Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Morális szempontból bűn a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Morális szempontból bűn a megcsalás, ha a másik fél nem tud róla?

Figyelt kérdés

Hiszen csak az számít bűnnek amivel ártunk másoknak. Pl. lopás, testi sértés stb. Ha a másik fél nem tud a megcsalásról akkor az nem fáj neki, tehát nem bűn?

Szerintetek? Kérlek indokoljátok is meg!


2021. dec. 27. 12:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%

Na és a harmadik fél? Ő se tud semmiről? Hazudsz neki, átvered? Vagy neki nyugodtan fájhat, hogy csak második?

Nem védem azt, aki ebbe belemegy, de ha nem tud róla, akkor két embert is becsapsz.

2021. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

"Te mit szólnál, ha a te párod ugyanezt csinálná veled?"


Nem tudnék róla.


Kb olyan jellegű ez a kérdés hogy mit szólok hozzá hogy a kormány eltitkolja az UFOk létezését? Mivel nem tudhatom hogy igaz-e, és sose fogom megtudni, nem szólok hozzá semmit, kicsit se érdekel a dolog, van ezer más problémám aminek a tudatában vagyok, inkább azokra koncentrálok.

2021. dec. 27. 16:46
 23/27 anonim ***** válasza:
63%

"Te mit szólnál, ha a te párod ugyanezt csinálná veled?"


Nem tudnék róla.


Mit szólnál, ha kiderülne, hogy évek óta megcsal más férfiakkal / nőkkel?

2021. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%

Bűn, szándékos megtévesztesnek hívják. A párod veled van, azért, amilyen vagy, ebbe (mivel nem tud róla) a hűség is beletartozik. Ha nem vagy hűséges, akkor te nem vagy olyan, mint ami miatt ő veled van. Tehát joga van eldönteni, hogy azzal a másik emberrel is együtt akar-e lenni, aki nem hűséges, te pedig ettől a jogától megfosztottad. Tehát igen, morális szempontból is egyértelműen bűn.

Amúgy ha én piromániás vagyok és saját élvezetem miatt gyújtogatok, de véletlenül közben leég a házad, akkor az nem bűn, ugye? Vagy csak akkor lesz bűn, ha elmondom?

2021. dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
63%
Igen!
2021. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
54%
Persze, hogy bűn, egyértelmű. De boldogan élek bűnben, ez is egyértelmű.
2021. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem mondod el a párodnak, mert tudod hogy megbántanád.

Tehát bűn.

2022. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!