Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Volt már részed érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már részed érzelmi megcsalásban (no sex! ), akár úgy, hogy a párod csalt téged, vagy te voltál a harmadik, vagy te voltál a megcsaló fél? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

2018. máj. 8. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Mi a f'szom az az érzelmi megcsalás.
2018. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Google legyen a barátod, téged minősít, ha nem tudod mit jelent.
2018. máj. 8. 19:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy az volt-e!?

Tetszett egy személy és egyre jobban eljátszottam a gondolattal,hogy milyen lenne vele. Akkoriban voltak kisebb gondok a párommal kettőnk közt. Sokat beszélgettünk,interneten keresztül is. Ment a csipkelődés.Konkrét szerelmi vagy szexuális említés nem történt egyszer sem. Inkább a tekintet és érintés (vállra tett kézre gondolok például,köszönésnél arcrapuszinál) volt olyan amiben érezhető volt. Nem voltam belé szerelmes,csak érdekelt. Aztán egy teljesen más emberi dolog miatt nagyot csalódtam benne.

Sem az említett személy,sem a párom nem tudja,hogy akkor kicsit elgondolkodtam. Nekem konkrétan arra volt jó,hogy rájöjjrk, hogy igenis a párom az akire szükségem van,őt szeretem. Ez már évekkel ezelőtt volt és semmit nem érzek amikor a másikra gondolok vagy összefutok vele valahol.

2018. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%

Elvileg volt, de szerintem ilyen nem letezik, hogy erzelmi megcsalas.

Rossz volt a kapcsolatom egy idoben a parommal, es egy masik csavoval talalkoztam, akivel nagyon jokat beszelgettunk, es soha semmi nem volt koztunk, csak ket alkalommal bucsuzasnal egy oleles. De egyebkent puszi se, meg semmi. A parom nem tudott a talalkozasokrol.

Az a tapasztalatom, hogy lelkiismeretfurdalasom van, hogyha ilyenekrol olvasok, hogy erzelmi megcsalas... egyebkent nincs, mert nem csaltam meg, kitartottam mellette akkor is, amikor nekunk sz.r volt a kapcsolatunk, massal meg jo is lehetett volna, de nem lett.

Egyebkent az ember nem monogam. Nagyon elitelem a megcsalast, es soha nem tennem, de nem tagadhato le, hogy az ember nem monogam, nem fog elete vegeig egy embert szeretni joban es rosszban.

Viszont allatok sem vagyunk, tudunk uralkodni magunkon, es ezert itelem el a megcsalast.

2018. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, akárcsak az első válaszoló, ne égesd már magad.

azért mert nem hallottál az érzelmi megcsalásról, még egy létező, kutatott jelenség, a te tájékozatlanságodat mutatja, hogy lövésed sincs róla.

Idemásolom:


"Dr. Gail Saltz New York-i pszichiáter pontokba szedte a hét figyelmeztető jelet, amelynek megléte arra utalhat, hogy érzelmileg megcsalja a párját (vagy éppen ő csalja meg önt!).


Nagyon sok érzelmi energiát fektet egy kapcsolatba egy harmadik személlyel. "Olyan dolgokat is megoszt az illetővel, amelyekről saját párjának nem beszél. Mesél neki reményeiről, álmairól, minden olyasmiről, aminek valójában inkább a párkapcsolatát kellene erősítenie" - magyarázza dr. Saltz.

Kiöltözik a harmadik személy kedvéért.

Arra törekszik, hogy minél több időt tudjon az illető társaságában tölteni, az együtt eltöltött idő pedig egyre fontosabbá válik a számára.

Bűnösnek érzi magát, ha partnere együtt látja a harmadik személlyel. Olyan dolgokat tesz meg és mond ki, amelyeket partnere előtt soha nem tett vagy mondott.

Megosztja a harmadik személlyel a házasságában/párkapcsolatában felmerülő gondokat. Akár az intimeket is.

Párja előtt titkolja, hogy pontosan mennyi időt tölt a másik személlyel. Nem beszél a vele folytatott telefonbeszélgetésekről, csetelésekről és e-mailekről sem.

Érzelmileg függeni kezd a harmadik személyhez fűződő kapcsolattól."


Amikor hűtlenségről beszélünk, elsősorban mindenki arra gondol, hogy egy pár adott tagja félrelép egy külső személlyel. Pedig a megcsalás tud ettől több is lenni. Egy jól működő párkapcsolatban a felek barátok is, ami azért fontos, mert ezáltal jól érzik magukat egymás társaságában, és meg tudnak nyílni egymás felé. De mi van akkor, ha mindez a bensőséges kapcsolat egy külső személlyel kerül kialakításra?

