Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Egyetlen megcsalást képes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetlen megcsalást képes lennél ilyen előzmények mellett megbocsátani?

Figyelt kérdés
A férjemmel párterápiára járunk, amit egyébként ő ajánlott fel, mert egyébként már szóba került a válás is. Az egyik beszélgetésen a hűségről volt szó, ahol állította, hogy ő talpig hűséges volt mindig. Egyébként abszolút ebben a hitben is voltam, nem emiatt kerültünk a válás szélére, hanem elhidegülés miatt, de ezt majd ki is fejtem. Szóval miután eljöttünk a terápiáról már a kocsiban elkezdte mondani, hogy valójában volt egy nő.. Neten kezdtek el beszélgetni, aztán néhány hónap múlva együtt töltöttek egy éjszakát. Egy alkalom volt, ami után eldöntötte, hogy soha többet nem tesz ilyet, inkább elvál, ha nem lesz változás. Na, igen. Ez egy olyan eset, amihez valójában három ember kellett, én is hibás vagyok. Ikergyerekeink vannak, akik teljesen leszívnak, mióta megszülettek konkrétan csak aludni járok a hálószobába. Külsőleg bár, sikerült az alakomat visszanyerni, de nagyon elhagytam magam. Levágattam a hosszú hajamat, amit imádott a férjem, nem jártam az elmúlt 2 évben egyáltalán kozmetikusnál,fodrásznál és megmondom őszintén el is felejtettem milyen csinosnak lenni. Annyira csak az anyaságra koncentráltam, hogy abban jó legyek, hogy minden más egyszerűen eltünt. Emellett nem is kommunikáltam szinte a férjemmel, maximum a bevásárló listáról és a gyerekekről beszélgettünk. Ha nincs a terápia észre se veszem mennyire kihagytam őt az életemből, hiába mondogatta eleinte, hogy nem jó ez így. Most ott tartok, hogy az lep meg, hogy csak egyszer ment félre. Mégis úgy érzem képtelen vagyok neki ezt megbocsátani. Minden egyes nap meleg vacsora várja haza, nevelem az ő gyerekeit, vezetem a háztartást és mint írtam elismerem, hogy hibáim voltak, de ezt nem érdemeltem volna. Nem az az egy éjszaka bánt nagyon, hanem a hónapig tartó csevegés, az érzelmi megcsalás. Fizikailag egy alkalom volt, de lelkileg egy hosszabb ideig tartó viszony. Szeretem őt és a párterepiának köszönhetően mostanában volt már intimitás is köztünk, ami ugyanolyan jó volt, mint régen. Emiatt talán megérne egy esélyt,de nem tudom lehetne még bizalom részemről. Minden közeli ismerős, akitől tanácsot kértem azt mondta bocsássam meg, 13 év együttlétbe ez belefér, főleg az előzményeket nézve, de nehéz döntés. Emiatt kérném ki ismeretlen, pártatlan emberek véleményét is.
2020. júl. 23. 21:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, azért mert nem értesz egyet velem, nem kellett volna töröltetni a kommentemet. (Nem én írtam végig, hogy kamu, az más volt)
2020. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem töröltettem egyetlen hozzászólást sem, nem is tudom hogyan kell.
2020. júl. 24. 10:01
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre a válaszom a kérdésedre: nem. Nem lennék képes. De ott vannak a gyerekek, tedd, amit tenned kell.
2020. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én "simán" - úgy értem simán megpróbálnám. El is mondom miért:


A megjavítások azért nem szoktak működni, mert az emberek nem tanulnak és ugyanazt folytatják, ezért lesz ugyanaz az eredmény is. Veled kezdve nagyon tetszik a hozzá

állásod: nincs felelősséghárítás, hibáztatás, látod a saját hibádat. Abszolút felnőtt mentalitás, meghajlok. Szerintem te nem fogod ugyanezt csinálni újra.


Lássuk őt: beismerte, pedig senki nem kényszerítette rá, először ugyan le akarta tagadni, de önszántából meggondolta magát - ennek komoly jelentősége van: transzparens a jellemfejlődés és mutatja mennyire komolyan gondolja. Őneki is elhiszem, hogy nem ezt fogja csinálni.


Eddig pipa.


A másik gond az szokott lenni, hogy mindenki a saját sérelmét torolja meg a másikon, ami annyi sebet hagy, amit már nem lehet begyógyítani. Ahogy viszont te beszélsz a házasságotokról, abban én komoly szeretet és tisztelet érzek. Számomra jelzésértékű az is, hogy bár a terapeuta előtt talán szégyellte magát, négyszemközt mégis elmondta. Nem hiszem, hogy ezt megtette volna, ha attól tart, hogy ezzel fegyvert ad a kezedbe. Pipa.


