Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Sokan miért vagytok a megcsalá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért vagytok a megcsalás mellett? Vagy miért nem? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Esetek nagy részében elítélem, viszont most próbálok nagyon megértő lenni. Kort és nemet is írjatok kérlek.
2022. máj. 24. 14:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%

Én nem gondolom, hogy ezen lenne mit megérteni.

Van egy rémesen egyszerű képlet. Jól érzed magad a kapcsolatodban? Boldog vagy? Szeretitek egymást? Ha igen, akkor mi a fenéért vágyna az ember másra? Ha pedig másra vágyik, akkor abban a kapcsolatban valami nagyon nincs rendben. De ebben az esetben meg vagy arra kellene törekedni, hogy rendbe hozd azt a kapcsolatot, vagy azt, hogy lezárd rendesen. Utána már lehet mással együtt lenni nyugodtan.

A legnagyobb probléma a megcsalásban, hogy gerinctelen dolog, a legaljasabb megalázni valakit úgy, hogy ő maga nem is tud róla, és talán továbbra is megbízik benned. Kevés dolog van ennél lejjebb.

Igen, olyan is lehet, hogy valakinek egyszerűen túlmutatnak a szexuális igényei egy személyen. Én mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy akit szívből szeretek, az nekem ne legyen elég, de elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák. De ez sem indok a megcsalásra. Akkor fel kell vetni a nyitott kapcsolat lehetőségét. Aztán vagy belemegy a másik fél, vagy akkor tisztességesen le kell zárni a kapcsolatot. Viszonylag sokan vannak, akiknek nincs ellenükre a kapcsolaton belüli szexuiális szabadság. Csak meg kell találni a megfelelő társat.

F 39

2022. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
65%
Erzelmi gyilkossagnak tartom. A gyilkosokat a legtobb orszagban a jogrend eliteli. A megcsalast azert nem buntetik a nyugeti kulturakban, mert akkor tomegeket kene kriminalizalni. Nem azert mert elfogadott. A tarsadalom eliteli, a jogrend megturi. Ezt csak azert irtam, hogy amikor arra hivatkoznak egysek, hogy nem bun. Bunnek bun, csak nem koztorvenyes.
2022. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezen nincs mit megérteni, ez egy szándékos, tudatos hazugság.

Azt az esetet talán megértem, amikor megtörténik és utána a megcsaló fél az első adandó alkalommal bevallja a párjának és szakít. De aki hazudik a párjának arra nincs mentség a szememben.

2022. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
67%

Én nagyon nem vagyok mellette, ugyanakkor csak ezért nem ítélek el senkit.


Nem gondolom, hogy ez fekete-fehér, minden megcsalás egyforma, és aki megcsal, az ilyen olyan alávaló ember, meg hogy kutyából nem lesz szalonna, meg hasonlók. Azt sem gondolom, hogy bármikor szakítani kellett volna félrelépés helyett. Azt sem, hogy ne lehetne megbocsátani, vagy megjavítani egy kapcsolatot.


Számomra a megcsalás egy a párkapcsolatban elkövethető nagyon súlyos határátlépések között, de nem az egy bűn mindfelett. Szerintem van az a rendszerszintű párkapcsolati magatartás, ami társadalmilag toleráltabb lépésekből áll, összességében mégis toxikusabbnak tartom, mint egy félrelépés.

2022. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
1es, én is így gondolom teljes mértékben. Viszont az oldalon elég sok választ láttam már, és van, aki egyenesen ezt tartja megoldásnak. Ezért merült fel a kérdés is.
2022. máj. 24. 14:14
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

#2: Azért a ló másik oldalára sem kell átesni.

A jog azért nem ítéli el, mert:

- Baromi nehéz bizonyítani. A középkorban komolyan büntették, és nem kevés ártatlan embert végeztek ki emiatt a világ különböző tájain.

- Nehezen definiálható. Mi a megcsalás? Amikor szexelnek? Vagy egy csók? Vagy egy ölelés? Vagy amikor simán csak szerelmesek lesznek egymásba?

