Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Babával otthon lévő nők, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babával otthon lévő nők, ti hogyan osztjátok be a csed/gyed pénzt?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul, hogy a fizetésetek nagy része kiesik, amit most kaptok a baba után, nagyon kevés. Ezt hogyan osztjátok be, hogy jusson mindenre? Férjetek mennyire segít? Gondolom rezsibe, háztartásba jobban kiveszi az anyagi részét, de pl amit magatokra költenétek arra kérni kell tőle, vagy ad magától, vagy nélkülöztök sok mindent, amit pl baba előtt nem : egy-két új ruha, cipő, néha fodrász, stb. Ezekről mind lemondotok? Vagy bölcsibe adjátok a picit, és visszamentek dolgozni?

Nagyon elkeserdetem, a februári hónapra 73 ezer gyedet kaptam. Ez nagyon kevés. Házas vagyok, egy éves kisbabával, de őszintén szólva én eddig nélkülöztem, sok mindenről lemondtam. Nem voltak luxus igényeim soha, de már szükségem lenne pl fehérneműre, egy két tavaszi ruhára, de ennyi pénzből lehetetlen kispórolni. Most a bölcsődén gondolkodom, de sajnálnám a kisgyerekem beadni, olyan pici még.


2019. márc. 7. 19:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%
Vagy csak azt mondod, hogy hazasok vagytok, mert cikinek erzed, hogy ugy szultel, hogy nem a ferjed vagy pedig nagyon nem tudod sem te sem pedig a ferjed, hogy mit jelent a hazassag es mit jelent a csalad. Hazassaggal egyutt jar a vagyonkozosseg, tehat jogilag az o fizetesenek a fele a tied es amit te hozol a konyhara jelen esetben a gyed annak a fele pedig az ove. Nem ertem hogy lehet igy osszehazasodni hogy nem minden kozos? :D baromsag, mindenetek kozos ilyen nem letezik h neked a 73ezer ftbol kell kisporolni a nagybevasarlast. Vilagositsd fel hogy ha hazasok vagytok az milyen jogi kovetkezmenyekez von maga utan vagy valj el, mert ez igy egy nagy nulla nem hazassag.
2019. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%

Normális házasságban közös kassza van. (Egyébként a jog is így tekinti.)

Normális élettársi kapcsolatban, legalább a gyerek születésétől kezdve közös kassza van.

Amelyik nő külön kasszás kapcsolatba szül, az nézzen a tükörbe, és kérdezze meg magától, miért csinálta.

2019. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közös kassza van egy két gyerkoc.Ha jön a gyes/családi pótlék akkor abból azt veszek amit szeretnék.Gyerekeknek ruha,cipő kisebb játék,meg a tisztalkodo szerek egész hónapra,tisztasagi csomagok isibe oviba.Es kb ennyi is volt ez a nagy összeg.De akarmikor szuksegem van valamire sose tagadja meg tolem a férjem.Mi elég szegenyesen éltünk régen,ma már azt mondja ne próbálják sajnalni magamtól semmit.Sajnálom a te helyzeted,aterzem.
2019. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt házasok vagytok, jogilag közös kasszán éltek. Tehát, ha te most elválnál, akkor a megtakarításaitokat feleznék.


Másrészt le kell ülni és megbeszélni, hogy ez így nem jó. Elmondanám, amit gondolok. Ha sikerül megértetni vele, akkor ok. Ha nem, akkor fognám magam és visszamennék dolgozni, ő meg menjen Gyedre/Csedre helyettem. Majd meglátjuk ő mennyiből jön ki belőle. Én meg szépen gyűjtögetném magamnak a pénzt. Vagy elválsz és keresel egy normális férjet, aki nem nézi el, hogy a felesége nyomorog és lepukkan. Tegnap a férjemmel épp a ruházkodásról beszéltünk, azt mondta, hogy őt minősítené, ha nem öltöznék szépen. Milyen férj az, aki nem gondoskodik a feleségéről? Az ő felesége járjon szépen - mondta ő. Én inkább meggondolom mire költök magamat illetően.

2019. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem jóval többet keres. Amit én kapok arra költöm amire akarok. És kérés nélkül utal nekem mindig pénzt. Az mellett mindig ő fizet ha vásárolunk. Azt mondta a nem égetné magát hogy a felesége fizet a kasszánál... Ő biztosítja az anyagiakat, én főzök mosok takarítok stb.. De még ebben is be segít.. Nagy szerencsém van vele és meg is becsülöm... De ez oda vissza.. Le kellene ülnöd a férjeddel meg beszélni.. Ezt ahogy le írtad nem igazán jó.. Hátha ő is másképp gondolná ha meg beszélnétek.
2019. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
90%

Létezik ilyen? A férjed ezt hogy gondolta?


Én is picivel vagyok itthon és csak gyesen. Én kezelem a pénzt, a párom fizetését is, de nem szórom, jól beosztom. Jól keres, de sajnáltam egy műkörmöt csináltatni magamnak. Ő fizetett be, mondván, megérdemlem. Ő küld, hogy vegyek nyugodtan magamnak is ruhákat, ékszert, amit akarok. Csak én magamra sajnálok sokat kiadni, nem is szoktam.


Valahogy beszélned kéne vele, mert ez így nagyon nem jó. Mi van, ha félrerakja, lekoccol, te ottmaradsz egy fillér nélkül? Ő meg éli a világát.. remélem sikerül dűlőre jutni.

2019. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön kasszán vagytok, akkor úgy igazságos, ha most ő marad otthon 1 évig és beosztja a GYED-et.
2019. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!