Az érzelmi megcsalást két szempontból is vizsgálhatjuk, hiszen kétféle módon tekintenek rá. Az első csoport szerint, ha két ellentétes nemű ember mély barátságot ápol egymással, az már mondható érzelmi megcsalásnak, akkor is, ha nincs köztük szexuális kapcsolat. Miért? Mert a hűtlen fél a harmadik felé mélyebb érzelmeket táplál, és érzelmileg többet ad magából, mint párjának. Ilyenkor joggal érezheti a partner, hogy bár hű hozzá kedvese, mégsem teljes embert kap személyében. A másik csoport szerint, ez egyáltalán nem nevezhető hűtlenségnek, hiszen nem történik fizikai érintkezés. A barátok pedig épp ezért vannak, hogy támaszt nyújtsanak a nehéz időkben, megértsenek minket. Hogy ki, minek tekinti, azt döntse el maga.


Jöjjön most pár dolog, amire érdemes odafigyelni egy kapcsolatban. A Business Insider összeállítása az érzelmi megcsalásról:


Más ajtókon kopogtat: A hűtlen fél inkább új embert keres, hogy megbeszélje vele gondjait, mintsem a partnere páncélját nyitogatná. Ez többnyire a rossz kommunikáció miatt van. Ha egy fél csak a saját problémáira koncentrál, csak azokat próbálja megoldani, és nem törődik a párjával, az többnyire erre az útra téved. Az elhanyagolt fél megpróbálja megoldani a dolgait vagy beletörődik, hogy az ő problémája egyáltalán nem fontos, és inkább keres valakit, akivel könnyebben zöld ágra vergődik.


Eltitkolt barát, ismerős: Akihez vonzódik a hűtlen fél, keresi a társaságát, felhívja, üzenetet küld neki. Persze, ha rákérdez a partner, akkor azonnal tagad, tiltakozik, hogy senki, nem fontos. Ha nem lenne fontos, miért lóg állandóan a telefonján?


Nem adja önmagát: A szakértő szerint a legegyszerűbb kérdést kell feltenni: ha a partnered mellett állsz, azt teszed, azt mondod, amit valójában érzel, gondolsz? Ha a válasz igen, akkor nincs probléma. Ha a válasz nem, akkor ideje elkezdeni megkeresni a probléma forrását. Ha sokkal nyitottabb a hűtlen fél idegenekkel, vagy akár egy ellenkező nemű jó baráttal is, azt a partnere úgy is észre fogja venni.


Az idő mindig árulkodó lehet: Ha a partnerünk a velünk töltött idő alatt folyamatosan az óráját nézegeti, csekkolgatja a telefonját, üzeneteket pötyög, az már magában ad némi okot a kétkedésre. Hogy miért? Mert ha valaki más kerül képbe, a hűtlen fél ábrándozni fog róla, várja a hívását, az üzenetét. És ez csak fokozódni fog.


Összehasonlítás: A hűtlen fél szájából csak olyan mondatok jönnek ki, hogy miért nem tudsz ilyen meg olyan lenni. Bezzeg a Sanyi felesége, az mindig, mindent jól csinál. Ez már magában is szörnyű lelki traumákat okoz, legfőképp az önértékelést rombolja.


Csak barátok vagyunk: A hűtlen fél, mivel otthon nem érzi, hogy szeretetet, törődést vagy elfogadást kapna, keres valakit, akitől ezt megkapja. Ha közelebb kerül valakihez de még benne van a kapcsolatban, sokszor képes azt a közhelyet puffogtatni, hogy "csak barátok vagyunk", "csak egy munkatársam". És különben is mit érdekli a partnert, hogy ő mit csinál a szabad idejében?"

2018. máj. 8. 19:41
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem egetem magam, mert tudom, hogy letezik ilyen. De akkor ennyi erovel minden hosszabb kapcsolatban elofordul. Ilyen a valo elet, ha nem csak egymassal alltok szoba. En ezt nem nevezem tragedianak es nem erzem magam miatta sz.r embernek, hogy erzelmileg mast is kozel engedtem magamhoz, amikor a paromtol nem kaptam semmi mast, csak hideget. Viszont a bugyi rajtam maradt, a nyelvem a szamban, nem tudom ennel hogy lehettem volna korrektebb. Akkor, ha en is folyton ostromolom a hulyesegemmel, es szakitottunk volna? Akkor hol lenne a kitartas egy kapcsolatban, hogyha az elso 2-3 nehez honapnal feladjuk? Vagy fordultam volna be magmba, ne beszeltem volna senkivel? Hallgattam volna allandoan a negativumot, es lettem volna depresszios? Koszi, nem. Ebredj mar fel. Te ne egesd magad, hogy azt hiszed, hogy egy felnott kapcsolat csak rozsaszin felho es szivarvany.
2018. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Miért adsz a számba olyan gondolatokat, melyek nem a sajátjaim?

