Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Válni vagy nem válni, hosszú lesz, bocsi.

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk házasok a férjemmel. Másfél éve költöztünk ki családi házba, azóta megváltozott.

Voltak jelek, hogy megcsalt, elég egyértelműek (telefon dugdosás, egyedül eljárkálás, ami előtte nem volt stb.)de soha nem bukott le.

Ezen kívül pedig szinte soha nem figyelt rám. Mindig ő volt a lényeg, csak az jó, amit ő akar, ahogy ő akarja. Ő mindig fáradt, mert sokat dolgozik, neki itt fáj, ott fáj stb. Ha valamit mondtam, másnap nem tudta. Úgy akarta, hogy öltözzek, ahogy neki tetszik, most utólag úgy érzem, hogy mindenben a maga kedvére akart formálni. Ha feltettem egy más terítőt a konyhába, ha nem tetszett neki, másnapra levette, vagy meggyőzött, hogy az amit én kitettem, vettem volna stb, az nem jó, mert neki nem tetszik. Én voltam a hülye tudom, hogy behódoltam neki, és hagytam.

Egy hónapja besokalltam, addigra értem el arra a pontra, hogy már nem szeretem úgy, mint régen. Nem igazán bízom benne.

Egy hónapja megy a könyörgés, a kedveskedés és a megbántás, lehurrogás keveréke, mikor milyen kedve van, mikor hogy alakul a nap, mikor mit teszek.

Én nem érzem úgy, hogy változna, pedig azt hajtogatja, hogy ő mennyit változott, csak az én kedvemért, de valamiért félek ezt neki megmondani.

Ha megmondom neki, hogy válni akarok, akkor én vagyok a rossz, mert ő igyekszik, ő mindent megtesz, mert ő rájött, hogy csak én vagyok neki fontos, meg szeret. A szemembe ezt mondja, aztán pár perc múlva, vagy fél óra múlva üzenetbe meg olyanokat ír, hogy én őt elzavarom, meg nem fogja hagyni, hogy elváljak, mindennek a felét követeli, nem ír alá semmi papírt, meg én elveszem a pénzét, meg ő fizeti a lakáshitelt, ezért is lehúzom, ha ő elmegy (közös kassza van, dolgozom) stb.

Néha úgy érzem, miután utána olvastam, hogy lelki terrorban tart.

De a legfontosabb, hogy már tényleg csak barátként tudok rá tekinteni, nem szeretem, ha megcsókol. Lefeküdni egyáltalán nem akarok vele, és nem hiszem, hogy ez változhat.

Hogy mondjam meg neki, hogy vége? Ha én megyek el, akkor lehet esélyem még a házra úgy, hogy a vételár 40%-át a szüleim adták, tehát az külön vagyon? Van egy 10 éves lányunk.


2019. ápr. 12. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, terrorban tart és maximalisan próbál manipulálni. Felismerted, ez már jó, ne félj tőle.
2019. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez most nagyon jól jött, hogy nem vagyok hülye, és nem képzelem be magamnak.
2019. ápr. 12. 10:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudnék ilyen emberrel élni, nyilvánvaló, hogy nem szeret, csak manipulál, kisajátit, neki meg mindent szabad.

Új életet kezdenék nélküle. Az a lényeg, mi áll a papirokon.

2019. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja, és persze tagadja a megcsalást, ő nem csinált semmit.


Viszont azt belátta, hogy ő volt a legjobban hibás, de hiába mondja, hogy megváltozik, ez csak addig tart, amíg "kedves" vagyok vele.

Most azt várom, hogy mikor akad ki a szexhiány miatt. Mert múltkor már megjegyezte, hogy ebből is baj lesz. Március 9 óta nem voltunk együtt.

2019. ápr. 12. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Válj el! Neked is jogod van boldognak lenni! Miért élnéd le az életed egy olyannal, akit már nem szeretsz?! Én is elváltam két gyerekkel. Életem legjobb döntése volt!!!
2019. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó. Ez az én véleményem is, de amint elkezdem, hogy én döntöttem, mindig mond olyant, hogy megingok, vagyis nem merek. Pedig a szüleim mellettem vannak, segítenének bármiben. Mégis félek tőle, pedig soha nem bántott, csak úgy érzem, hogy én vagyok a rossz. Meg ilyenek.

Tudom, hogy hülye vagyok, bár inkább azt mondanám, hogy gyenge.

2019. ápr. 12. 11:22
 7/13 anonim ***** válasza:

1# vagyok


Az exem is ugyanez volt és a félelem sok évig visszatartott hogy lépjek...mindig amikor elhatároztam hogy na most tényleg, akkor jött a toronyóra lánccal ígéret, meg a jaj de szeretlek meg megváltozom...aztan addig is tartott mig újra visszaállt minden. Pont úgy muszáj következetesnek lenned mint a gyereknevelésben :-)

2019. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom, értelek, kedves utolsó, csak nehéz. Elhatározom magam, aztán utána mikor vele szemben állok elszáll minden bátorságom, úgy érzem magam mellette, mint egy 10 éves.
2019. ápr. 12. 11:41
 9/13 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján még megcsalás sem kell, hogy azt mondjam ilyen emberrel nem szabad együtt maradni!

Gyerek,vagyon, ide vagy oda...

Egyébként házasság előtt szerzett vagyon külön vagyon, szóval mindennek a felén kívül, amit a szüleid adtak az a tied. Csak legyen rá bizonyíték.


Váláshoz: gyakorold hogyan fogod közölni vele, tudatosítsd magadban hogy ennek vége és hogy el fogtok válni.

Én is nehezen léptem meg, pedig férfi vagyok. Aztán volt minden, én voltam a szemét(ő csalt meg), a hibás, a hülye, volt könyörgés, volt öngyilkossággal(gyerekekkel együtt) fenyegetőzés, érzelmi zsarolás szóval minden. De erősnek kell lenni, mert aki ilyen az sosem fog jó irányba megváltozni, neked pedig egy életed van, ne pazarold az időd ilyen emberre!!!

2019. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá hogy ha ilyen szinten félsz tőle, és irányít, akkor a legjobb ha szüleidhez költözöl a gyerekkel, és beadod a válást, neki pedig hagysz egy cetlit hogy ennyi volt! Komolyan, ha máshogy nem megy akkor így kell csinálni. Nincs ebben semmi, nem ő az áldozat, hanem te és a gyerek!
2019. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!