, tudta, hogy szeretem a baràtom, ès szenvedek miatta.

Nem mellesleg ō is hasonló cipōben jàrt, csak ō akkor szakított a baràtnōjèvel, ùgyhogy neki is kellett a törōdès. Azèrt szakadt meg a kapcsolatunk, mert neki lett baràtnōje közben, ès azòta is tart neki. Alkalmakkor felköszöntjük egymàst, de ennyi. Nem volt a lelki szemetesem. Köszi az ítèlkezèst anèlkül, hogy tudtàl volna errōl akàrmit is.

Amùgy nem gondolom ùgy, hogy megcsaltam èrzelmileg, mert akkor abban az idōben mindennek nevezhetō volt a viszonyunk, csak kapcsolatnak nem. Ahogy ō akkor bànt velem (kizàrt teljesen az èletèbōl, elhidegült tōlem), hàt nem sok nō tartott volna ki mellette hónapokig, ameddig èszhez tèr.

2018. máj. 10. 22:24
 18/30 anonim ***** válasza:

Amùgy nem gondolom ùgy, hogy megcsaltam èrzelmileg, mert akkor abban az idōben mindennek nevezhetō volt a viszonyunk, csak kapcsolatnak nem.


de kapcsolat volt, csak xszar.

ez az érzelmi megcsalást nem közömbösíti.

akkor nem lett volna kapcs., ha szakítotok.

2018. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyetértek a 18-assal. Attól hogy szar volt, addig még kapcsolat ameddig nincs kimondva, hogy vége. Egyébként pl szàmomra az érzelmi megcsalàs is olyan dolog, amiért azonnal elválnék. Mert ha màsba szeretett bele, akkor engem màr nemszeret, tehàt felesleges együtt lenni. Bennem onnantól màr megtörne valami...az ami eddig köztünk volt. Olyan érzelmi , .bizalmi kapocs ami ha elveszik, màr nem hozható vissza.
2018. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Nem voltam szerelmes belè, hisz akkor otthagytam volna a sz.r kapcsolatomat, ès futottam volna hozzà. Viszont ahogy olvasgattam az èrzelmi megcsalàsròl (nem sokat), ùgy èrtelmeztem, hogy akkor is beszèlhetünk èrzelmi megcsalàsròl, hogyha a bizalmas dolgaidat nem a pàrodnak mondod el, hanem màsnak, sōt minden örömödet ès bànatodat vele osztod meg.

Mivel akkor a pàrommal nem tudtam az elhidegülèse ès a hatalmas falai miatt - pedig nagyon szerettem volna, nekem akkor is ō volt a minden - ezèrt màsnak mondtam el, annak, akit èrdekelt ès törōdött velem.

Nem körōdtem jobban a màsikhoz, de miutàn a pàrom többször is a szemembe röhögve mondott olyanokat, amiktōl x darabra tört a szívem, jò volt, hogy volt valaki, akinek elsírhattam, ès megnyugtatott, ès ùgy beszèlt velem, hogy tudjam, hogy èrek is valamit.

Nagyon jò baràtom volt eddig is, akkor is ès ezutàn is az lesz, de most “szüneteltetjük”, mindketten boldogok vagyunk a kapcsolatunkban, viszont tudom èn is, ès tudja ō is, hogyha màs nincs, mi mindig itt leszünk lelki tàmasznak egymàsnak.

Èn ezt csak nagyon jò baràtsàgnak gondolom, de valaki szerint èrzelmi megcsalàs. de ha az azonos nembōl lenne ilyen baràtom, akkor igaz baràtnak neveznèk a legtöbben, akit sose engedjek el, mert nagyon ritka..

2018. máj. 11. 01:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!