Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Válni vagy nem válni, hosszú lesz, bocsi.

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk házasok a férjemmel. Másfél éve költöztünk ki családi házba, azóta megváltozott.

Voltak jelek, hogy megcsalt, elég egyértelműek (telefon dugdosás, egyedül eljárkálás, ami előtte nem volt stb.)de soha nem bukott le.

Ezen kívül pedig szinte soha nem figyelt rám. Mindig ő volt a lényeg, csak az jó, amit ő akar, ahogy ő akarja. Ő mindig fáradt, mert sokat dolgozik, neki itt fáj, ott fáj stb. Ha valamit mondtam, másnap nem tudta. Úgy akarta, hogy öltözzek, ahogy neki tetszik, most utólag úgy érzem, hogy mindenben a maga kedvére akart formálni. Ha feltettem egy más terítőt a konyhába, ha nem tetszett neki, másnapra levette, vagy meggyőzött, hogy az amit én kitettem, vettem volna stb, az nem jó, mert neki nem tetszik. Én voltam a hülye tudom, hogy behódoltam neki, és hagytam.

Egy hónapja besokalltam, addigra értem el arra a pontra, hogy már nem szeretem úgy, mint régen. Nem igazán bízom benne.

Egy hónapja megy a könyörgés, a kedveskedés és a megbántás, lehurrogás keveréke, mikor milyen kedve van, mikor hogy alakul a nap, mikor mit teszek.

Én nem érzem úgy, hogy változna, pedig azt hajtogatja, hogy ő mennyit változott, csak az én kedvemért, de valamiért félek ezt neki megmondani.

Ha megmondom neki, hogy válni akarok, akkor én vagyok a rossz, mert ő igyekszik, ő mindent megtesz, mert ő rájött, hogy csak én vagyok neki fontos, meg szeret. A szemembe ezt mondja, aztán pár perc múlva, vagy fél óra múlva üzenetbe meg olyanokat ír, hogy én őt elzavarom, meg nem fogja hagyni, hogy elváljak, mindennek a felét követeli, nem ír alá semmi papírt, meg én elveszem a pénzét, meg ő fizeti a lakáshitelt, ezért is lehúzom, ha ő elmegy (közös kassza van, dolgozom) stb.

Néha úgy érzem, miután utána olvastam, hogy lelki terrorban tart.

De a legfontosabb, hogy már tényleg csak barátként tudok rá tekinteni, nem szeretem, ha megcsókol. Lefeküdni egyáltalán nem akarok vele, és nem hiszem, hogy ez változhat.

Hogy mondjam meg neki, hogy vége? Ha én megyek el, akkor lehet esélyem még a házra úgy, hogy a vételár 40%-át a szüleim adták, tehát az külön vagyon? Van egy 10 éves lányunk.


2019. ápr. 12. 10:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a biztatást, igyekezni fogok. Már tudom, mit kell tennem, és elhatároztam, hogy legkésőbb a hónap végéig pontot teszek az ügy végére.


Nem lesz könnyű nekem. Eddig magamnak sem mertem bevallani, hogy félek tőle. Még most is az a fontos, hogy béke legyen, és tudom, hogy ez rossz.

De például most is beteg, csak már nem tudom, hogy ez is az érzelmi zsarolás része-e vagy tényleg beteg.

Mondtam, ha tényleg akkora a baj, jöjjön be a Sürgősségire, de nem jött.

2019. ápr. 12. 13:45
 12/13 anonim ***** válasza:

Anyukámnak 20 évébe telt kirúgni a hasonló apámat, azzal fűszerezve, hogy apám még anyagilag is iszonyúan kihasználta. Le kell lépni, nem szabad hagyni az ilyet. Viszont, ha lépsz, számíts rá, hogy benne van a pakliban az ilyen birtoklási vágyban égő embereknél, hogy bekattan a válástól! Bátyám 10, én 6 voltam, mikor a mi szüleink elváltak, apám követett minket, hívogatta nagyszüleink, megpróbált elvinni az iskolából úgy, hogy nyilván nem volt megbeszélve anyummal - franc tudja, hova vitt volna, ha a tanítónak nem bűzlik a dolog, és fel nem hívja anyukám. Bátyám tanára lazán kiengedett volna mindkettőnket. Mindent megtett, hogy megnehezítse a válást mind jogi, mind lelki értelemben. Készülj fel rá, hogy a gyerek 0-24 azt fogja hallgatni az apjánál, hogy te így vagy hülye, meg úgy vagy hülye. És nem mondhatsz rá semmi rosszat, mert azzal a gyereket két tűz közé szorítod a prepubertás közepén, a kapcsolatotok szívja meg.

A vételárra: ha le volt papírozva, vagy bizonyítható, hogy PONTOSAN mennyit fizettek szüleid, akkor igazad van. Ha nincs, vagy nem centre pontosan bizonyítható, akkor 50-50%.

2019. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Juj utolsó, ez nem semmi. Sajnálom. Igen, én is ettől félek, hogy nem hagy majd békén.

A pénzt apukám utalta, bármikor tanúskodik, és a számla kivonat is megvan.

2019. ápr. 12. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!