Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért lett ennyire menő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett ennyire menő kötőjellel felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés
Régen senki nem használta így, az x-né xy már ciki?
2019. máj. 27. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Mert új, és nincs benne né.

Bar en azt a te verziódban nem latom gáznak, csak a sima xynét.

2019. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Mert gáz. Majd a férj is bemutatkozáskor közli, hogy kinek a felesége, akkor esetleg.

AMúgy kötőjellel sem fogom felvenni, csak akkor, ha kölcsönös.

2019. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Miért kéne leragadni ott, ami régen volt? A világ is változik, fejlődik, és az emberek is. Mindenki olyan nevet választ, amilyet akar.
2019. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

A né nagyon ritka mostanság (főleg a Kovács Józsefné formában, ahol ugye mintha a nőnek nem KS maradna neve).



Most inkább a kötőjel vagy a sima név felvétel a divatos. Aztán majd lehet egyszer megint valtozik a divat.

2019. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Régen az emberek nem mosakodtak és meghaltak tífuszban. Akkor most is ezt kéne csinálni?


Amúgy én nem menőség miatt vettem fel kötőjellel a férjem nevét, hanem mert nekem ez így tetszett. Nem akartam teljesen megszabadulni a lánykori nevemtől, mert hiszen minden addig elért eredményem, diplomáim, karrieremben akár külföldön megismertetett nevem, satöbbi az mind azon futott, ezt sajnáltam volna levetni magamról, másrész meg a -né végződéstől a hideg futkos a hátamon, még az x-né xy változat is, de az xy-né aztán főleg (mondjuk nem is tudom, hogyan mutatkoznék be hivatalos nevemmel pl angolul, én lennék Mrs Kovács János? Vagy németül Frau Kovács János? Mindenhogy szürreális). Mintha a másik ember határozna meg, hiszen a nevemben is ott van, hogy csak valakinek a neje vagyok, nem egy önálló személy. A kötőjelezés meg inkább egy kapcsolatot jelent, a nevek összeházasítása, ha úgy tetszik. Abból látszik az is, hogy házas vagyok, meg az is, hogy azért nem szűntem meg különálló személy lenni.


Nekem legalábbis ezek a gondolatok jártak a fejemben, mikor a névváltozásról döntöttem, de sokak bizonyára más miatt döntenek másképp. Szerencsére ez egy olyan dolog, amibe aztán tényleg senki sem szólhat bele, és valaki ugyanolyan lelki nyugalommal tarthatja meg a lánykori/legénykori nevét, mint felveheti teljes egészében -né toldalékkal.

2019. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Neked miert fàj ez? Màr îgy is lehet, ès sokaknak tetszik. Ahogy nekem is, mivel szerettem volna felenni valamilyen formàban, de a sajàtomat sem szerettem volna elhagyni, a nè verziótól pedig kiràz a hideg. Ilyen egyszerû. Annak nem vagyok hîve, hogy a fèrj is vegye fel ès a gyerekek is îgy kapjàk, mert azt màr túl bonyolultnak gondolom. Àltalàban az apa vezetèknevèt kapjàk a gyerekek ès îgy a felesèg is viseli a "csalàd nevèt". Szerintem jó megoldàs. De îzlès kèrdèse.
2019. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy szerintem lényegesen jobban hangzik így bármilyen név. Tudom, hogy ez ilyen felszínes baromság, de az én nevem borzasztóan hangzott volna ha -né utótaggal veszem fel a párom nevét. Kötőjellel viszont tök jó hangzása van és sokkal elviselhetőbb.
2019. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Én XY-né plusz saját nevemmel vettem fel a férjem nevét. Kötőjelesen hülyén hangzott volna, az meg fel sem merült, hogy az egészet mint -né vegyem fel, mert akkor hol vagyok én? Mintha megszűntem volna létezni...


Kolléganőm viszont nagyon hagyományos akart lenni, csak alap karika gyűrű és férje teljesen neve+né lett. Szerintem is kicsit ódivatú. Miért kell úgy legyen, ahogy egyszer valaki kitalálta?

2019. máj. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Az en nevem se hangzik jol mindrn nevvel kotojellel..sokake sem, csak eroltetik, mert divat...
2019. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Engem sosem érdekelt és sosem zavart ez a kérdés. A feleségem is kötőjelesen vette fel a nevem, de ha maradt volna a sajátjánál, az sem lett volna gond.
2019. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!