- Akkor jól lehetne bosszúként felhasználni. Valakivel ki akarsz szúrni, felnyomod, hogy ő ám megcsalta a barátnőjét, tessék megbünetni. Tekintve, hogy nehéz kétséget kizáróan akár bizonyítani, akár cáfolni, ez esetben könnyen születhet igazságtalan ítélet.

- Mert eleve még a "kapcsolat" sincs a jogban definiálva. Megcsalni pedig nem csak házastársat lehet. Az meg elég nagy butaság, és igazságtalanság lenne, ha az esküvő előtti nap még porig alázhatod a barátnődet, másnap meg már mész érte a sittre.

- Mert mi lenne a nem konvencionális kapcsolati formákkal? Mondjuk a nyitott kapcsolattal. Vagy az alkalmi kalandokkal, meg a még ennél is szokatlanabb szokásokkal. Lefekszel valakivel "csak úgy", utána pár hét múlva meg mással, és lecsuknak, mert azt, akivel először feküdtél le, "megcsaltad"?

A törvénynek nem az a feladata, hogy ahol csak tud, korlátozzon. A törvénynek egy keretet kell adnia, és azon a kereten belül mindenki kedve, világnézete, erkölcse, és szokásai szerint mozoghat. Mocskos dolog a megcsalás, az egyik leggerinctelenebb dolognak tartom, de nem lenne jobb az a világ, ahol az embernek még a magánéleti szabadságát is elveszik. Némileg kevesebb megcsalás lenne, de emellett lenne jópár elítélt, akiket akár egyetlen erkölcsi botlás, vagy ki tudja, milyen indíttatás miatt kriminalizálnak, ezzel együtt élete hátralevő részében büntetett előéletűnek fog számítani, jónéhány munkakörbe nem vennék fel, stb. Nem, nincs arányban az okozott kárral a büntetése. A bűnüldöző szerveket és nyomozókat pedig aránytalanul leterhelné.

A bűn fogalma pedig elég jól definiált.

2022. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
56%
Suli óta legjobb barátok voltunk a párommal, 30 évesen feküdtünk le először egymással. Azóta együtt vagyunk, együtt lakunk, közösek a javaink stb. Viszont, ahogy 30 előtt is voltak futó numeráink, amit mindig kipletykáltunk, most is vannak és most is megbeszéljük. Kíváncsi vagyok gyerek után, hogy lesz ez, most egyelőre még minden szuper.
2022. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
29%
Az igazi kérdés, hogy egyáltalán miért kell "bűn" legyen? Én bevallom sosem értettem, hogy miért nem lehet szexelni akárkivel! Miért kell a másiknak birtokolni engem meg nekem őt? nagyon furcsa, hogy ma már kis túlzással minden tabu megdőlni látszik, de ez a fajta brutális prűdség most is úgy tombol mintha a 19. században lennénk.
2022. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%
Azért nem ítélem el, mert elég sokan vannak magánéletileg kényszerpályán.
2022. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

8as, erre való a nyitott kapcsolat.

Nem a birtoklásról van szó, hanem, hogy a megcsalás eleve az, amikor a párod háta mögött, tudta nélkül lefekszel, megcsokolsz, érzelmileg kezdesz kötődni mással/mást/máshoz, ahelyett, hogy megoldanád a kapcsolatban lévő problémát, vagy szakítanál ha nem megy vagy felhozd a nyitott kapcsolatot és akkor eldönti a párod, hogy ő ezt így folytatná vagy sem.

Én olyan beállítottságú ember vagyok, hogy én csak a páromat szeretem, belé vagyok szerelmes, nem másba és ez testiségekben is így van, ezért az én páromtól ugyanezt várom.

Tehát eleve én nem fogok egy nyitott kapcsolatba belemenni.

De ettől függetlenül nem erdemlem azt, hogy megcsaljanak. De én sem fogom egy olyan ember idejét rabolni, aki úgy érezné jól magát.

Remélem érthető ez az álláspont.

2022. máj. 24. 14:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!