Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért olyan nehéz megérteni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz megérteni, hogy egy nő is elcsábulhat, ha a pasija/férje helyett jön egy sokkal jobb, izmosabb, helyesebb férfi?

Figyelt kérdés

A férfiak ugyanúgy elcsábulnak egy nagyon jó nő láttán és nem hagyják ki a lehetőséget, sőt erkölcsöt is gyártanak belőle, hogy de hát a vadászösztön, meg a pasik ilyenek ez a vérükbe van stb.

Ha egy nő csinálja ugyanezt akkor ő meg egyből csak az r betűs szó lehet. Hogy hogy férfiakra sosem mondják az r betűs szót?


2020. aug. 6. 13:44
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

10. A fenntarthatóság éppen a józan ész része, de nem része a keresztény erkölcsnek. Nincs olyan parancsolat, hogy ne vedd meg az új 4k tévét, mert még bőven az élettartama felénél jár az előző.

Ha része lenne talán nem kapitalizmusban élnénk és nem a növekedéstől függne a napi életünk.

"Na bumm, akkor az egész beszélgetésünknek nincs értelme."

De van, mert a normalitás ma nem ez. Kérdezz meg az utcán 10 embert, hogy mit gondol egy nőről, aki nyitott kapcsolatban szeretne élni?

Miért kell nekem egész életemben szégyenkeznem emiatt mindenki előtt?

2020. aug. 6. 15:45
 12/29 anonim ***** válasza:

Tévedsz. A Biblia mind a zsidó, mind a keresztény vallás alapja és ott Ádámot és Évát egy édenkertben helyezte el Isten (nyilván szimbolikus történet és mítosz) és rájuk bízta a kertet. Az ember adott nevet az állatoknak. Szerinted mikor volt része az erkölcsnek Isten ajándékát és gondoskodását visszadobni az arcába? Az erkölcsös életet mindig egy bőséges, gyümölcsöző élettel vetették össze, mert Isten áldása a bőség volt. Pont a hitetlenség vezette oda az embereket, hogy a földet zsákmánynak kezdték tekintetni. Az, hogy szeresd Istent teljes szívedből azt is jelenti hogy szereted a világot amit teremtett és gondoskodsz az ő teremtményeiről. Érdekes, Assisi Szent Ferenc számára ez nyilvánvaló volt. A kapitalizmust ne varrd már a kereszténység nyakába légszíves mert nagyon nem illik oda.


Ja, kibújt a szög a zsákból. Személyes sérelem. Értelek. De ha te így keresel kapcsolatot, akkor előbb utóbb találsz, mert sok férfinek tetszik ez. Én liberális vagyok és sohasem ítélném el azt, aki a másik bántása nélkül, közös megegyezésből akar így élni. Azt javaslom, hogy ne szégyenkezz mások előtt és ne is adj mások véleményére.

2020. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nem a nyakába varrom, de kétségtelen, hogy ebben a kúlturális és vallási környezetben született meg. Amerikában péládul a konzervatív protestantizmus és a neoliberalizmusba vetett hit nem zárja ki egymást, sőt.

Itthon pedig itt van Németh Sándor, aki térítő és egyben nagyvállalkozó egy személyben amerikai mintára és ebben ő a „Sola Scriptura” („Csak az Írás”) elvének szellemében nem talál kivetni valót, de ezt tegyük kicsit félre.


Persze, hogy személyes a sérelmem. Nem tetszik sok férfinak. Kifejezetten kevés olyan van, aki így szeretne élni hosszútávon. Akinek azért tetszik mert felcsigázza a szexuális fantáziáját olyan sok van, de azzal én nem megyek sokra.

A keresztény erkölcs pedig engem megvet, mégha te nem is teszed. A házasságon kívüli szex az a keresztény erkölcs szerint bűn. A paráznaság és a házasságtörés súlyos bűn és nem ismeri a nyitott kapcsolat fogalmát.

Én ezek alapján az erkölcsök alapján vagyok megítélve mások által és úgy érzem, hogy jogtalanul.

2020. aug. 6. 16:26
 14/29 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy az a sok pasi aki ezt elítéli, keresztény. Simán csak ostoba. Nem kell így élnie, én sem tudnék így élni ahogy te akarsz, de ítélkezni megint nem keresztényi dolog. "Ne ítéljetek hogy ne ítéltessetek" mondta Jézus. Ezek a férfiak simán nem tudják elfogadni az övékétől eltérő véleményt. Amúgy ez tipikusan magyar jelenség. Egy liberálisabb északi vagy nyugati társadalomban nem lenne ezzel baj.

A kérdés az hogy te miért akarsz így élni. Miért úgy keresel már egy vadiúj kapcsolatot hogy eleve tudod, hogy mással is akarsz majd szexelni? Miért nem megoldás akkor lazább kapcsolatokban lenni és akkor szakítani, ha már nem vonz az illető? Ne érts félre, csak a kíváncsiság hajt.

