Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férj nevének átvétele a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férj nevének átvétele a házasságkötést követően? Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? 19/L

Figyelt kérdés
Miért van rá még mindig szükség? Miért tesz így sok nő, evidens módon, anélkül, hogy megkérdőjelezné ennek helyénvalóságát, aktualitását?
2019. jún. 9. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá szükség, semmi sem kötelező. De én felvettem, mert nekem ez egyfajta összetartozást jelent a férjemmel és tetszik így a nevem. Amúgy kötőjelesen vettem fel. Ez van, mindenkinek más tetszik. Van, aki nem veszi fel, én meg arról gondolom azt, hogy szégyenli a férjét, de magtartom magamnak a véleményem, mert más dolgaihoz vajmi sok közöm van.

El kellene már engedni ezt a sok szarság öt, hogy aki Nagy Józsefné, az biztos behódol a férjének, meg nincs személyisége, aki Kis-Nagy Mária, az hülye, mert milyen már kötőjelesen felvenni, aki Nagy Józsefné Kis Mária, az egyszerűen bolond, úgyhogy csak az a jó, aki megtartotta a nevét. Nem, nem csak az a jó.

2019. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én utáltam a nevemet, a gyökér “apám” miatt. Kapóra jött a -né. Sőt, én még asszonyosabb is vagyok, mert “Fehér Barnáné” lettem. Az, hogy ehhez ki mit szól, leszrom. Engem se érdekel a Gipsz-Festék Anabella meg a feleségként is maradt Festék Anabella. Oszt’ ennyi.
2019. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar rendszer erre az egyik legmegengedőbb, sok választási lehetőség van, szóval nem értem, hogy mit pörgünk ezen.

Szlovákiában automatikusan megkapja a nő a férje vezetéknevét egy ová-val. Tehát Kiss Mária egyből Maria Kovačová lesz. Németországban is Frau Maria Müller lesz pl. (és a Müller a férje vezetékneve).

Ez egy európai szinten elterjedt dolog, hogy a nő felveszi a férj nevét a házasságkötéskor.


"Miért tesz így sok nő, evidens módon, anélkül, hogy megkérdőjelezné ennek helyénvalóságát, aktualitását?"

Én mondjuk azért fogom felvenni, mert nekem így tetszik. Most akkor mi lesz, kevesebb vagyok? :))

2019. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A feleségem átvette a nevemet, pedig tiltakoztam ellene, mert így szó szerint ugyanaz lett a teljes neve, mint a húgomnak.
2019. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az én nevem, azt csinálok vele, amit akarok. Pont. (És ezt a párom is így gondolja.)


Többekhez hasonlóan nekem is elegem van már abból, hogy hetente felteszi valaki ezt a kérdést. Nem tudom, honnan jött az, hogy a "né"-től olyan mintha a tulajdona lennél és hogy a kötőjeles verzió meg miért nem olyan, vagy hogy miért baj az, ha a férj is felveszi a felesége nevét. A világ minden táján van valamilyen formában lehetőség arra, hogy a család az összetartozását a megfelelő névválasztással szimbolizálja - erről szól a feleség névfelvétele, és nem másról. Megértem, ha valakinek ez ódivatú, vagy bármi más okból nem veszi fel, de semmi értelme másokat leszólni.

2019. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mert igy szokas :) igazabol a mai vilagban nincs jelentosege a feministak maniaja hogy CSAKAZERTSE mert nem lesznek egy ferfi tulajdona..

Pedig ez csak a regi vilagban volt igy..

Mivel a szemelyes hozzaallast is kerdezted en orulok annak hogy ezzel úgymond "birtokba vesz" a ferjem de en sok mindenbe regimodiban gondolkozok

Egykoru vagyok veled amugy

2019. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Én férfi vagyok, nem ragaszkodom ahhoz, hogy a feleségem - ha lesz - bármilyen formában felvegye a nevem, rá lesz bízva. Felveszi, felveszi, nem, nem. Nekem az a fontos, hogy jól meglegyünk.
2019. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én mindenképp meg akartam szabadulni a vezetéknevemtől, semmi nem kötött már apámhoz, így nálam evidens volt, hogy felveszem a férjem nevét. Nem -né formában vettem fell hanem “Kiss Annából” lettem “Kovács Anna”. Számomra így tökéletes, egy családnak is tűnünk, és megszabadulhattam a vezetéknevemtől.
2019. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy család...a huga,vagy novere is lehetsz..:)Akkor mi van,ha tényleg van ilyen ketesznevun lánytestvére?


Nem kotekedésbol irom,csak nekem fura,mert én már 50 felett vagyok,és né...!

2019. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsonak! Szerintem
2019. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!