Én soha nem gondoltam, hogy a párkapcs. rózsaszín felhőkön való súlytalan lebegés útban a mennyország felé.

Feltettem egy kérdést, ennyi.

A kérdésemből, amennyiben rendelkezel az értő szövegértelmezés alapkészségével, leszűrhető, hogy nem az idealizmus vezet, és a próbára tett kapcsolatok érdekelnek, ahol az egyik fél, aki kapcsolatban él (vegetál), beleszeretett vagy majdnem egy másik emberbe, de szex nem történt.

Ezt nevezzük érzelmi megcsalásnak, még egyszer.

2018. máj. 8. 19:58
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Na, olyanban volt reszem. Beleszerettem masba egy nehez idoszakunkban. De nem ertem hozza. O sem hozzam. Letisztaztam vele, hogy nem fogom megcsalni a parom. Tudta, hogy szenvedek, amiert rossz a parommal a kapcsolatom. A tamaszom volt. Nelkule lehet megbolondultam volna. Nagyon korrekt ember volt mindig, tamogatott, soha nem nyomult. Halas vagyok neki. Akkoriban o volt a legfontosabb ember az eletemben, aki segitett nekem erzelmileg mindenben. Viszont nyilvan a paromat szerettem jobban, mert nem hagytam ott erte, megvartam, ameddig megjavul a kapcsolatunk, es boldog vagyok vele azota is. Viszont azt a lelki tamogatas sosem fogom elfelejteni, amit tole kaptam!

Utana lelkiismeretfurdalasom volt, ugy ereztem, hogy kihasznaltam ot. Pedig tudta, hogy nem fogok szakitani a parommal, es o valoszinuleg szeretett, de akkor is vegtleen mennyisegu lelki tamogatast adott. Sajnaltam ot, de hala istennek nem sokkal kesobb o is talalkozott egy novel, es boldogok egyutt. A mi kapcsolatunk megszakadt, de igy keleltt lennie. Mi nem tudnank baratok lenni. De ha ramirna, es olyan cipoben lenne, mint en voltam, szamithatna ram ugyanugy, mint en szamithattam ra.


Remelem segithettem, ha van meg kerdesed, irj nyugodtan, es valaszolok tovabbra is. Figyelni fogom ezt a kerdest.

2018. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

azt hiszem igen, bár kicsit bonyolult volt.


én voltam a 3.nő. a férfi házas, boldogtalan.

rengeteget beszélgettünk, de ő vívódott közben nagyon, mert nem akarta kibeszélni a feleségét, de ugye ahhoz, hogy értsem miről van szó, kellett, hogy róla is essen szó. ettől lelkiismeret furdalása volt, szóval érdekes volt az egész.

nagyon vonzódtunk egymáshoz, talán meg is csalta volna a feleségét, nem tudom, végül egyszer volt egy csók köztünk (tehát lehet ez már nem csak érzelmi megcsalás??!??), ment a kóstolgatás oda vissza, de több nem lett belőle.

a végén inkább átment szexuális jellegbe, telefonon csak!!, aztán elmaradt ez, azóta is beszélünk, de álltalnos dolgokról legtöbbször, azért néha még megy a csipkelődés.

sajnálom, hogy nem lett belőle több, eszméletlenül kívántam őt.

2018. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van ilyen, tapasztaltam is. En voltam a harmadik fel. Csók sem volt soha, összesen kèt ölelès. Ugy lett vège, hogy meguntam. Èn egyedülalló voltam, megkèrdeztem mit akar ebből kihozni. Mert en olyan lelki tarsat akarok, aki velem van kapcsolatban. Ez az engem hasznal lelki szemetesnek, majd vigan hazamegy mashoz nekem mar keves. Közölte, hogy ő semmit nem akar tőlem, ez igy neki nagyon jó. Megkèrtem, hogy többet ne keressen, ès ha keresett is nem reagaltam.
2018. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!