2020. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

14 Ez egy elég hosszú és mély témakör. Röviden elvi okokból. Nem szeretnék életem végéig lazább kapcsolatokban tengődni és gyereket is szeretnék, neki pedig egy meleg és biztosnságos fészket kell rakni. Ugyanakkor nem hiszek abban, hogy az ember egy életre előre ki tudja magát élni és a fiatalkorában megélt élményekkel beéri amíg kirepül a gyerek. A tapasztalataim és minden jel arra mutat, hogy a házasság manapság nem egy erős szövetség. A házasságok nagyobb része végződik válással ráadásul sokszor még azelőtt, hogy egyáltalán iskolába menne a gyerek.

Ez egy tarthatatlan állapot és ennél én jobb szövetséget szeretnék kötni.

Én arra vezetem vissza ezt a helyzetet, hogy manapság egészen más környezetben élünk mint akkor amikor a házasság intézményét megalkották. Mostanában mire összeházasodik két ember addigra túl vannak egy tucat partneren és később is annyi lehetőségünk van és annyi szexuális inger ér minket, hogy egyszerűen törvényszerű a vágy eziránt.

Ha valaki nem teszi meg az nem jelenti, hogy a vágy sincs meg benne rá erre csak elnyomja. Nem akarom ennek kitenni a kapcsolatomat. Inkább ismerjük ezt el létező jelenségként és építsük be a szabályaink közé.

2020. aug. 6. 17:08
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én a férjem mellett sosem vágytam másra, 12 évet voltunk együtt. Ő igen, de nem csalt meg és nem akart nyitott kapcsolatot sem. Igen, elváltunk de ez nem tragédia. Ha lenne egy második kapcsolatom akivel szeretjük egymást én őmellette sem vágynék másra. Monogám típus vagyok. Vannak ilyen emberek. De az, amit a kérdésben kifejtettél, az számomra szinte nevetséges. Soha nem jutna eszembe megkívánni egy férfit azért mert magasabb vagy gazdagabb mint a férjem akit én választottam.

És szerintem a férfiak között is vannak monogámok. Csak összeillő párnak kell lenni. Értelek amúgy de ezt így előre nem lehet eldönteni, hogy ti nyitott kapcsolatban lesztek, ebbe épeszű ember nem megy bele. A nyitott kapcsolatok többnyire menet közben módosulnak. Amikor rájönnek, hogy vagy ez, vagy a válás.

2020. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Azért,mert van egy társadalmi elvárás.Szokás,kialakult elképzelés erről-arról.

Ezek nem mindig helytállóak,ezért színészkedni illik,illetve eltitkolni dolgokat,nehogy megszóljanak.Sőt,hevesen tiltakozni kell,látványosan ellene,mert ez az elvárás.

Dogma.

Miért ne lehetne a nő számára is vonzó,és csábító egy másik férfi?

Miért?

Ugyanolyan joguk van hozzá,és gondolom van szemük is.Látnak rajta.Ha valami szép,vagy kívánatos,akkor jó lenne megszerezni.

Ezek teljesen emberi érzések,és sokmindenre érvényes.

Pont a férfire is.

Én nem ítélem ezt el,és el is tudom fogadni.Ez is hozzátartozik az úgynevezett egyenjogúsághoz,nem?

És meg is történik,hogy elcsábulnak,mint a férfiak,nem?

Hát akkor meg miről beszélünk?

Arról,ami létező,és van.


F

2020. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

16 Így is úgy is egy kényszer szülte döntés a helyzetre.

Nekik akkor derült ki hogy nem működik a házasság intézménye számomra pedig már most világos.

Kinek mennyi a tanuló ideje.

2020. aug. 6. 18:30
 19/29 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem feltétlenül tart örökké, még működhet. A tévé is működik attól hogy majd egyszer, mondjuk 10 év múlva elromlik. Attól még 10 évig működött. Vannak párok ahol végig működik. De ha valakihez hozzámentél és hoztál egy döntést, akkor a döntésed mellett tarts ki, vagy válj el.

Vagy akkor ne házasodj, és ennyi. Nem kötelező. Szülj gyereket valakinek és reménykedj hogy jó szülőpáros lesztek és mindenki élje a saját életét. Saját magadat korlátozod le a siránkozással. Nem a nyitott kapcsolat a kulcs, hanem hogy valakit annyira szeress, hogy megérje érte a gyerek élettartamára lemondani más farokról.

2020. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

19 Ihj. Azt odáig el tudom fogadni, hogy van akinek működik, de a többségnek nem tart ki mondjuk 20 évig, amíg egy gyerekhez kéne.


"Nem a nyitott kapcsolat a kulcs, hanem hogy valakit annyira szeress, hogy megérje érte a gyerek élettartamára lemondani más farokról."

Ez elég demagóg szöveg. Mégha én le is mondok mi garantálja hogy a partnerem is le fog? Pont erről beszélünk, hogy ez az ami nem megy.

És ha az a megállapodás köztünk, hogyha nem velem csinod akkor az árulás akkor ott vége mindennek.

A másik meg az, hogy mivan ha egyáltalán nem is akarok erről lemondani?

Van ezen a sártekén maximum 80 évem, abból 20-60ig nézek ki normálisan és vagyok szexuálisan aktív.

Miért mondjak le ennek az időnek a nagy részéről és töltsem jó részt unalomban.

Én érdekesen és izgalamasan szeretnék élni végig szexuálisan is. 3asozni akarok, parcserézni, mindenféle hülyeséget csinálni akár a párommal együtt is.

2020. aug. 6. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!