Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férj nevének átvétele a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férj nevének átvétele a házasságkötést követően? Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? 19/L

Figyelt kérdés
Miért van rá még mindig szükség? Miért tesz így sok nő, evidens módon, anélkül, hogy megkérdőjelezné ennek helyénvalóságát, aktualitását?
2019. jún. 9. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nagyon tetszik a leendo ferjem vezetekneve, nagyon elegans, szep hangzasa van, es jol illik a keresztnevemhez. Egy csalad leszünk, nem par random ember egy rakason, igy szamomra ez is az összetartozas jele. De en kizarolag a vezeteknevet veszem fel, nem lesz semmi né meg kotojel meg egyeb akarmik.
2019. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nincs rá szükség, ezt minden nőnek egyedül kellene, hogy eldöntse. Ha mások (pl. férj családja) nyomást próbál rá gyakorolni, akkor azokkal az emberekkel elég súlyos geb*sz van.
2019. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Hülye, elavult szokásnak gondolom. Nálunk evidens volt, hogy nem veszem fel a nevét, tök felesleges. Ő se ragaszkodott hozzá egyáltalán, igazából a házassághoz se ragaszkodtunk, úgy igazán nem sok értelme van.
2019. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Lerágott csont. Annyi kérdés volt már erről. Amúgy meg nem értem, mi közöd hozzá, hogy más mit szeretne.

Az egyenjogúság választási lehetőséget ad. Nem azért van, hogy megszabjon bármit. Miért nem foglalkoznak az emberek saját magukkal mások helyett...

Én pont lesz*rom, hogy milyen nevet használnak.

2019. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Mélyen bele van ivódva a hagyományainkba a női névváltás, ezért sokan meg sem kérdőjelezik, hogy felvegyék-e a leendőbeli férjük nevét, mások meg félnek, hogy megbántanák vele a párjukat, ha pont ők nem akarnák tartani ezt a hagyományt.

Nekem viszont személy szerint tetszik a nevem úgy ahogy van...

2019. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekelt aktuàlis e Nem divatból vettem fel, egyszerűen így éreztem jónak Nem egy nagy dolog, feldobtam egy amúgy tucat vezetéknevet , kötőjelesen kiegészítve egy ritkàbb vezetéknévvel amitől az egész együtt egyedi lett Passzolnak ,jól hangzik egymàs mellett. Ennyi. Nem tartom kötelező dolognak. Lehetőség amivel éltem Mindenki maga dönti el.
2019. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Né vagyok, Xné Y Z formában. Bennem fel sem merült, hogy ne venném fel a férjem nevét, hiszen ez is azt jelképezi, hogy egy család vagyunk. Büszke vagyok rá, hogy a felesége lehetek, és imádom kimondani, pedig már 10 éve házasodtunk össze. 😊
2019. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Én át fogom venni a párom nevét. Nem azért, mert a tulajdona leszek, vagy bármi hasonló, egyszerüen az az oka, hogy az apám vezetéknevét viselem, aki elhagyott minket és nagyon pocsék apa volt, alig törődött velem. Emiatt nem érzem apámnak és a nevet sem érzem magaménak. A páromhoz pedig kötődöm, szeretjük egymást, ugyen semmi extra a neve, de jobban a sajátoménak érzem, mint apámét. Ezért nem is -né szeretnék lenni, vagy kötőjelesen a saját vezetéknevemmel, hanem teljesen a párom vezetéknevét szeretném átvenni. Mondom ezt úgy, hogy feminista vagyok (nem femináci) :)

24/N

2019. jún. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból, hogy így névügyileg is egy családdá válik a pár és a gyerekeik én szép szokásnak tartom. Ahogy komoly kapcsolatom lett, még én is eljátszottam a gondolattal, annak ellenére, hogy gyerekkoromban mindig biztos voltam benne, hogy nem fogom felvenni semmilyen formában sem a férjem nevét. Aztán azóta elmúlt ez a gondolat, legfőképp azért, mert az én nevem nem nagyon kompatibilis másikkal. Az egészet leváltani pedig egyáltalán nem szeretném.
2019. jún. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Jó szokás ez. Jelzi hogy a csaj a tulajdonom lett.
2019. jún. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!