Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Babával otthon lévő nők, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babával otthon lévő nők, ti hogyan osztjátok be a csed/gyed pénzt?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul, hogy a fizetésetek nagy része kiesik, amit most kaptok a baba után, nagyon kevés. Ezt hogyan osztjátok be, hogy jusson mindenre? Férjetek mennyire segít? Gondolom rezsibe, háztartásba jobban kiveszi az anyagi részét, de pl amit magatokra költenétek arra kérni kell tőle, vagy ad magától, vagy nélkülöztök sok mindent, amit pl baba előtt nem : egy-két új ruha, cipő, néha fodrász, stb. Ezekről mind lemondotok? Vagy bölcsibe adjátok a picit, és visszamentek dolgozni?

Nagyon elkeserdetem, a februári hónapra 73 ezer gyedet kaptam. Ez nagyon kevés. Házas vagyok, egy éves kisbabával, de őszintén szólva én eddig nélkülöztem, sok mindenről lemondtam. Nem voltak luxus igényeim soha, de már szükségem lenne pl fehérneműre, egy két tavaszi ruhára, de ennyi pénzből lehetetlen kispórolni. Most a bölcsődén gondolkodom, de sajnálnám a kisgyerekem beadni, olyan pici még.


2019. márc. 7. 19:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszával. Olyan embernek eleve nem szültem volna, aki elkezd "énpénzemtepénzezni" miközben csak én vagyok otthon és csak az én fizetésem csökkent. 73 ezerből gondolom te sem hiszed, hogy a mai árak mellett itt a szuper anyuk megmondják neked a tutit, hogy lehet röhögve minden szezonban új ruhákat venni...
2019. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még olvasni is szörnyű! A gyerek a férjedé is. A bevételetek közös, be kéne úgy osztani, hogy mindenkinek jusson.

Nem beszéltétek ezt meg előtte?

2019. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
82%

Ezt ma olvastam, szerintem ez volna a kovetendo pelda, nem az, hogy valasztasra kenyszerulsz. Kiemelem a lenyeget.


[link]

"Ez a program minden nehézsége ellenére sokat ad, sok mindent letisztáz körülöttünk, és sok mindent megértettem a program hatására.


Az egyik ilyen megértésem és nem mellesleg örök vitatéma köztem és Reni között, az egy klasszikus eset, ami gondolom minden háztartásban előjön.


Reni minden hónapban amellé a pénz mellé amit ő keres, kap tőlem x forintot. Teljesen mindegy hogy mennyit, nem ez a lényeg. Adok pénzt, vegyen belőle amit akar, költse magára, vagy csináljon vele amit akar. A rutinosabb feleségek, akik otthon vannak a gyerekkel és nem dolgoznak mellette, azok már gondolom tudják, hogy miről is lesz itt szó, és igen, pontosan arról.


Hogy ez a pénz most kinek a pénze?


Renivel mindig is óriási vitáink voltak ezzel kapcsolatban, mert Reni azt mondta ez az ő pénze, mire én azt mondtam, hogy oké, de hát tőlem kaptad akkor végül is kinek a pénze? Az enyém- válaszolta, ő ezért megdolgozik, mert neveli a gyerekünket, vezeti a háztartást, és ha én ezt nem látom munkának, ami igenis megéri ezt a pénzt, akkor akár el is mehetnék a pic sába.


Nem láttam. Nem értettem.


Most már értem.


Szóval innen üzenném azoknak a férfiaknak, azoknak a férjeknek, akik ilyen vagy olyan formában pénzt adnak a feleségüknek, hogy fogják be a pofájukat és adják oda azt a pénzt, mert ez igenis munka, és teljesen mindegy, hogy menynit adnak, de higgyék el nekem, hogy még így is keveset. "

2019. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
18%

Jó dolog ez a külön kassza :)))

Néha sajnálom hogy nem vezettük be, párom megtanulta volna milyen ez hogy nincs heti 3x étterem nincs műkörmös nincs hete 2x anyját látogatás kocsival , nincs szemöldök micsinalas valami dijgyoztes nőnél 40e Ft per óra áron és hasonló dolgok.