Ami még ott van, az igazságtalanság érzése részedről, hogy amikor te otthon küzdesz, addig ő levelezget egy másik csajjal, hogy ezt meg lehet e bocsátani. Szerintem minden további nélkül meg lehet bocsátani, csak ehhez meg kell érteni valamit: el kell felejteni, hogy ki mit érdemelt volna.


Szerintem ez a téma ott szokott félremenni, hogy azon gondolkodunk, kinek a nehezebb. Neked baromi nehéz, mert a két gyerek kiszívja a véred és lerágja a csontod. Neki elvileg ennél könnyebb az élete, ami még nem jelenti, hogy könnyű. Háttérbe szorult a családban, hiányzik neki az érzelmi törődés, a szex, stb. És itt a lényeg: attól, hogy tudja, hogy nem unalmadban hanyagolod, attól még hanyagolva lesz, a kielégítetlen szükséglet ott tátong. Attól, hogy tudom, hogy nem irigységből nem adsz nekem enni, attól még ugyanolyan éhes maradok.


Azt kell megérteni, hogy ő nem veled szemben, vagy ellened csinálta ezt, hanem azért, mert annyira erősek lettek a kielégítetlen érzelmi szükségletei, hogy önző és szar döntéseket hozott, amiket utólag megbánt. Gyenge volt és meggondolatlan, amiért súlyos árat fizet, súlyosabbat, mint az "éhség" volt. Ez az ő önismereti tripjének egy állomása, ami kétségtelenül érint téged is, de nem feltétlenül rólad szól.


Összességében ez alapján, amit tőled hallottam, ez egy olyan kapcsolat, ami gondolkodás nélkül megér egy esélyt. Persze én csak arra támaszkodom amit itt leírtál.

2020. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy esélyt adnék, mert most is fektet a kapcsolatba. Jártok terápiára, benne is van hajlandóság, hogy ez jobb legyen. Ha tojna bele, akkor nem adnék esélyt.
2020. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#14 Köszönöm a kimerítő választ, szépen összeszedted a gondolataimat. Nagyjából egyet tudok érteni azzal, amit megfogalmaztál. Az biztos, hogy a pszichológus rengeteget segített mindkettőnknek, hogy észre vegyük mit rontottunk el. Akik hasonló helyzetben vannak nagyon tudom ajánlani, mert magunktól nem hiszem, hogy mi is egyáltalán eddig eljutottunk volna. Hidd el, én nagyon szeretnék megbocsátani és tiszta lappal előröl kezdeni, de nem olyan egyszerű. A bizalom fontos, de részemről egyáltalán nincs meg jelenleg és nem azért, mert valakitől megkapta azt, amit tőlem kellett volna kérnie, hanem inkább az érzelmi része miatt. Nekem is ugyanolyan nehéz volt ez a 4 év, ugyanannyit szexeltem, mint ő (illetve eggyel ugye kevesebbet), nekem is hiányoztak az összebújós, filmezős esték, kettesben vacsorázós randik stb, de meg nem fordult volna a fejemben, hogy megcsaljam. Minden esetre hétfőn megyünk terápiára, ahol remélem őszintén tudunk majd beszélni róla, mert itthon csak annyira jutunk, hogy ő azt mondja sajnálja, én meg nem tudok erre mit mondani. Köszi tényleg a sok hasznos választ! Már az is jól esett, hogy kiírhattam magamból, ami bennem van.
2020. júl. 24. 12:02
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ami részemről megsüvegelendő, hogy arról beszélsz, hogy te meg tudod e bocsátani, nem arról, hogy megbocsátható e. Ennyire felnőtt, felelősségteljes kérdést nem is tudom olvastam e már ezen a portálon.


Ezzel együtt viszont tökéletesen érthető az is, ha nem tudod elengedni, mert ez nem kis csont, amit meg kell emészteni. Mindenesetre minden szimpátiám és tiszteletem a tiéd (tiétek). Én lengetem a zászlót és verem a dobokat a lelátóról a meccseteken.


"... (illetve eggyel ugye kevesebbet)" - bocs, de ezzel feldobtad a napom :)

2020. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám megbocsájtani. Innentől kezdve különszoba amìg találok más lehetőséget.
2020. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!