Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Babával otthon lévő nők, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babával otthon lévő nők, ti hogyan osztjátok be a csed/gyed pénzt?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul, hogy a fizetésetek nagy része kiesik, amit most kaptok a baba után, nagyon kevés. Ezt hogyan osztjátok be, hogy jusson mindenre? Férjetek mennyire segít? Gondolom rezsibe, háztartásba jobban kiveszi az anyagi részét, de pl amit magatokra költenétek arra kérni kell tőle, vagy ad magától, vagy nélkülöztök sok mindent, amit pl baba előtt nem : egy-két új ruha, cipő, néha fodrász, stb. Ezekről mind lemondotok? Vagy bölcsibe adjátok a picit, és visszamentek dolgozni?

Nagyon elkeserdetem, a februári hónapra 73 ezer gyedet kaptam. Ez nagyon kevés. Házas vagyok, egy éves kisbabával, de őszintén szólva én eddig nélkülöztem, sok mindenről lemondtam. Nem voltak luxus igényeim soha, de már szükségem lenne pl fehérneműre, egy két tavaszi ruhára, de ennyi pénzből lehetetlen kispórolni. Most a bölcsődén gondolkodom, de sajnálnám a kisgyerekem beadni, olyan pici még.


2019. márc. 7. 19:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hol az apja a picinek? Megpattant???
2019. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem, együtt élünk. Nálunk nincs közös kassza. Van az ő pénze, meg az enyém. De háztartási cuccokat, kaját megveszi. Én a többi dologra gondolok, amire a nőnek van igénye, ruha, cipő, fodrász, új baba ruhák (elég sokszor használtan veszem). Férjem jól keres. Albérletben élünk, hitel nincs.
2019. márc. 7. 19:40
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Az szép...ilyen embernek szülni...

Nekem van pénzem, 150 ezer a GYED-em, telik mindenre.

2019. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt mit beosztani, mire minden szükséges dolgot megvettünk havonta -étel, rezsi, a babának ez-az -el is fogyott, szűkös évek voltak, cserében a szabadságért.
2019. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nagy bevásárlást én is fizetek, amíg tart a pénzem. Félre tenni sem tudok.
2019. márc. 7. 19:48
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon ügyes. Magadnak szültél ezek szerint. Szégyenemben el is bujkáltam volna, ha a páromnak ilyeneken kellett volna gondolkodni.
2019. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

???

Sosem szültem volna így. Eleve nekem a külön kassza is gáz egy családban, de hogy a pasi olyan spúr legyen, hogy elnézi, hogy fillérezel, mikor azért nem tudsz dolgozni, mert a KÖZÖS gyerekkel vagy otthon... gondolon ha elveszítenéd a munkádat, hagyna éhen dögleni. Remek ember.

2019. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Ugy sporolok, hogy csaladba szülök, ferjjel, akivel tudunk kommunikalni, nem pedig valami random lakotarsnak, aki neha atjon es lefekszik velem, aztan esetleg hozzam vag 30-at a honapra pelekanra.
2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi könnyen beosztjuk, mivel az apa nálunk felfogta, hogy a gyerekvállalás KÖZÖS felelősség. Beszéltél már vele erről?
2019. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk ez úgy van, hogy közös kassza van. Együtt megyünk vásárolni, és megveszem, amire szükségem van.

Nem szórom a pénzt ész nélkül. Sose volt még abból gond, hogy kellett egy ruha vagy cipő. Sőt, inkább férjem unja meg, ha gondolkodok, és bevágja a kosárba.

Akkor is közös a kassza, ha épp csak én dolgozok, és ő keres állast.

Nem is vállalnék gyereket olyannal, akivel nincs meg a bizalom annyira, hogy rakosgatjuk a pénzt egymás elől.

2019. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!