De én már elrontottam, a kérdező férje okosabb volt.

2019. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Qrva egyszerű kérdező. Azt csinálod, mintha gyerektartást fizetne a hapsi. Kilistázod szépen a gyerekkel kapcsolatos költségeket, a rezsit vagy lakbért is szépen háromfelé osztod, a gyerek részét pedig szépen megfelezitek a pároddal. Köbgyököt vonsz szépen, aztán odatolod az aptyuk orra alá.

32/f

2019. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
En csak GYES-t kapok, nalunk közös kassza van, barmit megvehetek amit akarok!
2019. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

". Kilistázod szépen a gyerekkel kapcsolatos költségeket, a rezsit vagy lakbért is szépen háromfelé osztod, a gyerek részét pedig szépen megfelezitek a pároddal. Köbgyököt vonsz szépen, aztán odatolod az aptyuk orra alá."


Ez így nem jó, mert hol marad a kérdező kiesett jövedelme? Nehogy már neki egyedül kelljen elvinni azt, hogy nem tud dolgozni, és így sokkal kevesebb a jövedelme és magára sem jut.

2019. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

14-es! Köszi, de semmi ilyesmire nem vágyom, mint amit írtál. Max havonta egy kozmetikai kezelés (5 ezer) ez egyáltalán nem luxus, az arcbőr igenis ápolást igényel, szakszerűen kell kezelni, különben csúnyán megbosszúlja magát, pl korai mély ráncok, mitesszeres, zsíros fénylő bőr stb. Félévente egy fodrászhoz is elmennék (nálunk 4 ezer) vágatni, mert ugye milyen csúnya egy száraz töredezett hajvég. A fehérnemű a sok mosástól elszíneződik, kinyúlik, talán megérdemlek egy új melltartót így egy év után. Szóval ezek a dolgok a mai világban alapvető igények egy nőnek, vagy tévedek?

Étterembe nem járunk. Nem luxus cikkekre vágyom, hanem csak arra, amit a baba előtt megvettem, kifizettem magamnak. Ezekre most nincs pénzem. Viszont igényem lenne rá, sőt, férjem elvárja, hogy jól nézzek ki. Magamnak álljak neki hajat vágni? Még normális arckrémem sincs. Szülés utáni regeneráló torna? Nálunk 1500 egy ilyen / alkalom.

Lehet számolni.

Totál lepukkant vagyok.

2019. márc. 7. 21:39
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

#18:

Bocs, de nem nekünk kell számolni!

TE szültél olyan kapcsolatba, ahol külön kassza van, és NEKED kellett volna ezt kiszámolni az ELŐTT, hogy erre bevállalsz egy gyereket.

És most előállt a 22-es csapdája.

Ha kérsz pénzt szépítkezésre, akkor a fejedhez lesz vágva, hogy a gyerekre hivatkozva lejmolod pénzzel. Esetleg a fejedhez lesz vágva, hogy ezért akartál gyereket, hogy pénzzel be tudd húzni.

Ha nem adsz magadra, de ő elvárja, akkor idővel azt vágja a fejedhez, hogy szülés után elhagytad magad, nem vagy már nő. Esetleg nem mond semmit, csak félrelép.


Mi ezt nem tudjuk megoldani. Csak te.

Vagy ülj le vele megbeszélni, hogy ennyi pénzből nem jössz ki, és támogasson, vagy elmész dolgozni, és megoldod.


De őszintén: mire számítottál? Első pillanattól adottak voltak a játékszabályok.

2019. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már egyenesen a kepebe mondani, hogy figyelj már, szükségem van bugyira, melltartóra, elmennek fodrászhoz?

Egyébként mi közös kasszan vagyunk. Nagyon kevés pénz jött be, amit közösen oldottuk meg.

2019. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!